Obrázok používateľa CEZ OKNO
Via Historica

Sme šermiarsko-divadelná kumpánia Via Historica, vznikli sme v roku 2010. Členovia sú herci a šermiari, ktorí pôsobili dlhé roky v iných skupinách historického šermu a divadelných súboroch. (Šermiari z Banskej Bystrice a zo Zvolena)

Náš repertoár reprezentuje:

"Cesta slovenskou históriou" - inscenované dejiny Slovenska od Sama až po Štúra - príchod Slovanov, Samova ríša, vpády Frankov, Cyril a Metod, Svätopluk, tatársko-turecké vpády, stavovské povstania, Jánošík a celý príbeh uzatvára Ľudovít Štúr prejavom na Uhorskom sneme. Predstavenie je humorné, poprepletané šermiarskymi súbojmi, streľbou z historických palných zbraní a inými efektmi.

"Od Sama po Štefana" - zamerali sme sa na dejiny starého Slovenska. Prierez históriou od príchodu Slovanov, cez Samovu ríšu, prvé kniežactvá, Cyrila a Metoda, Svätopluka, príchodu Maďarov až po prvého Uhorského kráľa Štefana. Divák môže vidieť dobový šerm, pyrotechnické efekty a pochopiť, ako to s nami bolo v tomto ťažkom období.

Tieto predstavenia sú vhodné pre základné a stredné školy. Tiež sú vhodné ako programové vyučovanie.

Ďalej ponúkame historický šerm (Slovania, gotika, renesancia, barok, turci, francúzi, Uhry), divadelné scénky, brušné tance, dobový sprievod, hry pre deti a dospelých, teambuilding, programy a predstavenia pre obce, či vypracovanie a uskutočnenie programu podľa požiadaviek objednávateľa.


VŠETKO o čom sme tu písali nájdete ►na tejto adrese


Súvisiace:

PR články
http://www.cez-okno.net/rubrika/pr-clanky


september 17, 2014 22:27 popoludní

 

 

Top