Obrázok používateľa CEZ OKNO
STAROVEKÉ VYOBRAZENIA DINOSAUROV III.

Nalevo je románská mozaika z období kolem 200 našeho letopočtu, která zobrazuje dva dlouhokrké mořské draky. Paul Taylor, autor The Great Dinosaur Mystery and the Bible, připodobňuje k Tanystropheusovi s plovoucími blánami, tak jak je ukázáno vedle.

Nalevo je další nádherná mozaika, která byla jednou z divu světa druhého století. Nazvaná Palestrinska mozaika Nilu, zobrazuje scenérie Nilu po cele délce z Egypta do Etiopie. Učenci teď věří, že je to dílo Demetria, topografa, umělce z Alexandrie, který přišel pracovat do Říma. Obecně se věří, že horní díl tohoto pozoruhodného uměleckého kousky zobrazuje Africká zvířata, která loví Černí bojovníci. Tito Etiopané pronásledují něco, co vypadá jako nějaký typ dinosaura. Řecká písmena nad zvířetem podobným plazu, o kterém se spekuluje, jsou: KROKODILOPARDALIS, což je doslovně přeloženo jako krokodýloleopard. Tento obrázek, zde ukázán, je pouze malým dílem masivní mozaiky. Také obsahuje jasná zobrazení známých zvířat, včetně egyptských krokodýlů a hrochů. (Finley, The light of the past, 1965, str. 93).

"Starověká reliéfní mayská soška zvláštního ptáka s rysy plaza byla objevena v Totonacapanu, v severovýchodní oblasti Veracruz, Mexiko. Jose Dias Byly, mexický archeolog-žurnalista, který udělal tento objev, říká, že je Důkaz, že hadí-ptáci soška, lokalizovaný v ruinách Tajine, není pouhým produktem mayského fantazírování, ale realistickým obrazem zvířete, které žilo během doby starověkých Máyů - před 1000 a 5000 lety. Jestliže ve skutečností takový hadí ptáci byli soudobý se starověkou mayskou kulturou, tak reliéfní soška představuje zarážející vývojový jev. Zvířata s takovouto charakteristikou jsou pokládána za vymřelé před 130 miliony lety. "(Anonymni," Serpent Bird of the Mayans, "Science Digest, svazek 64, listopad 1968, str. 1)

Obrázek nalevo byl nakreslen severoamerickými indiány Anasazi, kteří žili v oblasti, kde se teď nachází Utah, kolem 150 let před Kristem až do 1200 našeho letopočtu. Dokonce známí anti-kreacionisté se shodují na podobnosti s dinosaurem, a že nahnědlý film, který ztvrdnul přes obrázek, společně s korozí a zvětráváním, svědčí o tomto věku. Jeden evolucionista napsal, "v Natural Bridges National Monument je petroglyf, ktery se překvapivě podobá dinosauru, zvláště Brontosauru, s dlouhým ocasem a krkem, a malou hlavou" (Barnes and Pendleton, Canyon Country Prehistoric Indians - Their Culture, Ruins, Artifacts and Rock Art, 1995.) Jasně jsou zobrazeny militantní domorodé bojůvky a stvoření podobně apatosauru. Rohatí a létající hadi jsou vyznačeny v mytologii většiny domorodých amerických národů, často spojovány s deštěm a bouřkou. Jako příklad je algonquinský piktograf létajícího hada známého jako Mishiphizeu. A další kamenný piktograf domorodých Američanů, nalezen v Utahu (nalevo), vypadá, že zobrazuje dinosaura Sauropoda.

Henry Rowe Schoolcraft byl geolog a indiánský jednatel a rozsáhle psal o siouxských indiánech. Slyším příběhy o monstrózním stvoření zvaném Unktehi, něco jako býk, ale o moc větší, s velkými rohy. Schoolcraft reprodukoval kresby několika druhů monster Unktehi na břízových kanoe kolem roku 1850.

Tyto byly založené na kamenném umění, znázorňujícím válečnou akci 5 kanoí, křižujících Lake Superior, kde se nachází zvířata, připomínající velké želva, hadi a losy. Ale některé vypadají jasně jako dinosauři. Siouxští indiáni, více na západě, když etnologové dělali s nima rozhovor, popsali Unktehi jako obrovského plaza, hada s nohama. Měl tvar jako obrovský šupinatý had s chodidly a vroubkovanou vlnkovitou páteří jako obřími zuby a mel těžký ocas s bodci. Nicméně, další indiánské reporty popisují Unktehi jako stvoření, které obývá močál. Adrienne Mayor, evolucionista tvrdí, že Siouxové vytvářeli příběhy o zkamenělinách, se kterýma přišli do styku (Mayor, Fossil Legends of the first Americans, 2005, strany 235-237). Ale obrázky a popis přináší obraz dinosaura Ankylosauruse (vlevo) s nízkým mrštným tělem, dlouhým ocasem, tvrdou pokrývkou těla a napadnými mnohonásobnými rohy. Pokovené a rohaté stvoření bylo také objeveno v indiánském umění Creeov (vlevo) na Agawam Rock v Misshepezhieu, Lake Superior Provincial Park, Ontario, Canada.

Coclé - kultura domorodých Američanů Panamy byla objevena A. Hyattem Verrillem. Všimli si neobvyklých zobrazení, podobných Pterosaurovi na Coclé keramike a prohlásil, že to bylo tak realistické, že tito domorodí Američané museli být ovlivněni objevem zkameněliny. Popisuje zobrazení (nalevo) jako "zobákovité čelisti vyzbrojené ostrými zuby, křídla se dvěma zahnutými drápy, krátký, špičatý ocas, plazí hřebínek a silná zadní chodidla s pěti prsty a drápy u každého. "Coclé civilizace se datuje od 1330 -1520 našeho letopočtu. Ale Verrill má teorii, že taková zobrazení byla založena na "přesných kresbách zkamenělých pterodaktylů (ptákoještěrů). "(Verrill, A. Hyatt, Strange Prehistoric Animals and Their Stories, 1948, strany 132-133).

Při dvou příležitostech později v letech 1800, Samuel Hubbard, kurátor archeologie na Oaklandském muzeu, navštívil oblast Grand Canyonu známou jako Havasupai Canyon. Jako evolucionista byl ohromen, když nalezl petroglyfy (kresbu rytou v kameni) slona. A další zobrazení, které bylo "vyříznuté do pískovce omnoho hlouběji než slon." Výška toho byla 11.2 palců, krk asi tak 5.1 palců v délce a ocas 9.1 palců. Hubbard vyfotil petroglyfy a dokonce to zařadil do své vědecké monografie Discovery Relating to Prehistoric Man (1925, str. 10). Jaký druh zvířete to je? Dr. Hubbard věřil, že nalezl starověkou kresbu dinosaura. (Na obrázku úplně vlevo Paul Taylor srovnávají tuto starověkou kresbu s Edmontosaurem.)

Podobná asociace amerického slona a dinosaura je uvedena v Granby Idol. Tato podivná kamenná relikvie byla odkrytá W. L. Chalmersem poblíž Grand Lake, vysoko v Colorado Rockies. Nalezl 66 librových kamenů (mezi různými starověkými nástroji). Několik stop pod povrchem zatímco rozšiřoval zavlažovací nádrž na svém hospodářství. Kámen byl utvořen z neobyčejně tvrdého zeleného materiálu, nebylo znám nikde v okolí. ("Vrací se předledovcový člověk zpět?" Hutchison News, 5. leden 1923.) Na jedné straně je vyřezaný muž, držící tabuli obsahující symboly. Vzadu jsou vyřezaní MASTODONT a dva dinosauři. Podle The Le Grand Reporter v 1923, Jean Allard Jeancon, archeolog a kurátor koloradského historického a přírodního spolku, uvedli "Jestliže se prokáže, že tento kámen je pravý, bude to největší nález v celém antropologickém výzkumu a převrat v celém datování na americkém kontinentu a vnese světlo na vzdálený dávnověk člověka. Nikdy jsem neviděl takové pozoruhodné náčrty dinosaurů a mastodontů! "Naneštěstí tento nedocenitelný artefakt vypadá, že je ztracen někde v útrobách systému muzea. (Murphy, Jan, Mysteries and Legends of Colorado: True Stories of the Unsolved and Unexplained, 2007.)


Existují příběhy o stvoření podobném Plesiosauru viděném v Austrálii, v Queenslandu. Dva domorodci z okolí jezera Galilee a domorodé kmeny dále na sever vykládají o dlouhokrkém zvířeti s velkým tělem a ploutvemi. "Starší z Kuku Yalanji, domorodého kmene z dálného Severního Queenslandu v Austrálii, zmiňuje příběhy Yarra (Yarrba), stvoření, které obývalo vodní prolákliny Deštního pralesa. Malba (vlevo) zobrazuje stvoření s rysy pozoruhodně podobnými Plesiosauru. Dokonce ukazuje náčrt břišního střevního traktu, poukazující na to, že tyto zvířata byly loveny a řezány."(CEN Technical Journal, svazek 12, č. 3, 1998, str. 345.)

V Bushmanland, Jižní Africe, byly nalezeny některé starověké rytiny v doleritu a rule. Mezi mnoha zobrazeními, dinosauřími otisky a dalšími artefakty z této oblasti, dvě jsou speciální pamětihodnosti. Jedna připomíná dinosaura Sauropoda a ta druhá vypadá jako pokus o zobrazení Pterosaura.

Obrázek (nalevo) zobrazuje velkého Pterosaura lovícího gazely (Giveon, R., "Scarabs From Recent Excavations," Orbris Biblicus et Orientalis 83, 1988, str. 70). Ocas ve tvaru listu na jeho konci u Pterosaura je nezaměnitelný. Dlouhá plazí hlava má dvojitý hřebínek Scaphognathuse nad tím. Dvě křídla dokonce vystavují ojediněle vlnité rysy viděné na zkamenělině Solnhofen Rhamphorhynchus a drápy Pterosaura. Úroveň detailu je podobná jako u gazely. Práce se datuje od 1300 - 1150 před Kristem a je teď na Tel Avivské universitě, archeologickém institutu. Podobně, egyptská soška, sídlící v Berlínském museu, zobrazuje nohy s prsty a drápy, tři křídlové drápy; prototagium (část křídla nad ramenem, známá z pterosaurských napodobenin zkamenělin) a štětiny na ocase. Tento Pterosaurus je ukázán jak loví sokola a také vypadá, že má strukturu zubu jako Scaphognathus. (Goertzen, John, "Rhamphorhynchoid Pterosaur Scaphognathus crassirostris: A Living Fossil Until the 17th Century," 1998 ICC Paper.)


Všetky časti nájdete na tejto adrese.

Zdroj: http://www.genesispark.com/genpark/ancient/ancient.htm

Preklad: SilVia

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

OOPART
http://www.cez-okno.net/rubrika/oopart


september 21, 2011 17:13 popoludní

 

 

Top