Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tajemství dr. Wernhera von Brauna 1

Před půl stoletím na návětrné straně floridské pláže se Spojené Státy „vrátily do hry“. Po šoku, jen tři měsíce poté co tehdejší SSSR vypustilo svůj „Sputnik“ i Američané úspěšně vypustili svůj vlastní satelit na orbitální dráhu Země. Jmenoval se „Eplorer I.“ Veřejnost se nikdy nedozvěděla, že hrstka civilních inženýrů a armádního personálu osobně zúčastněných startu se staly svědky skutečně „historicky určujícího okamžiku“. Tým, který řídil start se skrze „Eplorer I. stal bezděčně svědkem snad nejdůležitějším a překlenujícím objevem za celou dobu padesáti let dobývání Vesmíru. Tajemství gravitace a setrvačnosti odhaluje skutečný „anti-gravitační efekt“, který z jakýchsi neznámých důvodů působil na „Explorer I.“ Tento klíčový objev, jenž Bílý Dům zatajil, mohl přepsat nejen vědeckou historii, ale i osud celého světa. Nicméně k tomuto prostě dojít nemělo.Tento monumentální a historický průlom inicioval ve Spojených Státech jeden z nejrozsáhlejších politických aktivit ve dvacátém století v USA. Velmi rychle bylo rozhodnuto, aby tento fenomenální objev antigravitace zůstal navždy tajemstvím. A to nejen před vlastními civilními vědci, vlastním „svobodným tiskem“, vlastními občany a daňovými poplatníky, ale doslova před každým na Zemi! Budete číst příběh „Enterprise Mission“, která po letech velmi pečlivého, dlouhého a náročného výzkumu připravila vědeckou a politickou analýzu tohoto „zvláštního objevu NASA“, který „někdo“ ze své autoritativní pozice moci prakticky přes noc jednoduše „pohřbil“. V následujícím textu detailně ukážeme „kdo“ učinil tento úžasný průlom, „jakým“ způsobem toho dosáhl a „jaké“ úžasné celosvětové implikace bychom mohli všichni společně užívat, kdyby tento objev, mohl být svobodně dále studován, diskutován v globální vědecké společnosti v následujících letech a v samém finále realizován v revolučním ovládnutí „gravitační technologie“. Ovšem co je nejdůležitější popíšeme, jakým způsobem může být tento neuvěřitelný průlom okopírovat v jakékoliv průměrně vybavené středoškolské fyzikální laboratoři a to doslova kdekoliv na Zemi.

„Explorer I.“ byl vypuštěn ve 22.48 EST dne 31. ledna roku 1958 z rampy 26A Mysu Canareval. Raketa „Jupiter-C“, která úspěšně vypustila první americký satelit pod floridskou oblohu, byla ve skutečnosti upravenou vojenskou raketou „Readstone-ICBM“ jenž byla vyvinuta z původní „V-2s“. Jejím autorem byl německý nacista Wernher von Braun, který byl do Spojených Států převezen v rámci „Operace Paperclipe“. Stejným způsobem byla do USA dopravena těsně po II. světové válce i uvedená nacistická raketa.

„Jupiter-C“ coby nosič satelitů měl hlavní palivovou část rakety složenou ze dvou oddělených tanků, ve kterých se nacházel kapalný kyslík a „Hydyne“ čili palivový základ známý jako hydrazin. Tato nosná část rakety byla 47 stop vysoká (stopa=30,48cm) a zcela naplněná vážila 62,700 liber (libra=0,453kg).

V tomto hlavním stupni se nacházelo celkem 15 dílčích o hodně menších oddělení obsahující tuhou pohonnou směs rakety uspořádaných do třech dalších stupňů (úhrnem vážících zhruba 1380 liber). Na konci se pak nacházel samotný satelit.


„Explorer I.“ se asi nejvíce oficiálně proslavil objevem známých „Van Allenových“ radiačních pásů, které byly pojmenovány po fyzikovi z Univerzity Iowa Jamesovi van Allenovi“, který objevil (pomocí detekčního zařízení umístěného na palubě „Explorer I.“ a později i satelitů „Explorer III. a IV.“) vysokoenergetické proudy vytvářející dvojpólové magnetické pole.

Díky tomuto objevu obdržel Van Allen Nobelovu cenu za fyziku. Později bylo zjištěno, že jde o velmi charakteristický jev, který můžeme diagnostikovat u každé planety naší Sluneční soustavy. Vědec se dostal i na titulní stránku časopisu „Time“.


Je paradoxem, že tímto samým satelitem byl učiněn mnohem významnější objev (jak uvidíte – který doslova rozbil dosavadní koncepce fyziky) neobvyklé orbitální dynamiky. A to dokonce hned oné první noci na jeho prvním oběhu kolem planety Země.

Ukázalo se, že trajektorie satelitu „Explorer I.“ jednoznačně (a to je velmi znepokojivé) porušuje hned dva základní principy fyziky 20. století. Došlo k tomu bezprostředně po startu. Dodnes nebyla oficiálně uvolněna žádná vědecká stanoviska k této záležitosti anebo diskuze a to celých padesát let po tomto absolutně neočekávaném objevu.

Jenže kdo učinil tento významný objev a pak (jak budeme postupně dokazovat) se následně po velmi dlouhou dobu aktivně asistoval u jeho utajení (tato situace trvá dodnes)? Nebyl to nikdo jiný než bývalý nacistický vědec Wernher von Braun…

Abychom dobře pochopili všechny neobyčejné technické, a politické mystifikace vázající se na onu osudnou lednovou noc v roce 1958 budeme se muset vrátit na začátek, kdy se Američané zcela vehementním způsobem rozhodli získat nacistu von Brauna a jeho německý vědecký tým. Spojené Státy se v tuto dobu zoufale snažili vyhrát závod o dobytí blízkého vesmíru, který vedly se SSSR. Jednou z prvních vlaštovek byl právě „Explorer I.“.

Jelikož byl v roce 1958 stav „globální satelitní sledovací sítě,“ potřebné ke sledování satelitu na orbitě, velmi primitivní, bylo „stanic“, které byly zapnuté a v činnosti onu noc, kdy byl Explorer I. konečně spuštěn, málo a byly daleko od sebe; část Mercatorem zobrazené mapy (níže), která není vyšrafovaná (zastíněná), představuje pokrytí zeměpisné šířky kolem rovníku, určené plánovaným sklonem prvních satelitů Spojených států – Vanguardu a Exploreru – zamýšleným pro orbity mezi „čtyřicátým stupněm severní a jižní šířky“.

Jak můžete vidět, většina pozemních stanic byla soustředěna podél pásu, jenž se kostrbatě táhl na sever a na jih, z největší části na amerických kontinentech a to zejména na jedné polovině planety, zatímco druhá polovina tak byla ponechána v „temnotě“ (rozptýlené stanice viditelné v ostatních částech světa – jako například ty ve střední Austrálii – tehdy ještě neměly patřičné vybavení, aby zachytily rádiové frekvence Exploreru I, jelikož byly původně navrženy na podporu programu vojenského námořnictva s názvem Vanguard).

Explorer I byl vypuštěn von Braunem a jeho týmem s orbitálním sklonem „33,3 stupně...“ . (Prosím všimněte si onoho magického čísla „33“ – to není náhoda, pozn. J.CH.).

-pokračování-

Převzato. Původní zdroj: www.enterprisemission.com

© 2008 dr. Michael Hoagland

© 2008 Translation: Alhambra

© 2008 Translation: Jan Kovář ml.

Zdroj: Matrix-2001.cz


Sekcie: 
september 17, 2008 22:50 popoludní

 

 

Top