Obrázok používateľa CEZ OKNO
Daniel Krajcer pre Britské listy: “Bedári na Slovensku si zvolili pravicu” (23. 9. 2002)

Čo čaká Slovensko za vlády pripravovanej pravicovej koalície? Pre väčšinu obyvateľov budúcnosť bude znamenať Churchillov pot a slzy. Väčšina rodinného striebra je predaná do zahraničia (nedá sa vždy dokonca hovoriť ani o privatizácii, lebo napríklad Slovenské telekomunikácie boli predané nemeckému štátnemu podniku Deutsche Telekom), a napriek tomu, že vláda utŕžila za predaje okolo 300 miliárd Sk, neboli založené nijaké významné rozvojové impulzy.

“Enormne však vzrástol zahraničný dlh SR, ako aj deficity v zdravotníctve a školstve. Slovensko bolo dotlačené prijať pôžičky MMF na údajnú stabilizáciu meny, vehementne presadzovanú určitými kruhmi a denníkom SME, ktorý argumentoval, ako to prospeje Slovensku, keď si už žiadna vláda, ak sa dostane pod kuratelu Medzinárodného menového fondu, nebude môcť v budúcnosti dovoliť "rozšafne" investovať do rozvojových impulzov.

MMF bude stále tlačiť na znižovanie výdavkov na sociálnu sféru, zdravotníctvo a školstvo, ktorých úroveň poklesne, a špirála sa roztočí. Zahraniční vlastníci si začnú tvrdo vyberať svoje výnosy z podnikov, ktoré skúpili, a tieto výnosy budú transferovať do zahraničia. V rámci racionalizácie sa budú odbúravať pracovné miesta, najmä tie kvalifikované, riadiace a lepšie platené. Dôjde k zdražovaniu plynu a elektrickej energie...

Slovenskí bedári si napriek tomu zvolili pravicu. Priveľa volieb ani nemali, lebo strana, ktorá by na Slovensku kvalifikovane a dôsledne bránila a presadzovala záujmy a potreby zamestnancov, t. j. ľudí predávajúcich svoju pracovnú silu, ktorí tvoria väčšinu obyvateľov, teda strana sociálno-demokratického, alebo kresťansko-sociálneho typu na Slovensku v súčasnosti jednoducho neexistuje.”

Daniel Krajcer


Celý článok z roku 2002 nájdete na tejto adrese

čp

Zdroj: protiprudu.info

júl 06, 2010 09:23 dopoludnia

 

 

Top