Obrázok používateľa CEZ OKNO
Všetko sa už raz stalo

V prvý septembrový deň, keď si Slovensko pripomína prijatie svojej ústavy a keď celý svet spomína na začiatok druhej svetovej vojny – najmasovejšieho vraždenia v histórii ľudstva, teda v čase, keď každý slušný človek prejavuje úctu a pietu, ozval sa z Dunajskej Stredy dupot maďarskej iredenty. Zhromaždenie usporiadané na futbalovom štadióne, s krycím názvom „Postavíme sa za naše práva“ nápadne pripomínalo henleinovské poplachy v Boubínskom pralese. Ideologicky a logisticky ho zabezpečilo politické krídlo maďarskej iredenty (Strana maďarskej koalície). Okrem tejto politickej strany sa podujatia zúčastnili aj predstavitelia štá-tom plateného Csemadoku, Združenia maďarských učiteľov, strany Most-Híd (zle zamaskovaný projekt maďarskej iredenty) a ďalších extrémistických spolkov a združení z južného Slovenska.

Autobusy, ktoré „poškodených“ Maďarov zvážali z celého okolia zrejme nestačili. Blízke zahraničie preto vyslalo na zraz aj neslávne známe fašizoidné a revanšistické zoskupenia, ako JOBBIK a Združenie 64 žúp. Štadión bol zaplavený maďarskými zástavami, nechýbali ani štandardy a transparenty šovinistických a iredentistických zoskupení, ako aj plagáty s urážlivými a xenofóbnymi protislovenskými nápismi. Samozrejme kulisu dopĺňal frenetický vresk, rev a piskot vybudeného davu. Štadiónom sa niesli maďarské nacionalistické piesne a skandovanie „ria, ria Hungaria“. Rečnilo sa zásadne po maďarsky (napokon aj v Boubínskom pralese sa svojho času ozývala len nemčina). Po štadióne sa so svojimi štandardami prechádzali maďarskí gardisti a ďalší zahraniční inštruktori.

Je zrejmé, že v tomto prípade sa uskutočnilo už dlho pripravované podujatie, ktoré v skutočnosti nemalo nič spoločné s používaním jazyka menšín, ale ktoré je súčasťou strategického scenára pripravovaného a financovaného zahraničím. Ako sa hovorí, nič nového pod slnkom – všetko sa už raz stalo. Pripomíname, že svojho času starostliví ochrancovia jednej národnostnej menšiny vyvolali druhú svetovú vojnu, pričom ich chránenci (v Česku zastúpení henleinovcami a na Slovensku esterházyovcami) sa išli pretrhnúť od usilovnosti pri napĺňaní konečného cieľa.

Pomocnú ruku v tomto prípade podali aj slovenské médiá, ktoré zohrali úlohu bezplatného reklamného partnera a dedinského rozhlasu, keď opakovane oznamovali termín podujatia. Takto, opakovanou inzerciou, prilákali neinformovaných slovenských občanov maďarskej národnosti k masovejšej návšteve poplachu. Mnohé médiá si takmer schvaľujúcim spôsobom, vychutnávali hrubozrnnú demagógiu P. Csákyho, ktorý označil novelu napadnutého zákona za sprostú. Zdá sa, že sa im páčil aj rečnícky výplach istej Maďarky, ktorá tvrdila, že Boh hovorí po maďarsky a že územie južného Slovenska je ich. Kaviarenským demokratom však otvorená propaganda veľkomaďarského šovinizmu, (ako sa zdá) vôbec neprekáža – niektorí dokonca nenávistný vresk a nadávky nazývajú cudne „fujkaním“.

Panslovanská únia protestuje proti hrozivému zvyšovaniu aktivity (spoza hraníc podporovanej) maďarskej iredenty. Pripomíname, že démos nevládne tam, kde vládne teror menšiny.
JUDr. Milan Janičina
predseda Panslovanskej únie
Zdroj: SHO.sk

Rubriky: 
september 06, 2009 23:56 popoludní

 

 

Top