Obrázok používateľa CEZ OKNO
Zázračný len - návrat ke zdraví a pohodě 2/2

Do mixéru nebo šlehače dejte 250 ml lněného oleje, přidejte 450 g 10% tvarohu a 4 polévkové lžíce (60 ml) medu. Mixujte a přidávejte jen tolik nízkotučného mléka nebo vody, aby se obsah dokonale smísil. Pět minut přípravy do pudinkové hutnosti má za následek, že necítíte žádnou chuť oleje (a až ji budete vyplachovat, neměl by na nádobě mixéru být viditelný žádný mastný prstenec). Alternativně můžete použít jogurt náhradou za tvaroh, v poměru 30 g jogurtu na jednu polévkovou lžíci (15 ml) lněného oleje a medu. Všechno smíchejte, jak je uvedeno výše.

Jak připravovat „SPREAD“

POZNÁMKA: Směs s lněným olejem nevyvolává průjem, a to dokonce ani ve velkých množstvích. Olej totiž chemicky reaguje se (sirnatými) proteiny tvarohu, jogurtu apod.

Jak připravit majonézu

Smíchejte dohromady 2 polévkové lžíce (30 ml) lněného oleje, 2 polévkové lžíce (30 ml) mléka a 2 polévkové lžíce (30 ml) jogurtu. Pak přidejte 2 polévkové lžíce (30 ml) citrónové šťávy (nebo jablečného octa) a 1 kávovou lžičku (2,5g) hořčice a dodejte nějaké byliny například majoránku nebo kopr.

Potom přidejte 2 nebo 3 plátky nejlépe doma naložené zeleniny (při koupi ve specializované prodejně dejte pozor na konzervační prostředky! – prostudujte etiketu!) a špetku bylinných solí.
(Tato majonéza je velmi pikantní s větším množstvím hořčice a několika rozmixovanými banány!)

Závěrečné poznámky Dr. Roehma

„Přál bych si, aby všichni moji pacienti měli doktorát z biochemie a kvantové fyziky, aby si uvědomili, s jak svrchovanou odborností byla sestavena tato dieta. Je to zázrak. Přísada šampaňského umožňující snadné vstřebávání dokáže postavit opět na nohy i člověka, který je téměř na smrtelné posteli. Dalším způsobem jak získat výbornou životní podporu dodáním NA ELEKTRONY BOHATÉHO oleje do těla je klystýr proti zácpě z 250 ml lněného oleje. Olej může být aplikován i na pokožku pro transdermální vstřebání. Budete muset stále držet tuto dietu po dobrých 5 let, a pak nádor možná definitivně zmizí.“ U lidí, kteří porušili pravidla, jak píše Dr. Budwig (jedli například konzervované maso (salámy), cukrovinky atd.) se občas projevilo rapidní zhoršení, a jakmile se jednou vrátili ke svým radovánkám už nemohli být zachráněni (bon–bon v tomto případě znamená pá-pá!).


V roce 1967 Dr. Budwig v rozhovoru pro jihoněmecký rozhlas vyslovila následující větu pro povzbuzení svých možných budoucích pacientů po neúspěšných operacích a ozařovacích „terapiích“: „… dokonce i v těchto případech je možné navrátit zdraví během několika málo měsíců, popravdě řečeno asi v 90% případů.“

„Nikdy to nebylo popíráno, ale tyto znalosti potřebovaly hodně dlouho, než se dostaly na druhou stranu oceánu (zatímco k naší „odborné veřejnosti“ patrně nikdy … pp). Rakovinová léčba může být prostinká a velmi úspěšná, jakmile jednou víte, jak na to. Zájmy rakovinového průmyslu totiž vyžadují, abyste o tom nevěděli.
Může někdo z vás, jenž trpí touto chorobou (včetně vaší rodiny a přátel), odpustit ničemům, kteří před vámi tuto prostou informaci tak dlouho skrývali?" (Podepsán MUDr. Dan C. Roehm, FACP)

Několik důležitých poznámek

Lněný olej za přístupu kyslíku, tepla a světla rychle žlukne. Proto se používá v malířství. Žluklý olej je zdraví škodlivý, a pečlivě vyrobený olej proto MUSÍ být balený pod dusíkem do neprůsvitných nádob, a pak chlazený po celou dobu, než se spotřebuje. Musí se užívat tak čerstvý, jak jen je možné a stabilizovat proteinem (SPREAD, atd.) ihned po otevření láhve.

Lze použít také lněná semena, která musí být rozdrcena v mixéru nebo rozemleta v mlýnku na kávu. Abyste získali ekvivalentní množství oleje, potřebujete třikrát větší množství semen. Semena jsou vysoce kalorická, takže někdo může snadno přibýt na váze. Kvůli vysokému obsahu ve vodě rozpustné vlákniny mají sklon vytvořit společně s kapalinou tuhnoucí „rosol“. Čerstvě rozdrcená semena přidaná a ihned konzumovaná v salátech mají vynikající chuť.

Ed McCabe („Oxygen Terapies“, str. 85,) o funkcích základních mastných kyselin píše:

Červené krvinky odevzdávají v plicích kysličník uhličitý a nabírají kyslík. Pak jsou přepravovány v krevním oběhu k buňkám a vypustí nesený kyslík do plazmy. Takto uvolněný kyslík je k buňkám „přitahován rezonancí“ pí–elektronové“ oxidace, podporované mastnými kyselinami. Jinak kyslík cestu do buňky nenajde. Na elektrony bohaté mastné kyseliny hrají mezi „dýchacími enzymy“ rozhodující roli a jsou základem buněčné oxidace.

„Nejezte nic hydrogenovaného, jako umělé jedlé tuky nebo fritované potraviny, protože narušují proces okysličování. Vyvarujte se produktů, jimž se říká „hydrogenované“.

„Měli bychom jíst stravu bohatou na základní, uměle nenasycené mastné kyseliny, podporující okysličení. Vyskytují se v přírodním karotenu, šafránu a oleji ze lněných semínek.“

NĚKTERÉ TUKY JSOU ZÁZRAČNĚ ZDRAVÉ, JINÉ NE!

Každá buňka našeho těla potřebuje tuky pro různé účely. Například buněčná membrána se skládá z tuků a jisté tuky jsou proto pro buněčné funkce životně důležité. Známe „prospěšné“, ale i „škodlivé“ druhy tuků.

Nasycené tuky, jako margarín, jsou považovány za zdraví škodlivé, protože údajně mohou zvednout hladinu cholesterolu a tím i riziko onemocnění srdce, mozkové mrtvice, rakoviny a cukrovky. Není to pravda, protože hladina cholesterolu v krvi poklesne jen proto, že se cholesterol dostane jako náhražka do buněčných stěn. Následkem je diabetes typu 2. Jisté druhy tuků, známé jako esenciální mastné kyseliny, se chovají úplně jinak a mohou vyvolat přesně opačný efekt. Tyto mastné kyseliny, jak naznačuje jejich jméno, jsou naši přátelé. A v případě lněného oleje jde o přímo zázračný posilovač zdraví.

CO JE V LNĚNÉM OLEJI? – TŘI MOCNÉ LÉČIVÉ SLOŽKY

1.) MASTNÉ KYSELINY OMEGA-3

Lněná semena a panenský lněný olej (získaný lisováním za studena) jsou vůbec nejbohatším rostlinným zdrojem mastných kyselin typu omega-3, nejzdravějšího druhu tuku, který můžeme jíst. Mastné kyseliny omega-3 jsou éterické oleje, které tělo potřebuje pro správnou funkci. Opakem jsou mastné kyseliny typu omega–6. A právě těch obsahuje naše strava přespříliš.

Nejlepší poměr těchto tuků ve stravě je 4:1 neboli čtyřikrát více omega–3 než omega-6. Západní jídelníček však obsahuje mnoho omega–6, a jen velmi málo omega–3. Vědecké a lékařské společenství odhaduje, že například Američané konzumují až pětinásobek mastných kyselin typu omega-6. Jinými slovy, Američané konzumují stravu v poměru 20:1 v neprospěch mastných kyselin omega-3. To je jeden z důvodů, proč trpí tolika chronickými poruchami, souvisejícími s vysoce tučnou stravou.

2.) LIGNANY

– Len je rovněž nejbohatším zdrojem rostlinných chemikálií s antivirovými, fungicidními, baktericidními a protirakovinnými vlastnostmi, jimž se říká lignany. Lněné semínko obsahuje stonásobně více lignanů, než jakákoliv jiná rostlinná potrava. Při lisování je z něj však zhruba 98% lignanů odstraněno. Někteří výrobci lignany vracejí zpět do oleje, ale mnozí pohříchu ne. Kontrolujte etikety – nejzdravější je olej, do něhož lignany opět vrátili.

3.) VLÁKNINA

Lněná semena jsou rovněž výborným zdrojem potravinových vláknin. Vlákniny jsou důležité pro správnou činnost střev. Studie zjistily, že strava bohatá na vlákniny pomáhá snížit riziko karcinomu tlustého střeva i četných jiných onemocnění.

LEN POTÍRÁ KARDIOVASKULÁRNÍ CHOROBY

Infarkty a mozkové mrtvice jsou v západním světě častou příčinou úmrtí. Známé rizikové faktory představují nevhodná strava, kouření a nedostatek pohybu. Bylo zjištěno, že mastné kyseliny omega-3 obsažené ve lnu snižují riziko infarktů a mozkových mrtvic hned několika způsoby. Len snižuje krevní tlak, rozšiřuje krevní cesty a zlepšuje jejich elastičnost a průchodnost krevního toku.

Len rovněž pomáhá předcházet arytmiím nebo nepravidelnému srdečnímu tepu.

LNĚNÉ VLÁKNO PŮSOBÍ PROTIZÁNĚTLIVĚ

Mastné kyseliny omega-3 mají také známé protizánětlivé účinky. Redukují rozsah působení a pomáhají zlepšit podmínky při zánětlivých onemocněních pokožky, například při lupence. Upravují i zánětlivá střevní onemocnění jako Crohnovu chorobu a ulcerativní kolitidu.

LEN POMÁHÁ PŘI REVMATICKÝCH ZÁNĚTECH

Četné studie shodně potvrzují, že len u pacientů s revmatickou artritidou redukuje otoky i křehkost a neohebnost kloubů. Mnoho pacientů trpících artritidou dokázalo užíváním lněného oleje redukovat nebo zcela opustit nesteroidní protizánětové léčby, které mohou mít řadu vedlejších účinků.

Studie publikovaná v Journal of Biological Chemistry v roce 2000 ukazuje, že ve lnu obsažené mastné kyseliny omega–3 umí v kloubech snížit hladinu enzymů, které mohou zničit chrupavku, čímž jsou redukovány i faktory, které mohou vyvolat záněty, a může také pomáhat řídit geny související s buňkami, z nichž je formována chrupavka.

LEN POTÍRÁ RAKOVINU TLUSTÉHO STŘEVA, PRSU A POKOŽKY

Mastné kyseliny omega-3 i lignany mají protirakovinné účinky. V laboratořích byly objeveny zvířecí mastné kyseliny omega–3 zmenšující počet a velikost tumorů. Jiné studie ukázaly, že vysoká spotřeba mastných kyselin typu omega–3 a lignanů je spojená s významně nižším výskytem rakoviny tlustého střeva, prsu a pokožky.

Lillian Thompson z University of Toronto zkoumala ženy s čerstvě určenou diagnózou rakoviny prsu. Tyto ženy pak denně dostávaly k jídlu rozemletá lněná semena. Mezi diagnózou a operací uběhly v průměru asi tři týdny. Když byl tumor nakonec operativně odstraněn bylo zjištěno, že se mezitím výrazně zmenšil. Je velmi sporné, zda v takovém případě byla operace vůbec nutná…

Součást ochrany před rakovinou prsu se řídí myšlenkou, že len je schopen upravit hladinu estrogenu. Nepřekvapuje, že u žen užívajících len, byla zjištěna větší pravidelnost menstruačního cyklu.

LEN ZAJIŠŤUJE ENERGETICKOU ROVNOVÁHU

Lidé užívající len nezřídka pociťují zvýšenou energii a vitalitu. Výsledky výzkumu podporující tuto skutečnost předkládají dobré vysvětlení. Mastné kyseliny omega-3 mají vliv na interpretaci genů řídících metabolizmus mastných kyselin a glukózy, což přímo souvisí s produkcí energie.

DALŠÍ PROSPĚŠNÉ VLASTNOSTI LNU


Je možná těžké uvěřit, že jediná potravina může nabízet až tolik zdravotních výhod. Ale len je skutečně zázrak.

Pomáhá omezit odmítnutí transplantovaných orgánů, pomáhá při cukrovce typu 2 a upravuje několik druhů onemocnění ledvin, včetně lupus nephritis. Zlepšuje symptomy u pacientů s roztroušenou sklerózou, předchází maskulární degeneraci (běžné příčině slepoty v pokročilém věku) a může vám také pomoci zhubnout.

LEN – JAK NA TO; KOLIK UŽÍVAT

Běžně doporučovaná dávka oleje z lněných semínek je 1–2 polévkové lžíce denně. Můžete užívat olej přímo, přidávat ho do džusů i salátů. Nezahřívejte ho, teplo ničí jeho hojivé vlastnosti. Doporučuje se jen koupě čerstvého, za studena lisovaného čistého potravinářského oleje. Musí se skladovat chlazený.

Lněná semena nemohou být strávena vcelku. Musíte je napřed rozdrtit. Rozemelte je v malém mlýnku na kávu a pak čerstvě umletým práškem posypávejte zeleninu, přidávejte ho do čerstvě vylisovaných šťáv a džusů nebo pečte v chlebu a vdolečcích. Doporučují se dvě až tři polévkové lžíce lněných semen denně. Pamatujte, lignany jsou při zpracování oleje odstraněny, ale někteří výrobci je vracejí zpět. Nezapomeňte kontrolovat etiketu. Chcete-li využít všech hojivých sil lnu, užívejte obojí, semeno i olej.

JÍDLO JE LÉK

Staré řecké přísloví říká: „Nechť jídlo je vaším lékem a léky vaší potravou.“

Je málo potravin, o nichž by to platilo více, než o maličkém, ale suverénně úžasném, pozoruhodně mnohonásobně talentovaném velkolepém lněném semínku. Dobré jídlo je vhodnou prevencí, protože správná jídla jsou opravdu léčivá. Lněné semínko je dokonalý příklad toho, kolik léčivých sil lze nalézt v prosté stravě, kterou jíte každý den.
Pro lékaře je těžké vymyslet lepší léčivé jídlo než len, a to je důvod, proč ho jídám pravidelně, a proč ho vřele doporučuji pacientům, přátelům a rodině. Jím rozemletá semena a užívám vysoce kvalitní lněný olej. Od pradávna známá lněná semena jsou moderní superstravou. Výživná, dobře prozkoumaná, laciná, snadno připravitelná a s fenomenálními zdravotními účinky.

Lněné semeno a olej jsou dokonalý příklad toho, že prosté věci mají nezřídka obrovský dopad na zdraví.


E.F.A. typu omega-3 regulují mnoho velmi důležitých tělesných funkcí. Zde jsou některé klíčové oblasti působení:
– Kontrola tlaku v krevních cestách, kloubech a očích;
– kontrola a upravování zánětů a oteklin (jsou silně protizánětlivé);
– zprostředkování produkce hormonů a steroidů a následně řízení hormonů k cílovým buňkám;
– zprostředkování imunní odezvy (a autoimunity);
– úprava nervových přenosů ovlivňujících náladu, poruchy emocí a pozornosti (ADD/ADHD, deprese, mentální choroby, nutkavé stavy a tak dále);
– regulace tělesných sekretů (může ovlivnit plodnost a potěšení ze sexu);
– rozšiřuje nebo zužuje krevní cesty;
Regulace hladkých svalů a autonomních reflexů;
– tvoří podstatnou primární část buněčné membrány;
– udržují pružnost a pevnost buněčné membrány;
– řídí vtok a výtok substancí do a z buněk;
– tvarují strukturu pleti a vlasů.
Regulace rychlosti dělení buněk (mitóza);
– jsou nepostradatelné pro dopravu kyslíku od červených krvinek do tělesné tkáně.

Regulují funkci ledvin a rovnováhu tělesných tekutin;
Jsou velmi důležité pro udržování mobility nasycených tuků v krevním řečišti a zamezují krevním buňkám v tvorbě shluků, tvořících arteriosklerotický povlak a krevní sraženiny.

Plní úlohu primárního zdroje energie pro svaly.

Odkazů je mnoho, kromě již uvedených například knihy, které napsali Dr. Udo Erasmus, Donald Rudin a Clara Felix. Mnoho potřebného najdete především na internetu:
http://lightsv.org/bud1.htm
http://www.hadek.cz/index.php?link=kontakt
http://www.geocities.com/HotSprings/1158/MAILBAG.HTM
http://www.geocities.com/HotSprings/1158/
http://home.online.no/~dusan/diseases/cancer/cancercured.html
http://www.oikourgos.com/trisha/online.htm (borelióza!

UPOZORNĚNÍ! Veškeré shora uvedené údaje slouží pouze pro informaci a poučení. V žádném případě nejsou míněny jako návod nahrazující jakoukoli lékařem předepsanou léčbu!

Zdroj: http://www.wmmagazin.cz/


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Zdravá výživa
http://www.cez-okno.net/zdrava-vyziva


Sekcie: 
Štítky: 
február 15, 2012 23:06 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymfebruár 16, 2012 15:18 popoludní

    Komentár: 

    30 g je ověřená neškodná dávka, Váš recept začíná 250 ml lněného oleje a doporučená denní dávka není uvedena.

 

 

Top