Obrázok používateľa CEZ OKNO
Skryté mesto pod horou Mount Shasta

Kalifornská Mount Shasta bola odpradávna námetom pre vznik neobvykle veľkého množstva mýtov a legiend. Predovšetkým sa v nich často hovorí o tom, že sa pod jeho vrcholmi ukrýva tajné mesto. V niektorých príbehoch je už toto mesto opustené, zatiaľ čo v iných je obývané technologicky vyspelou spoločnosťou ľudských bytostí.


Podľa miestnych indiánskych kmeňov je Mount Shasta obývaná duchom náčelníka Skella, ktorý ako potomok nebies zostúpil na vrchol hory. Skell bojoval s duchom podsvetia, Llaom, ktorý sídlil na hore Mazama. V sedemdesiatich rokoch 19. storočia zaznamenal spisovateľ Joaquin Miller túto a rôzne ďalšie súvisiace legendy.

V polovici 19. storočia paleontológovia vytvorili termín "Lemúria" ako výstižné pomenovanie pre hypotetický kontinent, ktorý sa rozprestieral naprieč Indickým oceánom a vysvetľoval by migráciu lemurov z Madagaskaru do Indie. Lemúria mala byť dávnym kontinentom, ktorý sa pri veľkej katastrofe potopil hlboko do mora a nikto ho už viackrát nevidel.

Do konca 19. storočia boli vyvinuté rôzne okultné teórie, hlavne prostredníctvom teozofistov, ktoré tvrdili že ľudia zo strateného kontinentu Lemúria vytvorili veľmi vyspelú civilizáciu. V priebehu času sa v mýtoch a legendách často menila poloha kontinentu tak, aby Lemúria zahrňovala aj veľkú časť Tichého oceána a s menom Mu získala ešte väčší význam.

V roku 1899 vydal spisovateľ Frederick Spencer Oliver knihu „A Dweller on Two Planets“ s názorom, že obyvatelia Lemúrie, ktorí prežili potopenie kontinentu žijú v komplexe tunelov pod Mount Shasta v severnej Kalifornii. Obyvateľov Lemúrie žijúcich v komplexe tunelov pod horou bolo údajne občas vidieť chodiť po povrchu oblečených v bielych rúchach.

V roku 1931 napísal Wisar Spenle Cerve knihu vydanú rozenkruciánmi, o ukrytých Lemúranoch z Mount Shasta, ktorá upevnila legendu v mysliach mnohých čitateľov.

Podľa legendy bol J. C. Brown britský prospektor, ktorý v roku 1904 objavil stratené podzemné mesto pod Mount Shasta.
 
J. C. Brown bol najatý baníckou spoločnosťou lorda Cowdraya k vyhľadávaniu zlata pričom objavili jaskyňu, ktorá sa zvažovala 11 míľ smerom nadol.
 
Brown neskôr v jaskyni objavil podzemnú dedinu naplnenú zlatom, štítmi a múmiami, z ktorých niektoré dosahovali výšku až 10 stôp.

O tridsať rokov neskôr porozprával svoj ​​príbeh Johnovi C. Rootovi, ktorý sa potom podujal zostaviť prieskumný tím v Stocktone v Kalifornii. K tímu sa postupne pripojilo 80 ľudí, ale v deň keď bol tím pripravený vyraziť na expedíciu sa Brown neukázal a nikdy už o ňom nik nepočul.

Mnoho ľudí stále verí, že pod Mount Shasta sa nachádza starobylé Lemúríjske kryštálové mesto, ktoré sa volá Telos. To sa ale v skutočnosti považuje len za súčasť oveľa väčšieho komplexu miest ukrytého vnútri Zeme, ktorý sa najčastejšie nazýva Agharta.

Mnohé pohromy a vojny, ktoré sa odohrali na zemskom povrchu priviedli časť obyvateľov Zeme k myšlienke, aby žili v jej podzemí. Mestá, ktoré boli potom vybudované v podzemí slúžili ako útočisko pre ľudí a bezpečný azyl pre posvätné záznamy, náuky a technológie, ktoré boli uchovávané starovekými kultúrami. Podľa legendy, existuje na celom svete niekoľko vchodov do mnohých miest Agharty a Mount Shasta je popravde povedané jedným z nich.

Zdroj: http://atlanteangardens.blogspot.sk/2014/04/secret-city-under-mount-shas...

Preklad: Pavol

exkluzívne.cez.okno


Podrobné správy na tému "Mt. SHASTA" nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

TELOS: podzemní město pod horou Mount Shasta
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/telos-podzemni-mesto-pod-horo...

Mimozemská zpráva pro lidstvo od Ricarda Gonzáleze z Mt. Shasta (+VIDEO)
http://www.cez-okno.net/clanok/mimozemska-zprava-pro-lidstvo-od-ricarda-...


Autori: 
jún 21, 2014 14:19 popoludní

 

 

Top