Obrázok používateľa CEZ OKNO
Trójsky kôň

V súčasnosti sme svedkami snáh niektorých občanov Slovenskej republiky maďarskej národnosti získať na národnostne zmiešanom území južného Slovenska politickú a územnú autonómiu. Neprekáža im pritom tá skutočnosť, že na tomto území, popri ich cca 400-tisícovej menšine žije viac ako 1 milión Slovákov a len dva okresy, a to Dunajská Streda a Komárno majú väčšinu obyvateľov maďarskej národnosti.Pred niekoľkými týždňami na južnom Slovensku vzniklo občianske združenie Harmónia AT, ktorému šéfoval Pál Csefalvay (občianske združenie medzičasom Ministerstvo vnútra SR rozpustilo – poznámka SHO.sk), ktoré malo v programových cieľoch aj vyhlásenie politickej a územnej autonómie pre obyvateľov maďarskej národnosti. SMK ako nacionálna politická strana sa navonok od tohto združenia dištancovala, ale podľa vyjadrenia predsedu združenia, SMK s činnosťou združenia súhlasila.

Avšak SMK sa v spolupráci s Orbánom a Csákym, za aktívnej podpory Duraya, rozhádala s Bélom Bugárom a donútila ho založiť novú maďarskú politickú stranu pod názvom Most – Híd, ktorá je vraj otvorená aj pre nemaďarských občanov, najmä Slovákov. SMK sa máli počet 20 poslancov v NR SR a preto sa s pomocou Bugára a jeho politickej strany, ale najmä za pomoci v nej organizovaných Slovákov a to tých, ktorí samostatnosť SR nechceli (Bútora, Radičová a ďalší...) snaží získať ďalších poslancov a tým posilniť vplyv maďarskej národnostnej menšiny nielen v NR SR, ale aj v politickom spektre SR.

Strana Bugára sa stáva Trójskym koňom, ktorý bude nenápadne podporovať vznik politickej a územnej autonómie pre maďarskú národnostnú menšinu. Slováci, mali by sme sa konečne spamätať a zabrániť rozširovaniu politickej moci nepriateľom slovenskej samostatnosti. Zdvihnime hlavu a povedzme našim niektorým spoluobčanom maďarskej národnosti – dosť bolo vašej rozpínavosti a kladeniu stálej väčších a väčších požiadaviek ako aj separatistických snáh. Konečne začnime s vlasteneckou výchovou už na našich základných školách, lebo inak sa dožijeme nepríjemného sklamania, a to straty južného Slovenska. Prejavme svoju silu už v nastávajúcich regionálnych voľbách, ale aj vo voľbách do NR SR.

Juraj Janošovský

Zdroj: SHO.sk


Rubriky: 
júl 05, 2009 09:04 dopoludnia

 

 

Top