Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tajomné tunely po celom svete

Čas od času nadšenci, študujúci neobvyklé javy, hlásia objavy záhadných podzemných chodieb a miestností. Ufológovia ich jednoznačne chápu ako podzemné základne UFO. No oficiálna veda priznáva len toľko, čo prešlo skutočným vedeckým výskumom (ako v podzemnom meste Derinkuyu v Turecku). Avšak nemožno viniť vedu ako takú. Mnoho z veľkolepých tvrdení o tuneloch a podzemí zostáva bez skutočných dôkazov.


Napríklad v ufologických kruhoch dobre známa Burroughsova jaskyňa. V nej sa údajne nachádzajú záhadné artefakty neznámej civilizácie: kresby podobné egyptským a tiež zlaté podobizne starých bohov. O náleze tejto jaskyne informoval v roku 1982 speleológ Russell Burroughs. Ten však až do súčasnej doby ukrýva presné súradnice jej polohy. Údajne sa obáva o zachovanie cenných artefaktov. Podobná situácia nastala aj okolo jaskynných labyrintov a tunelov nájdených Janosom Juanom Moriczom v Ekvádore. Ale po poriadku...

Peru, Južná Amerika

Dr. Raul Rios Centeno, ktorý sa venoval štúdiu civilizácie Inkov, objavil v knižnici miestnej univerzity správu o katastrofe z roku 1952, ktorá postihla skupinu vedcov z Francúzska a USA. Tí sa stratili v tajomných chodbách podzemného mesta v okolí Cusco v Andách. Vyviaznuť sa podarilo len jedinému človeku s kukuričným klasom z pravého zlata.

Centenovi sa podarilo preniknúť do podzemného labyrintu asi dva kilometre od vchodu, ktorý po tejto nešťastnej príhode zamurovali. Tam našiel tunel, steny ktorého boli pokryté kovom. Podľa legiend sa chodby tiahnu až do Bolívie.

V roku 1971 objavili speleológovia na území Nazca v hĺbke okolo 100 metrov obrovskú sieň. Jej podlaha bola vydláždená kamennými blokmi so zvláštnym povrchom a na vyleštených stenách boli hojne nanesené podivné hieroglyfy. Zo siene sa rozchádzali ďalšie chodby do rôznych strán. Niektoré z nich viedli až pod dno oceána.

Ekvádor

Celý systém zasklených podzemných tunelov objavil argentínsky podnikateľ, etnológ a zberateľ Janos Moricz. A to v roku 1965 v Ekvádore vďaka rozprávaniam miestnych indiánov. Múry tunelov boli hladké, vyleštené a strop plochý a rovný, akoby pokrytý glazúrou.

Chodby viedli k rozsiahlym podzemným sieňam. Tam našiel Moricz množstvo figúrok vyrobených zo zlata. Vrcholom bola starobylá knižnica, ktorá počítala tisíce kníh z tenkých kovových dosiek. Pokrývali ich podivné symboly, ktoré sa nepodarilo rozlúštiť.

V centrálnej časti knižnice boli predmety pripomínajúce stôl a stoličky. No materiál, z ktorého boli vyhotovené, nepoznáme. Nie je to kameň, ani drevo a ani kov. Skôr niečo, čo sa podobá na keramiku alebo súčasné kompozitné materiály. Na podlahe tunelov sa našlo množstvo zaujímavých obrázkov.

Moricz na svoj objav upozornil vládu Ekvádora, ale kde presne našiel vchod do labyrintu, neprezradil. Neskôr privolal švajčiarskeho bádateľa Ericha von Dänikena, autora slávneho filmu „Spomienky na budúcnosť“, aby si mohol osobne prezrieť nálezy. V roku 1973 vyšla Dänikenova kniha „Dedičstvo bohov“, v ktorej dopodrobna opisuje jaskyňu i poklady knižnice. Pred vydaním knihy ukázal Moricz autorovi jeden z vchodov do jaskyne, no nebol to vchod do knižnice.


Jeden Moriczov artefakt z tunelov

Moricz chcel, aby spisovateľ preslávil toto miesto i poklady v ňom ukryté po celom svete. Ale dopadlo to opačne: Dänikena po vydaní knihy obvinili z vedeckej mystifikácie. V interview pre novinárov Moricz kategoricky poprel, že by niekedy bol v jaskyni s Dänikenom.

Toto podkopalo von Dänikenovu dôveryhodnosť – jeho povesť niesla značku klamára. Tak sa na jeden z najvzrušujúcejších objavov čoskoro zabudlo. Nebolo odvážlivca, ktorý by sa po tejto histórii opäť vydal hľadať kovovú knižnicu.

Moricz zomrel v roku 1991. Po jeho smrti sa skupiny bádateľov pokúšali nájsť bájne jaskyne v rokoch 1991 a 1995. Podarilo sa im nájsť podzemný tunel s neobvyklými „dverami“, ale končili pod vodou. V roku 1998 našla peruánska expedícia miesto zosunu pôdy, ktorá zahatala cestu k podzemným chodbám.

Mexiko

Známa jaskyňa Sota de las Golondrinas (Jaskyňa lastovičiek) je unikátna. Jej hĺbka je vyše kilometra a šírka pár sto metrov. Steny jaskyne sú úplne rovné a hladké.

Na dne ležia labyrinty komnát, priechodov a tunelov. Tie posledné sa rozbiehajú do rôznych strán. Dno jaskyne a priechody v najhlbších úrovniach, ktoré tam bezpochyby sú, zatiaľ preskúmali veľmi slabo.

Kalifornia, USA

V televíznom vysielaní „Viac než skutočné bytosti“ v Los Angeles ukázali presklený tunel pod Mount Chester. Miestni obyvatelia tvrdia, že ho obývajú nejaké „telepatické bytosti“.

Colorado

Vedúci Centra podzemného výskumu na Princetonskej univerzite vo svojej správe v roku 1998 predložil prekvapivé fakty. Vedci našli v Coloradskej púšti v hĺbke okolo 2,5 kilometra objekt, ktorý odrážal signál, pohybujúc sa rýchlosťou najmenej 200 km/hod. To sa opakovalo niekoľkokrát. Zachytené rádiosignály boli zakódované. A na tomto mieste sa spod zeme vynorilo UFO.

Kanada

K nečakaným následkom viedli jadrové testy v štáte Nevada (USA). V priebehu pár hodín po podzemnej explózii sa náhle zvýšila úroveň radiácie na vojenskej základni v Kanade, vzdialenej od vojenského skúšobného priestoru 2000 kilometrov.

Geigerov počítač nameral dvadsaťnásobné prevýšenie normy radiácie. Prehliadka oblasti odhalila vedľa základne rozsiahlu jaskyňu, ktorá viedla na juh.

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Zdroj: PARANORMAL NEWS

Preklad: Danica

exkluzívne.cez.okno


Tento článok, ktorý sme pre vás preložili, má 775 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach,
prispejte prosím na ďalší chod portálu


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Podzemné systémy
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/podzemne-systemy


Autori: 
apríl 25, 2017 20:55 popoludní

 

 

Top