Obrázok používateľa CEZ OKNO
Na Marse našli mincu!

Погода@Mail.Ru | Na fotografiách získaných „marsochodom“ Spirit objavili neveľký disk, silno pripomínajúci starú mincu alebo prívesok s reliéfnym vyobrazením ženskej tváre. V blízkosti bol spozorovaný podobný predmet menšieho rozmeru. Podľa mienky niektorých historikov nájdený predmet silno pripomína mince starých chetitov vytvorené na území dnešného Turecka v druhom tisícročí p.n.l. Tieto mali podobné reliéfne vyobrazenie a malé rozmery (menšie ako 1 cm v priemere).

Neznámy predmet bol objavený po tom, ako boli z povrchu Marsu špeciálnym nástrojom (Rock Abrasion Tool) odobrané vzorky horniny v hrúbke 5 mm. Podľa odhadov odborníkov sa zvláštny predmet mohol ocitnúť v tvrdej materskej hornine v tom prípade, ak bol na Marse vulkán alebo more. Minca mohla byť „zlepená“ lávou alebo obdobou koralov.


V centre pozornosti ďalších objektov, objavených na fotkách z červenej planéty, stoja a záujem vzbudzujú štvorhranné pyramídy, dvere v skale, aj pravouhlé úlomky pripomínajúce tehly alebo doštičky.

Foto: © NASA

Zdroj: pogoda.mail.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

Sekcie: 
máj 03, 2010 16:34 popoludní
 • krát komentár

8 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Leftie_SK
  Leftie_SKmáj 04, 2010 12:20 popoludní

  Komentár: 

  Dúfam, že grécka... :-)

 2. Obrázok používateľa Jupo
  Jupomáj 04, 2010 15:12 popoludní

  Komentár: 

  Asi ani netusis, ako blizko mozes byt pravde
  Informacie o moznom kontakte s mimozemstanmi za cias Grekov su uz viacmenej zname (ostatne kontakty tu boli vzdy, preco by prave v helenskom obdobi nemali byt?)
  Dokonca niektore zdroje tvrdia, ze mali vlastne technologie na medzihviezdne lety, takze suma sumarum, preco by si nemohli "odskocit" aj na Mars?

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 07, 2010 09:42 dopoludnia

  Komentár: 

  Nemyslíš si, že je to hlúposť? Však nemali motory, žiadne účinné palivo, materiály na stavbu lode, ktorá by v atmosfére nezhorela, nemali ako vytvoriť nepriedušný priestor, z ktorého by neunikol vzduch, atď, atď. Skôr by som sa prikláňal k teórii, že zem navštívil niekto z vesmíru, zobral si odtiaľto mincu, lebo sa mu páčila a potom ju vytratil na Marse, lebo bola dosť drobná. To, že je tam minca ešte neznamená, že tam bol aj život, aj keď je to dosť pravdepodobné.

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 15, 2010 20:04 popoludní

  Komentár: 

  a to vies ako, ze nato nemali prostriedky? ... s ucebnic dejepisu ... HA-HA-HA

 5. Obrázok používateľa iki viki
  iki vikioktóber 25, 2010 22:28 popoludní

  Komentár: 

  a načo si gréci brali na mars peniaze?

 6. Obrázok používateľa 123
  123október 25, 2010 22:37 popoludní

  Komentár: 

  Aby si mohli kupit listok nazad, to ti netrklo?

 7. Obrázok používateľa Phantom
  Phantomdecember 20, 2010 13:57 popoludní

  Komentár: 

  Ritualne dovody... Greci totiz davali svojim mrtvym mincu pod jazyk, pretoze verili, ze prave tou mincou moze zaplatit Cháronovi, aby ho previezol cez rieku Styx do podsvetia...

 8. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymfebruár 20, 2011 17:08 popoludní

  Komentár: 

  A čo keď vypadla z vrecka práve cháronovi?

 

 

Top