Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ufologický případ mého bratrance (Maďarsko)

Před pár dny jsem navštívil svého bratrance v Maďarsku. Už dobrých pár let jsme se neviděli, takže o aktuálnosti návštěvy nebylo pochyb. Jak jsme si mezi sebou povídali, napadlo mě, že ještě za mého dětství mi vyprávěl cosi o svém ufologické zážitku, který se odehrál v první polovině minulého století. Tak jsem využil příležitosti a poprosil jsem ho, aby mi to znovu povyprávěl, ale tentokrát se všemi podrobnostmi. Naštěstí nebylo ho třeba ani nějak moc přesvědčovat, hned se do toho i pustil:


"Mohlo to být v roce 1947 nebo 1948, v květnu či červnu, už si to nepamatuji. Býval jsem tehdy ve vesničce Fügöd. Na Kossuthově ulici mezi domy pana Vadasa Lajose a Mikoly Jánose se rozprostíral prázdný pozemek po likvidované stavbě, kde jsme pěstovali papriku, rajčata a jiné zeleniny.

Pět mladých fotbalistů, abychom stihli večerní fotbalový trénink, který začínal o sedmé, mi pomáhalo při zalévání rostlin. Vodu jsme brali v konvích z nedalekého potoka "Bársonyos". Mohlo to být kolem šesté hodiny, když jeden z nás se právě vybral pro vodu a přitom si všiml, že nějaký talířovitý objekt letí směrem od východu na západ (potok se rozprostíral na východ od políčka, které jsme polévali) ve velké výšce. Výšku letu jsme neuměli odhadnout, ale mohlo to být i více než dva kilometry. Jakou má ten objekt konkrétně barvu, to jsem nedokázal rozeznat, neboť po obvodu blikala světla, ale zdálo se mi, že je nějaké tmavé barvy. Dokola na "talíři" po obvodu jsem napočítal osm zdrojů světla, které vyzařovaly žlutisté světlo (zhruba měly takovou barvu, jaká je barva zapadajícího slunce). Vzadu na "talíři" tři světla, tato blikala současně. Po bocích byla další dvě a dvě světla, tato čtyři blikala také současně. Vpředu blikal jeden zdroj světla. Celé mi to připadalo tak, že pohon zajišťují ty tři zadní světla. To přední možná sloužilo k tomu, aby osvětlovalo "cestu". Vyzařovaná světla neměla stejnou intenzitu, nejsilnější byla ty tři zadní, a byla stejné intenzity. Boční světla už byla podstatně slabší, jejich intenzita řekněme tak asi čtvrtina zadních, ale také intenzita těchto čtyř byla stejná. Intenzitu předního světla bych odhadoval na polovinu intenzity zadního. Zadní světla se nerozsvěcovala spolu s bočními, ani s předním, a ani přední s bočními. Paprsky světla měly tvar nálevky (jako paprsek světla reflektoru), délka těch zadních skoro dosahovala poloměr "talíře". Boční paprsky byly nejkratší, ale i přední bylo kratší, asi polovina těch zadních. Intenzita vydávaného světla byla větší než reflektoru auta (v noci), ale ne natolik jako slunečních paprsků.

Neslyšeli jsme žádný zvuk, už i kvůli tomu jsme mysleli, že může letět ve velké výšce, vždyť letadla v té době byla slyšet již zdaleka. Průměr objektu na pohled mohl odpovídat průměru Slunce, či Měsíce. Celý jev trval asi 0,5 až 1 minutu (obloha byla úplně jasná, nikde nebylo vidno ani nejmenšího obláčku), pak zmizel za západním horizontem. Celý čas letěl přímočaře a rovnoměrně. Když se dostal až k nám, proletěl nad našimi hlavami. Velmi jsme se lekli, protože jsme viděli, že letí neuvěřitelně rychle, něco takového jsme ještě nezažili. Celí vystrašení jsme se rychle ukryli mezi vrbové keře, které rostly u břehu potoka (ještě jsme si dobře pamatovali na letecké nálety z nedávné II. světové války).

Z vesnice mnozí byli svědky této události. Farář reformované církve a také místní učitel. Na mou otázku, že co to mohlo být, jen tolik věděli říci, že to mohl být nějaký objekt neznámého původu.“

Na závěr našeho rozhovoru bratranec ještě dodal:


"Je možné, že v té obci ještě i dnes žijí nějací svědci této události.“
Tolik mi dokázal o tom říci můj bratranec, bývalý učitel tělocviku a biologie na základní škole. On v té době mohl mít takových 14-15 let, teď už má 81, ale na tento svůj zážitek nikdy nezapomene.


Rudolf Th, Slovensko

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


NAJ UFO POZOROVANIA nájdete na tejto adrese.Súvisiace:

Exopolitika
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/exopolitika


Autori: 
október 09, 2013 17:09 popoludní

 

 

Top