Obrázok používateľa CEZ OKNO
Přípravky na klouby nefungují tak, jak slibují, tvrdí specialista na artrózu

Každého pátého člověka nad 45 let a 60 procent lidí starších 65 let trápí artróza. Bohužel mnozí z těchto lidí spoléhají na volně dostupné doplňky stravy na klouby, které však podle lékařů nejsou tak účinné, jak je prezentováno v reklamě. Podle lékaře Františka Picka z pražského ORP centra (ortopedie, rehabilitace, podiatrie) se ke kloubu dostane minimum léčivé látky, která ale stejně poničené chrupavce nepomůže.


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://www.novinky.cz/

Sekcie: 
december 16, 2011 16:16 popoludní
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Vlk
  Vlkdecember 17, 2011 10:51 dopoludnia

  Komentár: 

  Babička či dedko sediaci pri peci a cmúľajúci kuraciu kosť. Tu je odpoveď prírody, skúseností a pudu na artrózu. Čo telu chýba, to si telo pýta. A pýta si to prostredníctvom chute na to, čo obsahuje chýbajúce látky. Kuracie (ale aj akékoľvek iné -bravčové, hovädzie,...) chrupavky sú tým najvyváženejším zdrojom látok pomáhajúcich našim upadajúcim chrupavkám.
  Kdesi som čítal o vedeckej štúdii, v rámci ktorej podávali ľuďom s artrózou sušené kuracie chrupavky - so štatisticky významným, pozitívnym výsledkom.
  A nezabúdajme ani na "studeninu" (či, "huspeninu", "kočoninu",...kto ako chce), varenú v pretlakovom hrnci, kedy chrupavky, puzdrá kĺbov, aj celé menšie kĺby zmäknú ako maslo.

 

 

Top