Obrázok používateľa CEZ OKNO
Jak získat přístup k internetu? (příručka z roku 2025)

Vítejte na internetu! Dodržováním těchto jednoduchých pravidel níže zajistíte, že vaše zkušenosti s internetem budou příjemné a bez rizika.

RealIdentity (Pravá totožnost)

Před přihlášením se ujistěte, že jste od místních úřadů obdrželi vaši kartu RealIdentity. Anonymní přihlašování na internet bylo v zákonu Stop anonymitě z roku 2012 učiněno nelegálním. Musíte si být jistí, že všechny vaše komentáře, emaily, příspěvky a další jsou asociovány s vaším skutečným jménem. Nastavení RealIdentity je jednoduché, váš počítač (Mac OS 15 nebo ChromeOS7 a vyšší) se automaticky připojí k vaší kartě, pokud je nedaleko, a ověří ji s vašimi biometrickými údaji. Nezaclánějte se, nezahalujte se, vyndejte kontaktní čočky a také se oholte před tím, než začně biometrický sken. Nedoporučujeme provádět biometrickou autorizaci po dlouhé noci s alkoholem.


Zěmepisné umístění

Internet je rozdělen do zhruba 120 regionů. To má zajistit, že k vám bude plynout vhodný zábavní obsah a že nenarazíte na obsah, který může být znepokojující. Vaše zeměpisné umístění by mělo být automaticky odvozeno z pozice místa vašeho přihlášení. A pokud se shoduje se zemí uvedenou ve vaší RealIdentity kartě, jste připraveni pokračovat. Uživatelé z USA si mohou užívat skvélé reprízy amerických TV pořadů jako Přátelé 2020, zatímco uživatelé v ostatních zemích mohou mít jiné záliby a preference.

Poznámka pro cestovatele: Před plánováním vaší cesty do jiné země nezapomeňte zažádat o geolokační vízum, abyste mohl surfovat z internetové kavárny v této zemi. Případně můžete skočit do vašeho kyberobleku a užívat si jiné země prostřednictvím Google STreet View 3D Plus Touch, který vám ukáže jen ty věci z cizí země, které jsou legální v zemi vaší. Takže je to skvělá, bezriziková a usměrněná zkušenost, jak poznat jiné vzrušující kultury.


Přihlášení ke správnému internetu

Mnžství nabízeného obsahu závisí na internetu, ke kterému jste se přhlásil. Pokud jste přihlášen do GoogleAppleAmazon internetu, pak máte snadný přístup do obrovské digitální knihovny, mnoha filmů, stejně jako k určitému množství schválených domácích webových stránek. Pokud jste přihlášený na DisneyWarnerBrosViacom internet, máte přístup k odlišné digitální knihovně, sadě filmů a schválených webových stránek.

I když nemůžeme konkrétně doporučit jeden nebo druhý internet, goo:// internet je skvělý pro výzkum a bezduchou zábavu, zatímco dis:// internet má rychlejší zážitky s filmy. Načtení 50 Terabytového Feel3D filmu
Wall-E mladší se vrací pro plynulé přehrávání a dotyk trvá pouze 0,1 sekundy.


Obsah pro dospělé

Pokud vás vaše RealIdentity karta indetifikuje jako staršího 21 let (v některch zemích 30), máte legální věk na zobrazení obsahu pro dospělé. Obsah pro dospělé zahrnuje pornografii, nemoderované forum diskuze, stejně jako politické projevy, náboženské proti-názory, umělecké projevy a svobodu slova obecně. Pokud jste mladší 21 let (30 v některých zemích), stále můžete diskutovat o politích a náboženství se svou rodinou a máte možnost uměleckého vyjádření se ve vlastním domě (platí lokální pravidla).


Získání licence na surfování po internetu

Získání vaší Licence pro internetové surfování je nezbytný předpoklad pro to, aby byl web bezpečný pro všechny. Předtím, než vlády uzákonly ISL jako povinné, lidé se často ztráceli v nesčetných internetových stránkách, naivně klikali na reklamy Stref opici a vyhraj iPad, byli zahlceni spamem a vyskakovacími okny. Získaní licence obvykle trvá pouze 2-5 dní vzdělávání na místní Trénikové škole surfování. Budete se muset pečlivě připravit na závěrečný test, ve kterém je vyžadováno odpovědět na jednoduché otázky jako:

* Co je to pyramidová hra a jak skutečně funguje?

* Jak vyměním solární články na mých kyber-rukavicích?

* Co přesně je špatného na tom, že lidé online pomlouvají své vlády nebo velké společnosti?

* Proč je ilegální surfovat bez karty RealIdentity?

* Ve kterém roce koupil Google internet?


Product Placement

Jak možná víte, umisťování produktů a zmiňování placených produktů ve videích a textech nahradilo všechny ostatní formy reklamy. Pamatujte - bez takovéhoto umisťování produktů by internet jak ho známe nemohl být zaplacen a neexistoval by! Všichni hlavní poskytovatelé obsahu souhlasili s přechodem na umisťování produktů namísto oddělených forem reklamy v roce 2014 a od 2019 se připojili vaši vládní politici ve více než 80-ti zemích, okořeňováním jejich politickch projevů komerčními odkazy. To vám umožňuje platit menší daně, takže je to výhra.


Technický žargon

Někde narazíte na zkratky specifické pro internet. Pokud nejste zvykli na tuto technickou mluvu, mějte tento glosář nadosah, nebo si ho nahrajte do rozšiřovacího modulu mozku. Některá klíčová slova jsou:

* WWW - Doslova “World Wide Web”, což je výraz používaný v počátcích webu. Od té doby se upustilo od jeho užívání, ale stále se vyskytuje u některých starších uživatelů. Jako komunismus - byla to lákává, ale zcela nereálná představa.

* Virus - často pamětníky nazývaný jako "počítačový virus", je program vstupující přes váš mozkový čip a podněcující vaše komerční touhy. Pokud se ocitnete v supermarketu s náhlým nuktáním koupit obrovské množství určité značky obilovin, může to bt způsobeno tímto "počítačovým virem". Tyto programy jsou zcela ilegální, podněcování komerční touhy přes mozkový čip musí být se souhlasem spotřebitele s minimálním legálním věkem 6 let.

* LOL - přesný význam této zkratky byl ztracen v historii - možná si pamatujete, jak v roce 2015 zákon CleanUpTheNet (Čištění internetu) omylem smazal trochu archivních materiálů. Obvykle je to interpretováno jako forma smíchu (také to nahradilo Na zdraví, jako odpověd když někdo kýchnul).


Vydělávání peněz na internetu

Existuje mnoho způsobů, jak vydělat peníze na internetu. Zde je jen stručný přehled některých legálních aktivit, kterými můžete získat dolar nebo dva:

* Pokud se vám podaří získat práci BrainWorkera, budete odpovídat na jednoduché polo-automatické otázky typu "Je osoba zobrazená na fotografii muž nebo žena" po 8 hpdinu denně. Odpovídáním na takovéto otázky pomůžete posílit algoritmus probírání dat společnostem jako Google.

* Když budete mít štěstí a uspějete s prací jako Idea Placer (umisťovač myšlenek), budete vstupovat do částí internetu, kde můžete přidávat komentáře nebo vstupovat do chatů a ovlivňovat ostatní tím, že budete zmiňovat jak skvělý produkt, myšlenka nebo osoba je. Samotná vláda USA zaměstnává na webu okolo 150 000 Idea Placerů.

* Pracujte jako Content Rewriter (Přepisovatel obsahu). Každý den přicházejí na internet nové nelokalizované články, obrázky, novinky a komentáře uživatelů. Pžed tím, než mohou být úspěšně umístěny do lokálních verzí sítě, musejí být přepsány, aby vyhovovaly místní kultuře a právním požadavkům. Vaší prací jako Content Rewriter bude znát tyto požadavky a podle nich měnit obsah, odstraňovat zneklidňující částí nebo přeformulovat ty fakty a úryvky, které mohou způsobovat kognitivní disonance u spotřebitelů.


Hledání partnera

Jste svobodný a hledáte vhodného partnera? Na základě vašich biometrických údajů, vašeho příjmu, bydliště, stejně jako výsledků Celkového postoje (CP) z vaší Licence na surfování po internetu, bude vám navrženo 10-100 lidí z vaší oblasti. Zpočátku se může zdát, že setkávání se se všemi může být nudný způsob jak najít pravou lásku - kdo má čas na to poznávat 10 lidí, když mu nikdo nezaručí, že mezi nimi bude ten pravý/ta pravá - ale nezapomeňte, že generace vašich babiček neměla k dispozici žádné z těchto nástrojů a přesto se dokázali zamilovat


Setkání s nelegálním obsahem

I přesto jak je dnes internet bezpečný můžete občas narazit na obsah, který můžete považovat za zbytečně znepokojující. Možná že zprávy o politických problémech v cizích zemích jsou pro vás škoující, možná je to kousek náhodné náhoty, kterýý proklouzl, možná jste si stáhli verzi knihy z roku 1990, před tím než měl Content Rewriter šanci to změnit. Ujistěte se, že jste tyto stránky nahlásili vašim místním orgánům internetu pomocí tlačítka Flag ve vašem OS. Tým internetových profesionálů se může v případě šetření dostat zpět k vám a také se s vámi setkat u vás doma, aby obhlédli vaše současné nastavení internetového surfovacího hardwaru a vaší obecnou psychickou stabilitu.


Je to jednodušší než se zdá

S tolika informacemi, které jsou potřeba k prvním krokům online vás nechceme odrazovat od vstupu na internet. Web je relaxační, efektivní a harmonický zážitek. Před několika desítkami let, kdy byl vynalezen web, to bylo místo volně potulujícího se chaosu. Rozdílné názory, hojnost porušování autorských práv, ne-lokalizovaný obsah, anonymní špinicí kampaně, neschválený software a další se potulovali ve WWW. Ve srovnání s minulostí máme štěstí, že se připojujeme na internet v roce 2025 a ne 1995. Vítejte na síti a užijte si váš pobyt.

Prevzaté z: nwoo.org

Zdroj: http://blogoscoped.com/

Preklad: bejbous


Súvisiace (bez nadsázky):

Obrovské hnutí proti svobodě Internetu zrychluje na nejvyšší stupeň!
http://www.cez-okno.net/clanok/novy-svetovy-poriadok/obrovske-hnuti-prot...


Sekcie: 
jún 30, 2010 13:26 popoludní

 

 

Top