V USA se v letošní zimě už několikrát potýkali se sněhovými bouřemi, které přinášejí velké množství "těžkého mokrého sněhu" i do oblastí, kde je sníh vzácný. Rovněž teploty jsou extrémně nízké. A sněhové bouře se opakují až dvakrát do měsíce... Meteorologové nazvali tento jev "northeaster", což je v překladu něco jako "severovýchoďák". Je to jev, při němž údajně silný vítr přináší studený vzduch od severu,který se sráží s oblastí nízkého tlaku vytvořenou v oblasti Mexického zálivu a putující na severovýchod.
Jenže nezávislí badatelé v oblasti manipulací počasí si všímají, že v průběhu onoho údajného "severovýchoďáku" není na satelitních a radarových snímcích vidět žádnou oblačnost ani srážky přicházející od severu, nýbrž že se srážková pole přinášející extrémní srážky vytvářejí kdekoliv v USA, z ničeho, na místě.
Viz video, které udělal WeatherWar101. Uvidíte tam "srážkové oblasti z ničeho", a také zmínku o výrobě sněhu pomocí bakterií, kteréžto téma se pokusím rozpracovat a dále dokumentovat v níže uvedeném článku.
(Na videu se dále probírá další "podvod meteorologů", tzv. polární vortex, ale o tom až jindy.)
VIDEO (EN) nájdete na tejto adrese.
Zdroj: http://www.youtube.com/user/WeatherWar101
Výroba sněhu pomocí bakterií
Jak vyrábějí klimateroristé srážky "z ničeho"? Malinko teorie: v atmosféře je neustále přítomna voda, a ve velkých výškách může mít voda v tekutém stavu i teplotu -40°C. To je jev známý jako "přechlazená voda". Snahou klimoušů je tuto vodu shodit na zem, ve formě sněhu, a k tomu potřebují do vzduchu zaset nukleační jádra, která způsobí, že voda se kolem nich srazí do sněhových vloček (různého tvaru v závislosti na různých faktorech) a padá. Čím více jader, tím více sněhu spadne. Jádra se dodávají pomocí leteckého sprejování.
Co může sloužit jako nukleační jádro? Může být přírodní - atmosférický prach, pyl apod.
Avšak při řízené výrobě sněhu slouží
a) chemikálie - nejčastěji známý jodid stříbrný, který způsobuje nukleizai při -8°C.
b) bakterie!!!
Zřejmě nejpoužívanější nukleační látkou v současné jsou, teď se podržte, bakterie (stačí z nich vyrobený protein), které způsobují nukleizaci již při -2,5°C. Rozptýlením v ovzduší dosáhnou klimouši toho, že voda se srazí nejen ve vysokých výškách, kde je velmi nízká teplota, ale i níže, tudíž množství spadlého sněhu je tím ještě větší.
K nukleizaci čili výrobě sněhu se nejběžnějí používá běžně se v přírodě vyskytující bakterie Pseudomonas syringae, (méně často zřejmě i s Escherichia coli). Efektní školní pokus, při němž vidíte, jak přechlazená voda po přidání bakterie Pseudomonias syringae náhle ztuhne v led, vidíte na následujícím videu. (Není to blok ledu, spíše ledová tříšť.)
VIDEO (EN) nájdete na tejto adrese.
Zdroj: http://www.youtube.com/user/markowenmartin
(Další zajímavé pokusy s přechlazenou vodou a jejím náhlým tuhnutím v led najdete na http://vnuf.cz/sbornik/prispevky/14-05-Bochnicek.html)
Výroba sněhu ve skiareálech
Výroba umělého sněhu zajímá nejen klimouše, ale i majitele skiareálů. Výroba umělého sněhu je celá věda, a běžně se přitom na celém světě používá přípravek Snomax, který způsobuje mrznutí tryskané vody i za nízkých teplot a zvyšuje účinnost výroby. O výrobě technického sněhu najdete vše zde: http://www.snowmakers.cz/cz/o-vyrobe-snehu/
Snomax je přípravek vyrobený z proteinů bakterie Pseudomonas syringae, údajně zcela neškodný pro životní prostředí a živé organismy, protože se v přírodě zcela běžně vyskytuje. Vše o Snomaxu zde: http://www.snomax.ch/PDf/080929_08.09-CZ_Was%20heisst%20Snomax.pdf
Takže, už víme, co na nás sypou za účelem výroby srážek:
a) jodid stříbrný
b) bakterie či proteiny z bakterie Pseudomonas syringae, a dle vědeckých článků i z bakterie Escherichia coli
Sprejované směsi nepochybně obsahují ještě další látky - nanočástice kovu, které napomáhají řídit atmosférické oblasti pomocí radarových frekvencí.
Nukleační jádra a radarové frekvence
Americký radarový systém NEXRAD pak dávkami frekvencí řídí pohyb oblastí, které jsou osety nukleačními jádry, a nese srážky na plánovaná místa.
Vlastně je to dobrá zpráva, víme, co na nás sypou.
Myslím, že tato informace by měla snížit naše eventuelní obavy z toho, "co na nás sypou". Za účelem výroby srážek (i technického sněhu) se používá sice protein vyrobený z bakterie, ale zřejmě je opravdu neškodný, alespoň ve srovnání s různými chemikáliemi.
Kdyby totiž byl škodlivý, tak při současném rozsahu výroby umělých srážek by nás musel mnohem více likvidovat.
Zdroje:
Vědeckých dokumentů o výrobě sněhu pomocí bakteriálních proteinů je na webu celá řada, stačí zadat snow making, bacteria snow making, bacteria ice nucleation, atd.
Například: Snow making patent http://www.google.cz/patents?
Obr.: http://1.bp.blogspot.com/-fMssV1oT608/UtjxHZ-HH8I/AAAAAAAAT4Y/9C3sH4xulu...
Bakteriální nukleace ledu v mracích http://www.google.cz/books?hl=cs&lr=&id=E3s87qGDjcEC&oi=fnd&pg=PA203&dq=...
Obr.: http://4.bp.blogspot.com/-O5f09-t67Fo/UtjxoKBhEcI/AAAAAAAAT4g/_QTCm7-Ung...
Escherichia coli - bakteriální nukleace http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC214252/pdf/jbacter00215-0369...
http://www.apsnet.org/publications/mpmi/backissues/Documents/1989Article...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC95715/
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ie00099a010
Orgonet
Zdroj: Orgo-net.blogspot.com
Súvisiace:
Seriál: Klimatické rany
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-klimaticke-rany