Obrázok používateľa CEZ OKNO
Hrdá na Slovensko

Vážení čitatelia. Do redakčnej pošty nám prišiel veľmi zaujímavý mail od našej sympatizantky, ktorá žije v Anglicku. Mail uverejňujeme v plnom znení. Meno autorky mailu po vzájomnej dohode zostáva utajené.
Ahoj. Veľmi sa mi páči vaša stránka a vaše aktivity a plne vás podporujem. Je to síce len psychická podpora, ale aspoň tak mám nejaké zadosťučinenie. Možno tomu nechápete, tak to v skratke vysvetlím. Žijem v Anglicku a neviem akou náhodou, ale môj priateľ je originál Maďar. Viem, trochu divné, keďže ja som veľmi hrdá Slovenka. Kým sa nebavíme o našich národoch a histórii, sme super pár. Ja som šťastná, že som Slovenka, ale na druhej strane akceptujem jeho národnosť. Pre rýchle vysvetlenie prečo uspokojujem svoje vlastenectvo cez internet.

ON stále nazýva moje mesto KASSA aj keď už dávno vie že sú to Košice. Na párty sa počúvajú pesničky buď anglické alebo maďarské, ak pustím tu istú pesničku, len po slovensky, za par sekúnd mi ju vypne. Na každú mapu Slovenska len podotkne, že to bolo Maďarsko a že sme im ukradli ich „zem“. Slováci pre neho existujú len 17 rokov, pred tým tam boli len Maďari a toto je len minimum z toho čo rozpráva, najlepšie na tom je, že on to má tak zakorenené v hlave, že si neuvedomuje, že tým ubližuje mojej hrdej slovenskej duši a to nerozprávam o každodennom rozprávaní, ako Jobbik výhra voľby a dostanú ich „zem“ naspäť.

Na otázku, čo robili maďarskí fanúšikovia na zápase dvoch slovenských miest, len sucho odpovedal, že Dunajská Streda je v Maďarsku. To čo nás učia v školách na dejepise sú podľa neho hlúposti, ktoré si vymysleli Slováci, lebo my nemáme históriu. Keď som mu ukázala hrady a zámky na Slovensku, povedal, že sú krásne, lebo sú maďarské a názor na jazykový zákon a Slotu vám tu ani nemôžem napísať, lebo toľko nadávok som v živote nepočula.

Na jednej strane podporuje Maďarov žijúcich na Slovensku, ale keď sa s nimi rozprával a povedali mu, že sú Maďari, tak sa im vysmial, lebo Maďar je ten ktorý žije v Maďarsku a nie na Slovensku. Niekedy mi z toho šibe, lebo originál Maďari kašľú na našich, oni sa len chytajú každej slamky proti Slovensku. Je to naozaj len úlomok, niekedy mam pocit, že by som mohla napísať o tom knihu o ich slepej hrdosti na najchudobnejší národ EÚ. Jediné v čom mi pomohlo spolužitie s nimi, je že nikdy v živote som nebola tak HRDÁ na Slovensko. Prepáčte ak som vás otravovala, ale potrebovala som napísať niekomu, kto si váži SLOVENSKO.

Sympatizantka SHO, Anglicko

Zdroj: SHO.sk

Rubriky: 
február 02, 2010 23:25 popoludní
 • krát komentár

8 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymfebruár 03, 2010 09:45 dopoludnia

  Komentár: 

  Myslim si ze slecna je masochistka, ked este stale zije s tym clovekom. Ale to je jej vec. Drzim jej palce a prajem pevne nervy.

 2. Obrázok používateľa Milan
  Milanfebruár 03, 2010 12:35 popoludní

  Komentár: 

  Milá pani, alebo dáma, neviem, nie je uvedené. Z tohoto článku normálne ide zloba, no nie od Vás. Prosím Vás, nemá to na Vás dobrý vplyv. Dosť ma rozčuluje tých pár slov, ktoré ste uviedli. Z hlavy im to asi nikto nevytlčie. Ako národ nikomu aspoň vedome neubližujeme, neviem o takom niečom a oni sa do nás stále navážajú. Myslím, že nemáme dosť ostrých politikov, ktorí by sa v týchto otázkach nedali a vedeli adekvátne odpovedať. Ale sa hovorí, že národ má takú vládu akú si zaslúži.

  Ešte raz Vás prosím odídte od neho a nájdite si dobrého slováčiska. Nemám z toho dobrý pocit.

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymfebruár 03, 2010 12:58 popoludní

  Komentár: 

  Ako vidim, resp. citam laska je naozaj slepa... :-)

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymfebruár 03, 2010 14:27 popoludní

  Komentár: 

  Obavam sa ze toto spoluzitie moze slecne uskodit. V Anglicku sice ziju Anglicania, ale inak aj cela kopa slusnych ludi, ktori su pomerne normalni. Kto zije v Anglicku vie o com rozpravam. Doporucujem vzah so zdravym clovekom.

 5. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymfebruár 03, 2010 17:34 popoludní

  Komentár: 

  Ja sa len pridam uz k vyssie spomenutim veciam. Slecna naozaj by ste si mali najst normalneho cloveka, pretoze vztah so zakomplexovanym (historicky nevzdelanym), ak mozem xenofobickym clovekom, naozaj nema zmysel.

 6. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymfebruár 03, 2010 21:43 popoludní

  Komentár: 

  Neviem ako vážne to myslí táto slečna s tým človekom. Ale nemyslím, že by chcel vychovávať svoje deti na Slovensku a v tolerancii k jej rodine a k Slovákom. Zo slov "sme super pár" mám zmiešané pocity. Z môjho pohľadu ju má za naivnú a menejcennú, ale v danej chvíli a keď sa príležitosť našla, prečo nie...

 7. Obrázok používateľa O
  Ofebruár 08, 2010 13:04 popoludní

  Komentár: 

  Ja na mieste tej slovenky by som povedal tomu madarovi nech sa pozrie na mapu ake staty obklopuju madarsko(skoro vsetko slovanske a oni nas predeluju od ostatnych) a spytal sa ze "kto bol doteraz klamany?"...

  http://sk.wikipedia.org/wiki/Slovanská_Európa

 8. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 24, 2012 23:43 popoludní

  Komentár: 

  ...tiez zijem v Anglicku a to by ste mali takychto ''Slovakov'' pocut,ako sa vyjadruju o Slovensku.....hanba s nimi niekde sediet...ako nas ociernuju a hanbia sa,ze pochadzaju z nasho krasneho Slovenska.!

 

 

Top