Obrázok používateľa CEZ OKNO
Smaragdové dosky Thotha Atlanťana

História dosiek preložených na nasledujúcich stranách je zvláštna a pre moderných vedcov je na neuverenie. Ich starobylosť je úžasná, datuje sa približne na 36 000 rokov pred Kristom. Písal ich Thoth, atlantský kňaz-kráľ, ktorý po potopení materskej krajiny založil v starovekom Egypte kolóniu. Bol staviteľom Veľkej pyramídy v Gíze, mylne pripisovanej Cheopsovi. (viď. Veľká pyramída od Doreala.) Tu zahrnul svoje znalosti starovekej múdrosti a tiež bezpečne utajené záznamy a nástroje starovekej Atlantídy.


Predhovor k originálu Smaragdových dosiek Thotha-Atlanťana

História dosiek preložených na nasledujúcich stranách je zvláštna a pre moderných vedcov je na neuverenie. Ich starobylosť je úžasná, datuje sa približne na 36 000 rokov pred Kristom. Písal ich Thoth, atlantský kňaz-kráľ, ktorý po potopení materskej krajiny založil kolóniu v starovekom Egypte. Bol staviteľom Veľkej pyramídy v Gíze, mylne pripisovanej Cheopsovi (viď. Veľká pyramída od Doreala). Tu zahrnul svoje znalosti starovekej múdrosti a tiež bezpečne utajené záznamy a nástroje starovekej Atlantídy.


Úvod k originálu Výkladu smaragdových dosiek

Na nasledujúcich stranách odhalím niektoré z mystérií, ktorých som sa až doteraz len jemne dotkol ja, alebo iní učitelia či študenti pravdy.


Smaragdová doska 1: História Thotha-Atlanťana

Ja, Thoth-Atlanťan, majster mystérií, strážca záznamov, mocný kráľ, mág, žijúci z generácie na generáciu, chystám sa vložiť do Siení Amenti, ustanovených ako pomoc tým, ktorí prídu potom, tieto záznamy múdrosti Veľkej Atlantídy.


Smaragdová doska 2: Siene Amenti

Hlboko v srdci Zeme ležia siene Amenti, ďaleko pod ostrovmi potopenej Atlantídy, siení mŕtvych a siení života, kúpajúce sa v ohni nekonečného bytia.


Smaragdová doska 3: Kľúč k múdrosti

Ja, Thoth-Atlanťan, odovzdávam svoju múdrosť, svoje poznanie, svoju silu. Slobodne to odovzdávam deťom ľudí. Kiežby i oni takto ďalej odovzdávali, aby závoj tmy sveta z jedného konca na druhý mohol byť prežiarený múdrosťou. Múdrosť je silou a sila múdrosťou, jedna s druhou navzájom, zdokonaľujúc celok.


Smaragdová doska 4: Zrodenie vesmíru

Načúvaj, ó človeče, hlasu múdrosti, načúvaj hlasu Thotha-Atlanťana. Voľne dnes dávam Ti svoju múdrosť, z času a priestoru tohto cyklu; majster mystérií, Slnko rána, Thoth učiteľ ľudí, je zo VŠETKÉHO.


Smaragdová doska 5: Obyvateľ Undalu

Často sníval som o pochovanej Atlantíde, stratenej v dobách, ktoré pohltila tma. Z aeónu na aeón si Ty jestvovala v kráse, jas svietil skrze temnotu tmy.


Smaragdová doska 6: Kľúč mágie

Načúvaj, ó človeče, múdrosti mágie. Načúvaj znalostiam síl zabudnutých. Dávno, v dobe prvého človeka začala sa vojna medzi temnotou a svetlom. Ľudia vtedy ako teraz boli naplnení obojím − temnotou a svetlom; a kým v niektorých mala prevahu temnota, iným svetlo zapĺňalo dušu.


Smaragdová doska 7: Sedem pánov

Počúvaj, ó človeče a načúvaj môjmu hlasu. Otvor svoj priestor mysle a pi z mojej múdrosti. Temná je cesta života, ktorou cestuješ. Mnoho je jám, ktoré Ti ležia v ceste. Vždy sa snaž dosiahnuť väčšiu múdrosť. Dospej k tomu a bude to svetlom na Tvojej ceste.


Smaragdová doska 8: Kľúč mystérií

Tebe, ó človeče, dal som svoje vedomosti. Tebe dal som svetlo. Počúvaj teraz a získaj múdrosť prinesenú z vesmírnych úrovní zhora a nad.


Smaragdová doska 9: Kľúč k slobode vesmíru

Načúvaj, ó človeče, počúvaj môj hlas, ktorý učí múdrosti a svetlu v tomto cykle; učí Ťa, ako sa zbaviť temnoty, učí, ako priniesť svetlo do Tvojho života.


Smaragdová doska 10: Kľúč času

Počúvaj, ó človeče. Vezmi si z mojej múdrosti. Dozveď sa o hlboko ukrytých mystériách vesmíru. Dozveď sa o myšlienke, ktorá rástla v hlbine, prinášajúc do vesmíru poriadok a harmóniu.


Smaragdová doska 11: Kľúč k ceste nahor a nadol

Čujte a počúvajte, ó deti Khému, slová, ktoré som zanechal, ktoré vás privedú k svetlu. Vedzte, ó ľudia, že som poznal Vašich otcov, áno, Vašich otcov v čase dávno minulom. Nesmrteľný som bol cez všetky veky, žijúci medzi Vami, odkedy sa začala Vaša múdrosť. Viesť vás hore k svetlu veľkej duše, vždy som sa snažil, priťahujúc vás z temnoty noci.


Smaragdová doska 12: Zákon príčiny a následku a Kľúč k proroctvu

Počúvaj, ó človeče, slová mojej múdrosti, počúvaj hlas Thotha-Atlanťana. Zvíťazil som nad zákonom časopriestoru. Poznanie som získal o budúcnosti času. Viem, že človek vo svojom pohybe časopriestorom vždy bude v jednote so všetkým.


Smaragdová doska 13: Kľúče Života a Smrti

Počúvaj, ó človeče, načúvaj múdrosti. Počúvaj slovo, ktoré Ťa naplní životom. Počúvaj slovo, ktoré spúta temnotu. Počúvaj hlas, ktorý zaženie tmu.


Smaragdová doska 14: Dodatková

Načúvaj, ó človeče, múdrosti hlboko ukrytej, od čias prebývajúcich pre svet stratenej, stratenej a zabudnutej pre človeka tohto veku.


Smaragdová doska 15: Tajomstvo tajomstiev

Zhromaždi teraz moje deti, čakajúce, aby sa dozvedeli Tajomstvo tajomstiev, ktoré vám dá silu rozvinúť Boha-človeka, ktorý vám ukáže cestu k večnému životu. Nezahalené mystériá Vám poviem priamo. Nedám Vám temné zariekadlá. Napnite teraz uši, deti moje. Načúvajte a riaďte sa slovami, ktoré poviem.

© CEZ-OKNO.net 2012, Všetky práva vyhradené

Čerpané z: Chapeltibet.cnchost.com

Korektúry: -SLO-

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

SMARAGDOVÉ DOSKY (komplet)
http://www.kemet.sk/rubrika/rubriky/smaragdove-dosky-komplet

Valery Uvarov: LIEČIVÉ A SPIRITUÁLNE ENERGIE PYRAMÍD
Smaragdová doska: “AKO HORE, TAK DOLE” (význam)
Koncept Smaragdovej dosky (analýza popisujúceho výjavu)


Sekcie: 
február 23, 2008 02:59 dopoludnia
 • krát komentár

5 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Johny
  Johnymarec 24, 2010 19:15 popoludní

  Komentár: 

  Chcel by som sa opýtať či plánujete aj pridanie posledných 2. samragdových dosiek. Za skorú odpoveď Ďakujem.

 2. Obrázok používateľa admin
  adminmarec 25, 2010 13:40 popoludní

  Komentár: 

  Dobrý deň,
  v najbližších dňoch by už mali byť na webe, ich preklad je rozpracovaný.
  Yezid

 3. Obrázok používateľa Johny
  Johnymarec 30, 2010 17:35 popoludní

  Komentár: 

  Ďakujem už teraz sa teším :).
  Prajem pekný deň.

 4. Obrázok používateľa Vlado
  Vladojún 14, 2017 16:14 popoludní

  Komentár: 

  A v akom jazyku su tie dosky pisane a ako je mozne ze ich vieme prelozit ked su stare 36tis rokov?

 5. Obrázok používateľa Mima
  Mimajún 15, 2017 00:38 dopoludnia

  Komentár: 

  Ja som to pochopila tak, že ich do angličtiny preložil Doreal a odtiaľ do slovenčiny a češtiny redakcia

 

 

Top