Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tyanovy stance

Odedávna vládne mínění, že dílo, jež tají nauky starých civilizací, může mít mimozemský původ. Na Západ přivezl tuto myšlenku mudrc a cestovatel Apollónios Tyanský. Na vlastní oči viděl knihu, která se dostala do Indie z Venuše. Koncem 18. století dostala název Tyanovy stance nebo Kniha Dzyan. Jako opravdová prokletá kniha způsobila hodně nepříjemností Jeleně Blavatské, která uveřejnila úryvky Stancí ve své Tajné doktríně.


Během své cesty po Egyptu se Blavatská seznámila s mágem koptského původu, který jí vyprávěl o existenci velmi nebezpečné knihy tibetském klášteru. Prý, Tyanova kniha (Kniha Dzyan) odhaluje tajemství stavby a pořádku našeho Vesmíru. Tyto znalosti získali tibetští mudrci bezprostředně z Venuše: buď od Vyššího rozumu anebo od místních Mimozemšťanů.

Blavatská hodně cestovala, žila v Americe, v Indii, kde se jí podařilo dostat k této prokleté knize. Hned jí ale začal někdo vyhrožovat: nevrátí-li Stance, čekají ji velké nepříjemnosti. Žádali, aby zničila všechny poznámky spojené s knihou, a nikde o ní nemluvila. Autor dopisů vyhrožoval Blavatské nemocí, když jeho požadavky nesplní. Blavatská to neučinila a těžce onemocněla. Pouze za tři roky, díky cestě do Indie, kde jí pomáhali místní lékaři, se dokázala vyléčit. Avšak brzy ji postihlo další neštěstí. V roce 1871 byla během cesty do Egypta na palubě lodi Evnomia. Loď explodovala. Zahynuli prakticky všichni cestující, kromě Blavatské, která zázrakem zůstala naživu.

Po návratu do Londýna chtěla Blavatská ukázat obecenstvu Tyanovy stance. Věřila, že se tím zachrání před pronásledováním. Ale dokonce během akce se ji pokusil zabít neznámý muž, který tvrdil, že ho řídí někdo na dálku. A když tajná kniha zmizela z nedobytné skříně v hotelu, Blavatská se přesvědčila o existenci spiknutí.

Po několika desetiletích se Blavatské podařilo získat kopii knihy v neznámém jazyku senzar. Přeložila ji do angličtiny a uveřejnila v roce 1915 v Hermetic Pubishing Company v San Diegu. Kritici a vědecké společenství ji zkritizovali a zorganizovali kampaň s cílem odhalení Blavatské. Pověsti spisovatelky a okultistky byla zasazena nenapravitelná rána, z které se nedokázala vzpamatovat.

Vydání z roku 1915 mají dnes v knihovně Kongresu USA ve Washingtonu. Ale záhada stejně zůstala: skutečně obsahuje tato kniha tajné nauky indických mudrců, s jejichž pomocí se dají na dálku číst knihy, hýbat předměty a získat klíč ke knihovně světového rozumu, anebo jde o podařenou literární mystifikaci?

Zdroj: http://czech.ruvr.ru/

Ďakujeme za tip, Lanoo


Viac o téme "KNIHA DZYAN" nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

H. P. Blavatská: Tajná náuka
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/h-p-blavatska-tajna-nauka

Jazyk Senzar
http://www.cez-okno.net/search/node/senzar


apríl 17, 2014 23:23 popoludní

 

 

Top