Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tipy na drinky, ktoré vás osviežia počas horúcich dní

Dodajte vode nový rozmer, urobte viac pre svoje zdravie a oslňte svojich hostí. Počas dní, keď ortuť na teplomeri neklesá pod 30 stupňov Celzia, sa na nás zo všetkých strán hrnú informácie a odporúčania týkajúce sa pitného režimu. Odborníci sa zhodujú, že najlepšou voľbou nápoja v horúčavách je pitná voda. No čo robiť v prípade, keď vám jednoducho nechutí a tlačíte ju do seba nasilu?


Celý článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://www.webnoviny.sk/

Súvisiace:

Pekelné horúčavy! Ako ich prežiť?
http://www.cez-okno.net/clanok/serial-dobre-rady/pekelne-horucavy-ako-ic...


august 07, 2012 23:23 popoludní
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Parom
  Paromaugust 08, 2012 16:03 popoludní

  Komentár: 

  Co nám lékaři neříkají...

  Dnes a denně se můžeme dočíst, že je třeba pít nealkoholické nápoje v množství nejméně 2 a více litrů za den. Čím více, tím údajně lépe.
  Již od konce 70. let minulého století je ale v lékařských kruzích dobře známým faktem, že lidské ledviny jsou ze své podstaty "projektovány" na cca 35 000 litrů přijaté tekutiny. Průměrně to tedy vychází na 1,36 litru tekutin denně. Cokoliv nad toto množství znamená zkrácení jejich životnosti.
  Není třeba hlubokých lékařských znalostí, aby nám to bylo jasné - člověk od prvopočátků své existence neměl neustále k dispozici hrnek s čajem na stole či sladkou limonádu v lednici. Pil, když měl příležitost. Tak se vyvinulo i jeho vodní hospodářství. V posledních dekádách však lidstvo své ledviny soustavně přetěžuje, a tak jsme svědky rostoucího počtu obyvatel planety, kteří v pozdním věku řeší problém selhání tohoto životně důležitého orgánu.
  Ještě děsivější je však zamyšlení nad tím, proč nám nejsou tyto podstatné informace dostupné. Nápojový průmysl je obrovský byznys. Denně jsou vypity tisíce hektolitrů slazených a přeslazených limonád, které jsou prodávány i s 300%ní marží. Pro velké štiky tohoto odvětví není žádný problém zaplatit si studie o prospěšnosti konzumace nápojů, naopak o riziku zubního kazu zarytě mlčí. Stejně tak se pod pokličkou udržuje informace o rizicích nadměrného pití.
  ... Pijme tak, jak nám to příroda říká již po tisíce let.

 

 

Top