Obrázok používateľa CEZ OKNO
Užitek mandlí

Mnoho komerčních produktů pro zdraví a krásu se chlubí užitím mandlového mléka, oleje a másla jako ingredience. Proč jsou tyto ingredience pro vás tak užitečné? Mandle jsou ve skutečnosti dobrým zdrojem vitamínu E, proto se produkty odvozené z mandlí používají pro pleťovou vodu, mýdlo a další, které zlepšují vaši pleť. Mandle mají samozřejmě další výhody, zde jsou některé z nich:

Zlepšují stravu

Pro lidi, kteří by měli rádi pod kontrolou to, co jí, jsou mandle dobrou volbou. Jsou plné vitamínů a minerálů, jako je hořčík, draslík, zinek a železo. Díky obsahu vlákniny se budete cítit sytí a tak lépe odoláte touze po dalším jídle.

Zlepšují zdraví srdce

Díky nenasyceným tukům, bílkovinám a draslíku jsou mandlové oříšky skvělou volbou pro vaše srdce. Účinně snižují množství cholesterolu v těle a pomáhají v prevenci proti srdečním chorobám. Navíc redukují množství C-reaktivního proteinu, který způsobuje záněty, které poškozují tepny. Existuje devět studií, které ukazují, že mají mandle pozitivní vliv na zdraví srdce a cholesterol.

Regulují cukr v krvi

Mandle můžou být přínosné dokonce i pro diabetiky. Výzkum publikovaný v časopise Metabolism ukazuje, že konzumace 30 gramů mandlí před jídlem s vysokým obsahem škrobu snižuje o 30% hladinu glukózy po jídle u jedinců s diabetem druhého typu. U nediabetiků se hladina snižuje o 7%.

Pomáhají hubnout

Pokud sledujete svou váhu, nezapomeňte sníst hrst mandlí. V jedné studii se zjistilo, že lidé, kteří do své diety zahrnuli mandle:


- Zhubli o 62% na váze/BMI
- Zhubli v obvodu pasu o 50%
- Snížilo se jim množství tělesného tuku o 56%

Navíc studie publikovaná v časopise Obesity zjistila, že užití mandle dvakrát týdně či častěji bylo spojeno se snížením rizika přibírání na váze.

Mandle jsou něčím víc než jen obyčejnou pochoutkou. Mandle jsou pro vás něčím zdravým a chutným, bez námahy.

Překlad článku Benefits of Almonds
http://naturalsociety.com/benefits-of-almonds/

Zdroj: http://www.freepub.comehere.cz/


Súvisiace:

Zdravie
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/zdravie


Sekcie: 
jún 29, 2012 00:59 dopoludnia

 

 

Top