Obrázok používateľa CEZ OKNO
Význam výživy a olejov na nechty

Poznáte to, suché a popraskané nechtové kožičky, bolestivé zádery, jemné, štiepiace a citlivé nechty a iné podobné problémy nechtami a kožičkami okolo nich. Bojuje s nimi mnoho žien. Svojpomocným riešením môže byť začať na nechty aplikovať výživu a oleje určené na tento účel.

Výživa na nechty (ponuka na webe nechtikovo.eu) slúži k regenerácii slabých, poškodených a namáhaných nechtov a nechtových kožičiek, ktoré sa ničia, najmä u žien, ktoré si ruky často máčajú vo vode, ale tiež napríklad pri brúsení nechtov, u tých z nás ktoré si modelujú (alebo nechávajú modelovať) gélové, prípadne akrylové nechty, keďže pri ich aplikácii sa vo väčšej miere necht opracováva pilníkom.

Nechtom môžeme zvonku dodať výživu prostredníctvom prípravkov akými sú napríklad kalcium na nechty, posilňovač (spevňovač) nechtov (veľa krát býva prípravok označený po anglicky ako „nail hardener“), prípravok proti lámavosti nechtov, ale aj mnohých iných, ktoré dodávajú chýbajúce vitamíny. Tieto prípravky bývajú najčastejšie balené vo forme laku na nechty – teda v sklenej dózičke so štetinkou, ktorou sa natierajú na necht. Kalcium na nechty podporuje stavbu a rast prírodných nechtov, je vhodné na liečenie krehkých a rozštiepených nechtov a odporúča sa aplikovať viac krát do týždňa. Spevňovač nechtov obsahuje vitamíny a živiny posilňujúce prírodný necht. Účinné látky prenikajú do nechtovej platničky - vyživujú ju a hydratujú. Je určený na suché, lámavé a štiepajúce sa nechty. Pri pravidelnom používaní je možné dosiahnuť viditeľné zlepšeniu stavu nechtovej platničky. Prípravok proti lámavosti nechtov je výživa, ktorá pomáha pri lámavých nechtoch - proti ich lámaniu, štiepeniu.

Niektoré ženy majú problém s prerastajúcou nechtovou kožičkou. Túto je možné jednoducho upraviť prostredníctvom odstraňovača nechtovej kožičky, čo je prípravok určený k odstráneniu kože okolo nechtov, bez potreby jej strihania či orezávania. Odstraňovač natrieme na požadované miesto, chvíľku necháme pôsobiť, koža úplne zmäkne a môžeme ju jemne zotrieť špachtličkou, prípadne inou pomôckou. Ostatnú kožu iba jemne zatlačíme a úprava je hotová.

K výžive a regenerácii kožičiek okolo nechtov sú určené olejčeky, ktoré pokožku hydratujú a dodávajú jej potrebné vitamíny. Sú dostať v sklených fľaštičkách, spravidla s objemom 10-75ml a to buď so štetinkou, alebo s kvapátkom, ale tiež vo forme pera, síce s menším objemom, ale vhodné do kabelky kde sú stále po ruke. Zloženie oleja na nechty by malo byť bohaté na vitamíny a obsahovať minerálny olej. Spravidla sa tiež vyznačujú intenzívnou vôňou, vďaka ktorej budú ruky krásne a dlho voňať. Sú vhodné na každodenné použitie.


Súvisiace:

PR články
http://www.cez-okno.net/rubrika/pr-clanky


Rubriky: 
Štítky: 
apríl 12, 2015 23:07 popoludní

 

 

Top