Obrázok používateľa CEZ OKNO
Architekti vesmíru XI. (UTAJOVANÉ DEJINY ZEME časť LIV.)

Vraťme se ale zpět do dávných časů. Kde můžeme najít na obloze planetu Marduk? Babylónský stvořitelský epos jasně říká, že planeta Marduk byla vetřelcem, Sumerové jej nazývají Néberu (Panna života), ale také planeta křižovatky nebo planeta přechodů. Podívejme se co nám říká babylónský epos:
Néberu – nechť pevně drží přechody nebes a země tak,
že nahoře i dole je nikdo nepřekročí a na něj každý čekat bude!
Néberu jest jako hvězda, jež na nebi jasně září.
Leží na křižovatce drah a ostatní jen na ni hledí a takto praví:
„Jméno toho, jenž středem moře neúnavně přecházel, budiž Néberu, držitel středu!”

Jakou planetou je Marduk?

K zamyšlení nutí ovšem v této souvislosti jiná část eposu kde se říká, že „na počátku existovala jenom voda a všude panoval chaos… Bůh seděl na vodě jako pták na vejcích a vyseděl z chaosu život“. Přinesl snad Marduk tento život do Sluneční soustavy nebo je tím míněna "vodní planeta" Tiámat?

Marduk (křižující planeta) je v každém případě planeta s velmi dlouhou oběžnou dobou, která: „skryté taje vědění odhaluje… nejzazší končiny vesmíru zří“. Byl popisován jako pozorovatel všech ostatních planet. Marduk je údajně na dvojité oběžné dráze mezi dvěma slunci: mazi naším Sluncem a dalším, chladným, tmavým sluncem, daleko vně naší sluneční soustavy, snad v souhvězdí Orion. Je docela možné, že to není planeta v pravém slova smyslu, ale spíše obrovský kosmický komplex připomínající oběžnou dráhou kometu. I Sumerové měli v pojmosloví dvě slova, vystihující tuto možnost: AN. UR (nebeská základna) a E. NUN (božský příbytek). V případě, že je tento komplex na své vesmírné pouti poháněn „slunečními větry“ musí mít také vesmírné „plachtoví“. Neúspěšný pokus NASA v červnu 2005 nám představil přístroj s takovýmito řiditelnými „plachtami“. Vycházely vějířovitě z centrálního tělesa a připomínaly křídla větrného mlýna. Byly tak velké, že celé těleso mělo být vidět pouhým okem. Co by asi bylo ze Země vidět, kdyby se na dohled přiblížilo gigantické vesmírné plavidlo, opatřené několik desítek kilometrů velkým vějířem „plachet“, které byly navíc pozlacené, aby lépe odrážely sluneční paprsky? Proč se v mezopotámské kultuře nacházejí na různých arkadských stélách a hraničních kamenech vyobrazení, na nichž vidíme dvě velká slunce a Měsíc? Všude, kde archeologové odkrývali památky na středním východě, doprovázel znak „okřídleného slunce“ všechny významné plastiky.


Celý článok nájdete na tejto adrese


Toto jsou nové, doplněné texty připravované publikace o nekonvenčním pohledu na vznik života na Zemi nejen v rozměru materiálním, ale i duchovním.

A. Radechovský, Daniel Škarda

Zdroj: architektivesmiru.wgz.cz

Celý seriál "Architekti Vesmíru" nájdete postupne na tejto adrese.


Svoje tipy do seriálu UTAJOVANÉ DEJINY ZEME môžete posielať na redakčný mail.


Celý seriál "Utajované dejiny Zeme" nájdete postupne na tejto adrese.


september 01, 2010 19:25 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymseptember 02, 2010 22:35 popoludní

    Komentár: 

    Leží na křižovatce drah a ostatní jen na ni hledí a takto praví:
    „Jméno toho, jenž středem moře neúnavně přecházel, budiž Néberu, držitel středu!”-toto by poukazovalo na to ze je to cierna diera v strede mliecnej drahy okolo ktorej slnko obieha a jeden ten cyklus trva podla mayov 26000svetelnych rokov.dalej by som chcel este nieco co som videl v telkaci slnko bolo v osi s mesicom nedavno a ten bol v splne aky velky gravitacny a ani tak gravitacny ale skor magneticky vpliv to malo na ludia na zem .a v den 21,12,2012 bude tato cierna diera b osi so slnkom a nasou zemou .je len strasne otazne aky to budem amt skutocny vpliv na nasu zem a co sa stane?stane sa to co sa stalo pri ukrizovani jezisa ze sa zacala zem otvarat alebo to len niekto prekrutil a caka nas to len alebo jezis nebol ukrizovany v tedy ako tvrdi nam cirkev ale ovela skor ?povecme pred 25 999 rokov.

 

 

Top