Obrázok používateľa CEZ OKNO
Rudá planeta Mars (+VIDEO)

Je Mars skutečně rudou planetou? O planetě Zemi někdy rádi hovoříme jako o modré planetě, přitom víme, že jen modrá rozhodně není. V případě Země je to způsobeno plyny v atmosféře a převládajícími vodními plochami. Následující video ukazuje výběr některých fotografií, které lze běžně získat na stránkách NASA, a které byly zjevně upraveny, aby odpovídaly zaběhnutému paradigmatu o rudé planetě.


Richard C. Hoagland v jedné ze svých přednášek popisuje konfrontaci mezi NASA a ESA, když ESA klade NASA záludné otázky:

Říkáte, že Mars je rudý. Vypadá jako naše stepy a pouště na rovníku. Proč jsou vaše fotky tak rudé?
Říkáte, že jste přišli o sondy XYZ (nepamatuji jména). My je vidíme a slyšíme. Tak co se děje?
Říkáte, že atmosféra je olověná. My vidíme modrou. Kde je problém?

Vlastně díky této konfrontaci se mnoho lidí začalo ptát, jak je to doopravdy. Díky tomu existuje na internetu řada pokusů odfiltrovat filtry, které NASA na fotografie aplikuje.

Že je něco špatně je nejlépe vidět v čase 02:00, kdy BBC one navštíví jednoho ze zaměstnanců NASA v jeho kanceláři. Na dvou obrazovkách za ním je velké panorama z Marsu v přirozených barvách. Terén je barevně stejný jako na našich pouštích a obloha je světle modrá.

Následuje sekvence fotografií, které autor videa podrobí korekci barev (od 03:40). Najednou vše začne dávat lepší smysl, neboť i samotný rover začne mít přirozené barvy bez nesmyslné rudé patiny.


VIDEO nájdete na tejto adrese.

Jeví se to tak, že pokud by vám někdo takové záběry rovnou ukázal in natura, nedokázali byste poznat, zda jde o povrch Země někde ve skalnaté poušti nebo totéž na Marsu.

http://www.youtube.com/user/EriGIA007

Sueneé

Zdroj: http://www.suenee.cz/ruda-planeta-mars/


Podrobné správy na tému "MARS" nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Richard C. Hoagland
http://www.cez-okno.net/search/node/hoagland

Mars poněkud jinak, než ho znáte z kosmické propagandy (VIDEO)
http://www.cez-okno.net/clanok/art/mars-ponekud-jinak-nez-ho-znate-z-kos...

Seriál: NASA Anomálie
http://www.cez-okno.net/serial-nasa-anomalie


november 18, 2013 23:39 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Petr
    Petrnovember 20, 2013 08:55 dopoludnia

    Komentár: 

    barva fotografie závisí na tom v jaké části planety marsu je dělaná. Jak všichni vědí na Marsu je několik funkčních vozítek, 2-3... A každé úplně někde jinde. Plus některé fotografie jsou počítačově převáděny do "pozemských barev", stejně tak jako některé do černobýlích barev, ale to neni žádné tajemství, je to napsané na příslušných stránkách.

 

 

Top