Obrázok používateľa CEZ OKNO
Čínské firmy masově vyrábí falešnou rýži z plastu

NaturalNews | Čínská groteskní show ohledně kontaminace potravin je zpět v plném proudu s novými zprávami ze Singapuru o tom, že některé čínské společnosti nyní masově vyrábí a prodávají padělanou rýži bezděčným vesničanům. Podle zprávy ve Weekly Hong Kong (v korejském jazyce http://www.weeklyhk.com/news.php?code=&mode=view&num=10793) výrobci míchají brambory, sladké brambory a plastové průmyslové pryskyřice k výrobě imitace rýže.

Zpráva ve Very Vietnam uvádí, že úředník z Čínské restaurační asociace oznámil, že sníst tři misky této falešné rýže jako sníst jeden celý plastový sáček. Konzumace tohoto plastu je samozřejmě vážné zdravotní riziko a úředníci se údajně chystají provést vyšetřování v továrnách obviněných z výroby falešné rýže.

Skandál není překvapením, když zvážíme čínské dlouhotrvající problémy potraviny, včetně melaminem otrávené mléko v roce 2008, kdy bylo zhruba 300 000 lidí zraněno a nejméně šest dětí zemřelo v důsledku otrávení toxickými chemickými látkami. Ostatní zkažené potraviny z Číny jsou melaminem otrávení krmiva pro domácí zvířata, olovem zasažené poháry pro děti a dokonce další případ falešné rýže, kdy čínská firma přidávala syntetické látky určené k aromatizaci do běžného rýže, aby si lidé mysleli, že jde o speciální dražší „Wuchang“ odrůdu rýže.

Někteří komentátoři ve sdělovacích prostředcích již spustili příběhy s falešnou rýží, srovnácající imitace rýže s tím čemu říkají že je imitace reality ve které svět žije.


„Falešný stimul, tisk falešných peněz, falešný růst HDP, padělané zboží a služby,…nás nutí konzumovat falešné potraviny, protože si nemůžeme dovolit skutečné potraviny, protože nemáme žádný skutečný růst, nemáme žádnou reálnou ekonomiku, nemáme žádný skutečný průmysl, máme jen falešné věci,“ naříkal v talk show spoluhostitel Stacy Herbert z Russia Today. „Takže dává smysl, že jíme jen falešné jídlo.“

Překlad článku "Chinese companies mass producing fake rice out of plastic"

http://www.naturalnews.com/031344_plastic_rice.html#ixzz1DwxwA8ac

Zdroj: http://www.freepub.comehere.cz/

Sekcie: 
február 25, 2011 20:14 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa PC
  PCmarec 02, 2011 13:28 popoludní

  Komentár: 

  toto jistě brzy dorazí s velkou slávou k nám na západ!
  Ovšem za náležitě nejvyšší cenu a s patřičnou obří reklamní kampaní, kde si budou známí politici, herci modelky a zpěvačky pochvalně pomlaskávat nad miskou nejnovějšího objevu amerických vědců - totiž NETLOUSTNOUCÍ RÝŽE!!!!! Ať sníte kolik chcete, ať se doslova přežíráte, nikdy nemůžete stloustnout, protože jak do těla vstoupí, tak z něj i vyjde a je tak možná dokonce opakovaná konzumace!! Perpetum mobile je konečně na světě!
  Hrstka rýže stačí pro celou rodinu na několik týdnů a nezpůsobuje žádné potíže s obezitou, jak říká náš hlavní hygienik p.Vít.....!!!!
  Cítím ve vzduchu Nobelovku!!!

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmarec 03, 2011 19:20 popoludní

  Komentár: 

  Veľmi zaujímavý článok. Je neuveriteľné, čo niektorí ľudia dokážu pre trochu peňazí.

  A taktiež ďakujem za veľmi vtipný komentár, a vedel by som predstaviť ako to niekto prezentuje pokojne aj na pôde Európskeho parlamentu :)

 

 

Top