Obrázok používateľa CEZ OKNO
Opäť zomierali Slováci

Takmer každý mesiac sú na Slovensku brutálnym spôsobom vraždení ľudia, ktorí sa prečinili len tým, že bývajú v blízkosti cigánskej menšiny. Minister napriek sľúbenej ochrane nekoná, rovnako ani prezident policajného zboru. Mimoriadne brutálne vraždy unikajú pozornosti médií a verejnosť o nich často nevie. Koľko Slovákov ešte musí zomrieť, aby si zodpovední uvedomili skutočný stav vecí s cigánskou menšinou východného Slovenska???

Strach o zdravie svojho syna prežíva Jana Miková z Lipian (okres Sabinov). V stredu večer jej syna Dominika a jeho kamarátov napadli a zbili miestni osadníci. Pravdepodobne si útok vopred naplánovali.

Dominik sa snažil pomôcť napadnutému kamarátovi. Traja násilníci sa však vrhli aj na neho. Utŕžil niekoľko rán do hlavy palicou. Pud sebazáchovy mu kázal utiecť, keď zistil, že sa násilníkom neubráni. Po ranách do hlavy však stratil orientáciu. Rozbehol sa s cieľom zachrániť si vlastný život, no vbehol priamo pod kolesá okoloidúceho auta.

Hádka pre cigarety

Bitka sa strhla po roztržke medzi partiou mladých Lipancov a osadníkmi. Večer okolo pol deviatej sedeli pred miestnou poliklinikou.

"Štyria Rómovia prišli k nám a pýtali si cigarety. Keď sme im ich odmietli dať, povedali nám, že sme frajeri, lebo nás je šesť a oni sú iba štyria," porozprávali nám o osudných chvíľach Mišo, Števo a Rišo. "Jeden z nich napadol kamaráta preto, lebo jeho brat je vraj policajt, tak nech ukáže, aký je frajer. A vtedy pribehli ďalší traja," dodali. Sú presvedčení, že sa na útok vopred pripravili a celú aféru vyprovokovali.

Matka: Bojím sa o svoje deti

Napadnutému šiel na pomoc Domino. Vrhli sa však na neho viacerí útočníci. Bili ho, kopali a udierali do hlavy palicou. Podarilo sa mu však vyšmyknúť a utiecť. Dezorientovaný vbehol pod auto. "Prebral som sa vo chvíli, keď som už bol mimo cesty. Pamätám sa, že vodič mal o mňa strach, ja som sa mu ospravedlňoval," povedal Dominik.

Jeho kamaráti privolali policajtov i záchranárov. Tí ho odviezli do prešovskej nemocnice na vyšetrenie. Lekári zistili, že má zlomenú nohu, kľúčnu kosť a viacero poranení tváre. Okolo ľavého oka má obrovskú krvnú podliatinu. Bolí ho celé telo, je v domácej starostlivosti svojej mamy. Tá to ťažko prežíva. Bojí sa zdravotných komplikácií.

Paradoxné je, že J. Miková pracuje na mestskom úrade a náplňou jej práce je práca s rómskou komunitou. "Denne im pomáham. Keď sú hladní, aj peniaze im dám. Odteraz sa môj postoj k nim zmení," vyhlásila. "Mám štyri deti, o všetky sa bojím. Všade na ne číhajú nástrahy. Je to už neznesiteľné, čo si ľudia z osady dovoľujú. Čo poviete na to, keď sa vás jeden z nich opýta, koho má zarezať, aby šiel do basy?" dodala znechutene. "S medializáciou som súhlasila po tom, ako ma o to požiadali kolegyne s tým, aby som to urobila kvôli ich deťom," vysvetlila obavy svojich spolupracovníčok.

K prípadu sa vyjadril aj zástupca prešovskej krajskej policajnej hovorkyne Daniel Džobanik. "Polícia má mená podozrivých páchateľov, ktorí budú v najbližšej dobe predvedení a vypočutí," uviedol.

http://korzar.sme.sk/c/5022567/po-bitke-mladik-vbehol-pod-auto.html

Dvaja maloletí chlapci sú podozriví z vraždy muža

Dvoch chlapcov vo veku 12 a 13 rokov podozrivých z vraždy Imricha P. z Buzice TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Demjanovičová. Chlapci sú podozriví, že počas stredy 16. septembra, respektíve štvrtka 17. septembra v rodinnom dome v obci Buzica v okrese Košice–okolie za doposiaľ bližšie nezistených okolností svoju obeť fyzicky napadli tak, že ho opakovane udierali do oblasti hlavy, krku, trupu a končatín, čím mu spôsobili zranenia, ktorým podľahol.

„Išlo o rany na tvári, čele, vnútrolebečné zranenia, ťažký opuch mozgu, závažné poranenia orgánov krčnej oblasti s roztrhnutím sliznice, ako aj štyri rezné rany v oblasti brucha. Podľa predbežnej správy z pitvy bolo bezprostrednou príčinou smrti kardiorespiračné zlyhanie pri ťažkom opuchu mozgu v dôsledku udusenia sa pri opuchu hrtana a vdychovaní krvi do pľúc,“ dodala Demjanovičová.

V prípade, že im bude skutok preukázaný, chlapci nebudú vzhľadom na svoj vek trestne stíhaní. Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci pre zločin zabitia. Pri tomto čine je trestná sadzba sedem až desať rokov.

http://krimi.cas.sk/clanok/131432/z-vrazdy-muza-su-podozrivi-dvaja-chlap...

http://www.topky.sk/cl/0/563354/Ubili-muza-z-Buzice-maloleti

-čp-
Súvisiace: http://www.prop.sk/vrazdy_2_kategorie.htm

Zdroj: protiprudu.info

Rubriky: 
september 24, 2009 15:32 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top