Obrázok používateľa CEZ OKNO
Uměle vyvolané bouře 4. 7. 2013

Na dnes večer a zítra pro Česko (i Německo) opět mimořádně silné srážky, tentokrát typu bouřek s přívalovými dešti? Dobrá zpráva: účinek technologie tohoto typu se dá dobře zmírnit octováním, a tak je nejvyšší čas!

Umělé letní bouře 4. 7. 2013 vznikly opět "z ničeho" a synchronizovaně, čili na několika místech současně.

Tentokrát to nezačalo jako "bouřkové koláče" projevující se jako výbuch, ale tzv. "hromady oblačnosti".

Do určitých vybraných míst začala působit určitá radiace nebo zvukové vlny, a začaly se tam tvořit "hromádky" a pak "hromady" oblačnosti, s jasně viditelným jedním, obvykle dvěma místy vstupu oné radiace, které jsou viditelné jako vyvýšeniny nebo otvory. Tyto "hromady" dosahují do obrovských výšek, větších než ploché "bouřkové koláče", takže mohou stáhnout srážky (kroupy eterémní velikosti) z velmi vysokých výšek.

Technologie koláčů i hromad bývají používány i současně, hromady se obvykle "rozšíří" na koláče o rozměrech mnoha set km, nebo se rozplynou. (Viz animace níže).

Nad "hromadami" a v nich nepochybně prolétají letadla a pilně "osévají" kondenzačními jádry, což nelze ze země pozorovat z důvodu zatažené oblohy, ale řev jejich motorů je slyšet...

Pokusně si můžete něco jako "hromadu oblačnosti" vytvořit tak, že do vody obsahující saponát začnete foukat brčkem - kolem brčka se vytvoří hromada pěny. Jak prosté...

Snímek NOAA: synchronizovaně vytvořené "bouřkové hromady". Je vidět, že ta "nejstarší" nad ČB už se rozplynula (ocet?). (Zdroj: http://old.chmi.cz/meteo/sat/avhrr/index.php)

Animace ze snímku MSG ukazuje tvoření "hromad" a jejich rozplynutí do "koláčů".
http://youtu.be/rW93la-2yQ4
Zdroj: ČHMÚ JSMSG View

Samozřejmě, že současně Dopplerovy radary z Německa vysílaly své frekvence k intenzifikaci srážek, projevující se prolínajícími se kruhy:
Animace: http://youtu.be/MzU88xqAVo0
Zdroj: http://www.t-online.de/advtoi/wetter/info/niederschlagsradar.html


Tyto umělé letní bouře jsou velmi snadno rozoctovatelné, udělejte si radost a během formování oblačnosti vylejte něco octa na chodník, eventuelně vypařujte z ručníků či ze svých sofistikovaných přístrojů!


Orgonet

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.sk/


Súvisiace:

Další snahy o povodně? Tentokrát technologií bouřkových explozí 9. 6. 2013
http://cez-okno.net/clanok/dalsi-snahy-o-povodne-tentokrat-technologii-b...

Snaha o povodně 30. 5. 2013?
http://www.cez-okno.net/clanok/snaha-o-povodne-30-5-2013

Začíná sezóna umělých letních bouří - explozí
http://www.cez-okno.net/clanok/zacina-sezona-umelych-letnich-bouri-explozi

Seriál: Klimatické rany
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-klimaticke-rany


Autori: 
Sekcie: 
júl 06, 2013 19:37 popoludní

 

 

Top