Obrázok používateľa CEZ OKNO
Skrytý program dozoru pod pláštikom prechodu na povinnú HDTV? II.

Očakával som, že ohľadom tohoto článku dostanem skeptické a skôr neveriace, ako povzbudzujúce komentáre, a zdá sa, že práve to sa deje. Čo technici na pracovisku nevzali do úvahy je, že my obvykle nereferujeme o štádiu rozvoja elektroniky. Hovoríme o vyspelej nanotechnológii, utajovaných očiach vlády, ktoré boli pridané do HDTV alebo konverzných škatuliek, aby neboli bežnými prostriedkami zistiteľné.Sú ľudia, ktorí boli o tomto najvyššou skupinou štatutárnej štruktúry čiastočne informovaní, no vyžaduje sa od nich podpísanie tajnej zmluvy. Nie je pre mňa novinkou, že vládni agenti inštalovali kamery a odpočúvacie zariadenia do televíznych prijímačov určených osôb, ako napríklad bývalého pracovníka FBI Teda L. Gundersona.

Je to starý prípad, ale z dôvodu nelogického a nevyjasneného povinného zákonného prehlásenia, ktorým teraz nútia do prechodu na digitál, uvedomujeme si, že chcú vnútiť dohľad skrze novú televíziu, tak ako cez obyčajný monitorujúci telefón, dohľad cez vysokorýchlostné počítače, nie skrze ľudí.

Ideou je uskladňovať dokumenty s osobnými údajmi. Ak sa na vás budú chcieť pozrieť, spustia počítačový program, rozlíšia kľúčové slová alebo frázy a potom to priblížia bližšie k vám, aby našli niečo usvedčujúce, čo by použili proti vám. Zamyslite sa nad bývalou Východo–nemeckou tajnou políciou (STASI) a uvidíte kam smerujeme.

Ľudia, ktorí tento vývoj odmietajú ako paranoju, jednoducho žijú vo falošnom raji. Celkovo sa nás 24/7 dozor Veľkého brata týka oveľa rýchlejšie, ako si niektorí ľudia dokážu uvedomiť. Snažil som sa varovať ľudí na základe svojej intuície, v zásade im pomôcť im vyhnúť sa prevzatiu programu. 23. septembra 2001 som varoval čitateľov, že 911 je vnútornou prácou a že umožní väčší policajný dozor a stratu ústavných garancií, že okrem iného umožní uväznenému zaplatiť účty za našu skvelú transformáciu do Nazi-štýlu policajného štátu... V tom čase som obdržal tony emailov obviňujúcich ma z bláznovstva čo sa týka toho, že vláda stála za zrútením Svetového obchodného centra. O sedem rokov neskôr rozmýšľam, koľko z týchto žalobcov by tvrdilo to isté?

Icen Adachi

***

Predmet: HDTV DOZOR
Od: Mike La Mesa
Dátum: nedeľa 13. apríl 2008
Komu: editorovi

Ken,
to čo vláda môže, je použitie reproduktorov z tvojej HDTV na odpočúvanie. Ľudia budú hľadať mikrofón, ale nenájdu žiaden. Táto strašidelná organizácia môže použiť nástroj, ktorý im dovolí použiť tvoj reproduktor ako mikrofón. Odpočúvať môžu aj keď bude tvoja telka vypnutá. Jediný spôsob ako tomu zabrániť je vytiahnuť kábel zo zástrčky. Nie som si istý ako to v tvojom dome ‚uvidia‘ ibaže by mali kameru v tvojej telke. Pravdepodobne sledujú cez optiku obrazovky tak isto ako môžu použiť reproduktor ako mikrofón.

Mike La Mesa

***

Predmet: Kamery a mikrofóny v HDTV?
Od: Dave Thopsiri
Dátum: nedeľa 13. apríl 2008
Komu: editorovi

Myslis to vazne Ken?
Zabudnime na chvíľku, ze HDTV je už roky stará a tiež, že prevodové boxy rôznych druhov sú staré dekády, ako tvrdíš, video a audio signály budú prenášané späť v odlišnom móde?

MATV (Master Antena Television) systém je TV voľne prenášaná vzduchom, je absolútne nereálne dosiahnuť, aby tieto signály šli späť ak je systém kompletne pasívny.

Na druhej strane kábel môže mať veľmi dobrú infraštruktúru nastavenia dozoru sledovania. Myslím, že si pamätám, že som videl Americké káblové spoločnosti patentovať nahrávajúce články vnútri set-top boxov pre reklamné účely.

V žiadnom prípade, ako počítačový a elektrotechnik, nikdy som nevidel taký článok vo vnútri set–top boxov alebo TV, HD alebo tak. A ver mi, aj keby sme to ukryli, vyčnieval by von ako vred?

Prestaňme s divokými paranoidnými ideami o Orwellian štýle televízie a zamerajme sa na SKUTOČNÝ problém, ktorému čelí spoločnosť dnes, napr. rastúci medzinárodný policajný štát, a veľa podobných prípadov, kt. nezahrňujú VEĽKÉHO BRATA zízajúc na nás cez našu novú 50‘‘ plazmovú obrazovku.

Dave Thepsiri, Zeropoint Computer Services

- pokračovanie –

Všetky časti seriálu nájdete na tejto adrese.

Zdroj: Educate-yourself.org

Preklad: Petra Zulu

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


január 30, 2009 22:19 popoludní

 

 

Top