Obrázok používateľa CEZ OKNO
Vývoj znamení Býka: CESTA SMYSLNOSTI

Také u znamení Býka můžeme stanovit na začátku pozorování pravidlo, že symbolika znamení zvěrokruhu je tím více nesvobodná, čím méně je schopno integrovat se s energií doplňujícího protiznamení. Býk zastává orální přijetí a asimilaci, Štír jako protiznamení ztělesňuje naproti tomu princip odchodu a odloučení. Býk přijímá, Štír odevzdává. Pokud je přijímání příliš zdůrazněno a odevzdání úplně zabráněno, přichází chtivost. U Býka jako druhého znamení zvěrokruhu tedy nacházíme z buddhistického pohledu druhý hlavní důvod utrpení: Chtivost.


První důvod utrpení představuje Beran se svou neosvobozující vlastností zlostí. Třetí vykazují prokazatelně Blíženci, doplňující první čtvrtinu zvěrokruhu, totiž nevědomost. Chtivostí se míní spojení s něčím, co „nelze opustit".

Býkův úkol tedy spočívá v přiblížení se krok za krokem těžkému úkolu odloučení se (Štír) a naučit se dosáhnout zdravého středu mezi přijímáním a odevzdáváním. Dosahuje přitom od svazující situace chtivosti zásob až k světlé výšce požitků prostých přání. Učí se hledat v tísni existenčního strachu oporu v ideálech, postupovat z úzkostlivého materializmu k realistickému idealizmu.

Jeho počáteční orální závislost se osvobozuje nutnými oběťmi. Jeho skepse vůči všem věcem nemůže být chápána jako příslovečná, protože mu není, jako smyslové-mu specialistovi ve světě pěti smyslů srozumitelná. Věci okultní a skryté se musí naučit akceptovat jako realitu. Stálost, hledanou zpočátku v materiální jistotě, doplňuje na své cestě stálostí ve změně, tzn. schopností prožívat nutné vývojové procesy s jistotou nabízených zvyků. Potom se cítí jako znovuzrozený.

Počáteční tvrdohlavá paličatost tak může ustoupit dobrovolnému postoupení.

Býk 1

Býk tedy startuje vývojový stupeň 1 vybaven vlastnostmi jako chtivost, neústupnost, tvrdohlavost, materializmus a závist. Hledá po vzoru rostlin zapuštění kořenů. Pro zajištění příští existence musí typicky beranovsky rozbít semenné pouzdro, jakoby mečem taseným zárodečným lístkem.

Tak jako rostlina nachází oporu v půdě a musí z ní přijímat potravu k zajištění dalšího vývoje, stejně tak se musí býk postarat o zajištění a zásobení pevné základny. Tomuto tématu věnuje vlastně celý svůj vývojový proces ve více či méně zušlechtěné formě. Počáteční a neosvobozenou vlastnickou filozofií se stává: „Máš něco, potom něco jsi". Vlastní hodnota je definována majetkem — ne jako u Berana schopností výkonu. Tento sběračský pud vede často k těžkopádnosti a projevuje se chybějící duchovní flexibilitou.


Článok nájdete na tejto adrese


Nicolaus Klein

Zdroj: http://www.energiezivota.com/


KNIHU nájdete na tejto adrese


Súvisiace:

Heraklove úlohy
http://www.cez-okno.net/clanok/heraklove-ulohy

Seriál: Astrológia ako duchovný rozvoj
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-astrologia-ako-duchovny-rozvoj

ENERGIE ŽIVOTA Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/energie-zivota-vyber


december 20, 2016 00:58 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top