Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ruskí fyzici spúšťajú kampaň za prestavanie veže Wardenclyffe a dodávanie energie pre celý svet

„Tesla mal pravdu a my sme pripravení to dokázať!“ tvrdia dvaja ruskí fyzici, ktorí spustili na Indiegogo kampaň za prestavanie veže Wardenclyff, ktoré by sa malo uskutočniť už túto jeseň. Tesla veril, že veža dokáže vysielať energiu bezdrôtovo, no za celý jeho život sa mu to nepodarilo definitívne dokázať.


Ak mal pravdu, a po obrovských štúdiách sú ľudia v tíme presvedčení, že mal, výsledkom projektu by mal byť výkonný systém na šírenie energie po celom svete, ktorý by dokázal distribuovať čistú energiu.

Fakt, že Tesla bol génius, je nespochybniteľný, dokonca aj jeho kritikmi, a viac ako 70 rokov po smrti stále ostáva polarizujúcou osobnosťou.

Leonid a Sergej Plechanovci strávili posledných päť rokov študovaním jeho poznámok a patentov k veži a sú si istí, že projekt je možné zrealizovať s pomocou moderných materiálov a technológií.

Na stránku Indiegogo napísali: „Nikola Tesla nám zanechal veľmi podrobný opis návrhu systému Magnifying Transmitter a fyzikálnych princípov jeho fungovania. Sme skupina moderných fyzikov a sme kvalifikovaní v rôznych oblastiach, ktoré sa týkajú fungovania Worldwide Energy System (systému celosvetovej energie). Vykonali sme podrobnú vedeckú expertízu a dospeli sme k záveru, že Tesla išiel správnym smerom.“

Princíp, ktorý sa skrýva za súčasným dizajnom je ten, že my už vlastne máme neobmedzený zdroj takého množstva energie, ktorú by sme mohli potrebovať, a tým je slnko. 100 000 km2 solárnych panelov niekde na slnečnej púšti by mohlo byť postačujúcich pre naše všeobecné energetické potreby. Problémom však ostáva distribúcia tej energie, keďže zo súčasných systémov jej uniká priveľa.

Sieť veží bola navrhnutá tak, aby vedela využiť Zemi vlastnú vodivosť a šírila energiu cez zem a ionosféru s veľmi malým plytvaním. Detailný opis ako veža funguje nájdete tu.

Zatiaľčo pôvodná veža na Long Islande mala zhruba 60 ton, prototyp Plechanovcov by mal vážiť len dve tony a to vďaka výhodám použitých materiálov. Tesla cievka bude dlhá približne 20 m.

Tím dúfa, že sa im vďaka kampani cez Indiegogo podarí vyzbierať 800 000 dolárov na postavenie ich prototypu (Kampaň končí 25. júla 2014!) Minulý rok sa im podarilo cez crowdfunding ("davové financovanie" alebo "davová podpora") získať 40 000$ na výskum a dizajnové práce na zdroji energie. Harmonogram projektu a rozpočet sú verejné a v duchu Teslovej veľkodušnosti, sľúbili, že výsledky budú voľne prístupné online, akonáhle bude veža funkčná.


PROJEKT môžete PODPORIŤ na tejto adrese!

Beverley Mitchell, http://inhabitat.com/

Zdroj: http://higherperspective.com/2014/07/russian-physicists-launch-campaign-...

Preklad: Lucia Urbanová

exkluzívne.cez.okno

"ĎAKUJEME ZA ŠÍRENIE TOHTO ČLÁNKU:) Preložila ho Lucia Urbanová (www.cez-okno.net) a môže byť šírený jedine vcelku, bez úprav a zadarmo, vrátane celej tejto poznámky."

Súvisiace:

Obří futuristická „Teslova věž“ nedaleko Moskvy (+VIDEO)
http://www.cez-okno.net/clanok/obri-futuristicka-teslova-vez-nedaleko-mo...

Ruskí fyzici realizujú projekt Nikolu Teslu
http://www.cez-okno.net/clanok/ruski-fyzici-realizuju-projekt-nikolu-teslu

NIKOLA TESLA Výber
http://www.cez-okno.net/rubriky/nikola-tesla

VOĽNÁ ENERGIA
http://www.cez-okno.net/volna-energia

Čistá energia
http://www.cez-okno.net/stitok/cista-energia


Sekcie: 
júl 08, 2014 21:38 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa I/O
 2. Obrázok používateľa Smiljan
  Smiljanjúl 15, 2014 11:55 dopoludnia

  Komentár: 

  Ja si myslim, ze v Rusku, konkretne este v byvalom SSSR, tento experiment/projekt uz davno realizovali!

  Tu su jeho pozostatky:
  www.darkroastedblend.com/2007/07/creepy-high-voltage-installations.html

 3. Obrázok používateľa TarzAnon
  TarzAnonoktóber 03, 2014 13:02 popoludní

  Komentár: 

  mám pocit, že tento projekt bol skôr určený na testovanie umelých bleskov na isté elektronické zariadenia, prípadne na simulovanie búrky, ďalej tam je wardenclyfská veža a na konci HAARP, tento článok je niečo ako mix všetkého

 

 

Top