Obrázok používateľa CEZ OKNO
Vývoj znamení Lev: CESTA HRAVĚ-KREATIVNÍHO BYTÍ

Znamení Lva schází ve vývojové cestě autority a suverenity kreativita a hravá existence. Jako opoziční znamení Vodnáře nemůže ještě tyto kvality na začátku svého vývoje nijak integrovat. Lev tedy prožívá na začátku autoritu vylučující vodnářský princip volnosti, rovnosti a bratrství. Podrobuje si druhé právem silnějšího a tak získává sebevědomí. Z této autority se rozvíjí do světlé výšky pravé „otcovské autority" v její nejkrásnější formě, s níž poskytuje druhému svobodu a rovnoprávné místo v životě a od něj je za to obdarováván poskytovanou vřelostí a silou.


Lev začíná jako líný, samolibý zaslepenec, který vyžaduje, aby byl obdivován pro své charisma. Končí jako hluboce do svého středu zaměřený, klid a vřelost vyzařující umělec života. Jeho cesta vede přes stanice fádního šoumena, který — žádostivý obdivu — se bije hlasitě v hruď s nesmírným přesvědčením „samce", „lva společnosti" a „dona Juana", přes úspěšného hospodářského bosse, profisportovce nebo profesionálního hráče, k režisérovi a významnému umělci až k suverénnímu „herci na jevišti života".

Jeho poslední krok vede k poznání a vyzkoušení věty: „Jsem, jaký jsem". Zásadní talenty a dispozice tohoto znamení jsou znatelné v jeho kreativitě a produktivitě, ve schopnosti být ideálem vitality a síly, vyslancem živoucího a v poskytnutí své účasti, své přítomnosti a svého srdce druhým.

Lev 1

Na prvním vývojovém stupni se vyjadřuje ještě neosvobozený lví potenciál jako nenaplněný hlad po moci, jako hledání, jak se stát obdivovaným. Příliš líný, aby si vypracoval příslušné pozice, se zde projevuje jako miláček, jemuž pomáhají mocní mecenáši a mecenášky, pohlížející na něj růžovými brýlemi a poskytující mu hotovost.

Zhýčkaná děvčata, nebo milí, zlatí chlapci se chovají jako pašové. Pokud ještě zde partner nepoznal, že za „velkou hřívou" se nachází „malý, roztřepený ocásek", využívá toho lev 1 náležitě a utiskuje přátele i jiné svou předstíranou suverenitou.

Lev 2

Také lev 2 vytlouká drze kapitál ze sebejistoty tomuto znamení od počátku dané — nezávisle na výkonu, a proto vyhledávají jiná znamení zvěrokruhu jeho blízkost, aby se od něj učila. Na neosvobozené úrovni zaslepence existuje ještě ona hloupá pýcha, ono zdání, že je něco lepšího.

Jeho okolí — pokud ještě neodhalilo za povýšenou dominancí už známou velkou drzost, samolibost, a chvástavost — předpokládá, že by měl vládnout ještě víc. Neboť ne vždy se dá úplně dospělé chování neosvobozeného lva zařadit psychologicky jako kompenzace za méněcennost. Protože je cítit — sice ještě neosvobozené, ale už s předzvěstí pozdější pravé suverenity — jeho zcela hluboké přitakání k tvoření a k sobě samému, které přitahuje druhé vřelostí slunečního paprsku.


Článok nájdete na tejto adrese


Nicolaus Klein

Zdroj: http://www.energiezivota.com/


KNIHU nájdete na tejto adrese


Súvisiace:

Heraklove úlohy
http://www.cez-okno.net/clanok/heraklove-ulohy

Seriál: Astrológia ako duchovný rozvoj
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-astrologia-ako-duchovny-rozvoj

ENERGIE ŽIVOTA Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/energie-zivota-vyber


december 29, 2016 18:36 popoludní

 

 

Top