Obrázok používateľa CEZ OKNO
Koho budú Slováci voliť vo voľbách?

Na úvod hodno pripomenúť, že slovenskí voliči sú najformovateľnejším volebným materiálom, je veľmi jednoduché ich presvedčiť o volebných a predvolebných sľuboch. V plnom rozsahu sa pritom aplikuje koncepcia Goebbelsa. Rovnako je zaujímavé, ako rýchlo zabúdajú na lživé sľuby. Predvolebné sľuby a klamstvá môžu byť ľubovolne bombastické a nereálne, čím sú väčšie tým lepšie, lebo volič si hovorí, že predvolebné sľuby predsa nemôžu byť klamstvom až tak nepravdivým, takže sú isto iste pravdivé. Že tomu tak nie je?! Omyl!

Pamätám si na besnú nenávistnú predvolebnú kampaň proti Vladimírovi Mečiarovi a proti jeho orientácii Slovenska! Vyrukovalo sa s hrozným obvinením Mečiara, že chce ukradnúť protivládny televízny vysielač Markíza a preto ho treba strážiť a chrániť vlastným telom občanov! Na sugestívnu výzvu Anny Ghanamovej zachrániť Markízu, tisíce bratislavčanov hliadkovali pri Záhorskej Bystrici v tráve, v spacákoch, v korunách stromov, v autách i bez áut, celú celučkú noc. Anna Ghanamová následne dojato ďakovala, keďže strašnému Mečiarovi sa nepodarilo pod kabátom odniesť televíznu vysielačku aj so stožiarmi, riadiacimi pultmi a bratislavčania, hlavy študované, akademicky vzdelané, sa rozchádzali k voľbám s cieľom voliť hocikoho iného, len nie Vladimíra Mečiara. Goebbelsova stratégia sa preukázala ako účinná aj v podmienkach Slovenska.

Takto otestovaná metóda bola aplikovaná aj následne. Mikuláš Dzurinda s gestom veľmoža prisľúbil občanom - voličom, že ak mu dajú vo voľbách svoj hlas a jeho strana zvíťazí, po voľbách zdvojnásobí mzdy a platy. Národ opäť zdúpnel a spozornel. Túto triumfálnu informáciu som si vypočul z rozhlasu spolu s drevorubačom Ďulom v lesoch nad Hriňovou. Ďulo prestal píliť, zahľadel sa na mňa a zauvažoval: „Pán Roman, no nie je to k..., veď ako sa dá vyplácať na mzdách dvojnásobok, keď počet tovární, robotníkov, výroba a vývoz výrobkov sa dvojnásobne nezvýši? Ďulo bol svalnatý, drsný drevorubač bez akademického vzdelania, avšak na rozdiel od akademikov disponoval triezvym rozumom pracovitého chlapa. Po návrate do Bratislavy som sa rozprával s istou bankovou vysokopostavenou úradníčkou, ktorá obratom odmietla moju nedôveru voči Dzurindovým dvojnásobným platom. Ako argument som si vypočul, že Dzurinda a Mikloš tieto tvrdenia uviedli tak presvedčivo, že bezpochyby to majú dobre „premakané“.

V tomto smere to bola pravda: mali to premakané. Hneď po nástupe do vlády, do ktorej boli zvolení, Schmognerová, Dzurinda, Mikloš, Palacka... vyhlásili výstavbu diaľnic za mečiarovskú gigantomániu, zastavili výstavbu, financovanie a predprípravu diaľničných stavieb. Pokračovanie stavby tunela Branisko bolo zverené KDH-Hydrostavu, čím viac sa stavba tunela spomaľovala, tým viac miliárd sa strácalo v jej útrobách. Nasledoval radostný rozpredaj strategických podnikov vybudovaných slovenskými robotníkmi a technikmi podľa zásady, že predať sa má všetko, čo sa predať dá! Provízie sa nezverejňujú a dividendy nových majiteľov sa nezdaňujú.

A čo voľby v júni 2010 na Slovensku? Tak ako v divadle i pred voľbami sa menia kostýmy, nie však aktéri. Odídenci z SDKÚ sa zabalili do slušivého plášťa Sulíkovej Slobody a Solidarity. Csákyho a Bugárovi bojovníci za Veľké Uhorsko v Karpatskej kotline ostávajú sfosilnení v ohováraní Slovákov a Slovenska v orgánoch Európskej únie, veď kto to kedy počul, aby vo svojom štáte hovorili občania štátnym jazykom, ctili si štátnu zástavu, štátny národný jazyk a národné dejiny. Tešia sa zvoleniu Orbána i Jobbiku. KDH zostáva ako KDH, aj keď má málo čo spoločné s kresťanstvom a demokraciou; ako niekdajší bojovníci proti slovenskej štátnosti, slovenskej ústave, proti slovenskému premiérovi, vymýšľajúci voči nemu lživé obvinenia, bezdôvodne zvrhávajúci slovenskú legitímnu vládu na podnet ministra Pittnera, plniaci záväzok o neuplatňovaní princípu reciprocity voči Maďarsku! Zato jej čelný predstaviteľ bol vyznamenaný vysokým rádom fašistického zločinca Jánosa Eszterházyho, odsúdeného na trest smrti.

Na Slovenskú národnú stranu a hlavne na predsedu strany sociálnej demokracie Roberta Fica už mesiace, ak nie roky, sa kydajú lži, osočovania, bahno, veď nie je mu možné odpustiť rozvoj a hospodársku stabilitu štátu, zatiaľ čo predsedovi SNS nie je možné odpustiť jeho neohrozený boj o Slovensko a jeho otvorenosť v reakciách na maďarské osočovania Slovákov a Slovenska a hlavne fakt, že SNS ako prvá jednoznačne vyslovila požiadavku samostatného zvrchovaného Slovenska a čosi také protislovenskí svetoobčania predsa nemôžu tolerovať. Premiérovi Robertovi Ficovi nie je možné odpustiť, že pozícia nášho štátu sa trvalo upevňuje napriek kríze hospodársky napreduje, diaľničná sieť sa dokončieva a ak samozvaní aktivisti jajkajú nad jej investičnými nákladmi, treba im pripomenúť najdrahšiu diaľnicu na svete, ktorú predražili Schmognerová, Dzurinda, Mikloš, Palacka tým, že zastavili jej výstavbu, nechali chátrať rozostavané mosty a zemné práce, zariadenia stavenísk a zastavili predinvestičné práce. Toto bola „najdrahšia diaľnica“ vytvorená politickou nenávisťou a protislovenskou zlobou.

Takže milí voliči, vyberajte si kandidátov nie podľa medu na ich ústach, ale podľa výsledkov a mozoľov ich práce pre našu budúcnosť.

Ing. Roman Hofbauer, CSc., bývalý poslanec NR SR

Zdroj: SHO.sk

Rubriky: 
apríl 26, 2010 00:59 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymapríl 26, 2010 17:12 popoludní

    Komentár: 

    Nuž, treba si dobre zapamätať, to čo spravila pravicová vláda, ale ona vlastne nikdy nevyhrala voľby. V 1998 ju vyhralo HZDS (okolo 24%) a v roku 2002 ju vyhral Smer, ale nevedeli sa dohodnúť s Mečiarom. Problém je však, že Mečiarovi sa z politiky nechce, svojich spolustraníkov sa zbavil, najskôr vzniklo Gašparovičove HZD, teraz odišli ďalší (Mikuš, Urbáni...) a problém SNS je korupcia a kauzy za tejto vlády na MŽP, ktoré im premiér odobral. A tie ich témy sú na úrovni SMK, takže ak by neboli v parlamente a ani SMK, bol by pokoj. A Fico, nuž tiež dosť sľuboval, niečo splnil, vždy je oveľa lepší ako Dzurinda, no všetky zákony bohužiaľ preberáme z Bruselu, niektoré sú zbytočná byrokracia a aj Kaliňákove kauzy a podobné, jednoducho nepresvedčil ma, aby som ho volil a treba priznať, že je populista. Stále tu na Slovensku chýba poriadna strana alebo keď preberáme všetky tie zákony z Bruselu, potom vládu možno ani mať netreba, niekde so čítal zaujímavý postreh, že by sa to mohlo presunúť na samosprávy a bolo by, no aj tak keď nie je koho voliť, tak sa aspoň nemusím za nikoho hanbiť.

 

 

Top