Obrázok používateľa CEZ OKNO
Americké vojenské lety měly až dosud přednost před humanitární pomocí (+VIDEO)

Britský Telegraf napsal 18. 1., že francouzský ministr a koordinátor humanitární pomoci na Haiti Alain Joyandet obvinil Američany z okupace Haiti. Stalo se tak proto, že se nepohodl s operačním důstojníkem letiště, kde americké vojenské lety přivážející tisíce vojáků měly na letišti Port-au-Prince přednost před lety s humanitární pomocí a před evakuačními lety. Řekl mu prý: "Jde o pomoc Haiti, nikoliv o okupaci."
Teprve včera v noci údajně Američané umožnili přistávání většího množství letadel s humanitární pomoci. Z reakcí čtenářů: Američané pokračují ve svém testování Haiti - co se stane, když budou co nejdéle zdržovat humanitární pomoc?

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/centralamericaandthecaribbean/...

Američané popírají okupaci

Zde se mimo jiné praví, že organizace Lékaři bez hranic se přidala na stranu Francouzů s tím, že Američané nenechali přistát na Haiti letadla s nezbytnými lékařskými potřebami.

Následkem je vzájemné diplomatické škádlení. Američané i Francouzi mají na Haiti své vroubky až pořádné vruby ze své kolonizátorské a okupační minulosti. Do toho se pletou vojska OSN - ale jistě se nějak domluví. Odnesou to opět Haiťané.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/centralamericaandthecaribbean/...

Média se předhánějí v chvále americké vojenské pomoci Haiti. Bodejť, přesně na to je US armáda cvičená. Rychlý výsadek, rychlé vytvoření zázemí, rychlé obsazení, kontrola.

Malý únik nežádoucí informace (i když označené za fantazii) v televizních novinách France 2, 18. 1., 20.00, 18. minuta http://jt.france2.fr/20h/

Hlasatel: Jak funguje americká pomoc na Haiti?
Reportér z Haiti: Po počátečním chaosu už to funguje. Na začátku mělo haitské obyvatelstvo poněkud rozpolcené mínění co se týče Američanů. Přece jen to připomíná okupaci. Získání kontroly nad letištěm během 24 hodin, neustálé přelety helikoptér nad městem... Jeden místní vůdce, se kterým od počátku pracujeme, dokonce řekl: "Žádné zemětřesení by nebylo, kdyby Američané neprovedli výbuch, jen proto, aby získali kontrolu nad Haiti." Samozřejmě, je to čistá fantazie ... teď už jsou Haiťané vděčni za pomoc.

A jaký incident, při němž údajně zahynul americký občan a další byli zraněni, se to v médiích tutlá? Nikdo nezná/nechce sdělit jeho důvod ani okolnosti. Že by Haiťany naštvala neuvěřitelná americká arogance, s niž vytvořili katastrofu a teď se zviditelňují jako zachránci, a trochu se do nich pustili?

Preklad: Orgonet

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com

január 20, 2010 09:53 dopoludnia

 

 

Top