Obrázok používateľa CEZ OKNO
Začíname!

Vitajte na stránkach nového magazínu CEZ OKNO venovanému duchovnu a ceste za poznaním. Verím, že časom každý sám a tak trochu spoločne, objavíme cieľ v práve v tom našom konkrétnom mieste v ohromnej symfónii Vesmíru. No a my sa Vám budeme snažiť k tomu poskytovať „možné koordináty“ - zasvätené komentáre ku konkrétnym témam, autorské preklady duchovných diel, výber z inšpirujúcich článkov prístupných na nete, najnovšie informácie z vedy a techniky a bohatá foto a video galéria z rôznych končín sveta – to všetko spolu s aktuálnymi informáciami o pripravovaných akciách a podujatiach nemusí byť hudbou až tak ďalekej budúcnosti.

Po takmer dvojročnej skúsenosti s vedením redakcie Tajomstiev osvedčený „team“ prichádza z mnohými vylepšeniami a novinkami – no samozrejme už rozbehnuté veci na novej pôde dokončíme - seriály tak ako si ich pamätáte - a pribudnú i nové, opäť exkluzívne a to v rámci nielen SR ale i ČR. Máte viac či menej profesionálne videozábery zaujímavých miest, alebo radi fotografujete? Ozvite sa na náš redakčný mail. Ste jazykovo nadaní? Na preloženie čaká množstvo kvalitných materiálov a dobrovoľníkov asi nebude nikdy prebytok... Čo dodať? Snáď len, že verím v silu tohto projektu i v atmosféru možnej spolupráce. Nejaký čas potrvá, kým sa databáza už vzniknutých článkov znovu naplní a i 26 tisíc návštev mesačne z minulého projektu, verím, nie je nedosiahnuteľná méta. Tématicky ladené diskusie a autorské blogy akiste majú schopnosť vytvoriť hrejivú priateľskú atmosféru spolupráce a zdieľania – teda všetko to, čo nám môže pomôcť pohnúť sa ďalej. Každému zvlášť a tak trochu všetkým spoločne...

Ale aby bol úvod kompletný a stôl čistý, uverejňujem ešte mimoriadne môj rozlúčkový a vysvetľujúci článok písaný v čase ukončenia spolupráce so serverom Tajomstva.org. Článok tu uvádzam, pretože bol nedávno z tohto webu stiahnutý takisto s komentármi. No comment. A ďakujem i za oceňujúce a povzbudivé maily – sviatky a začiatok roka som strávil prípravou webu, ktorý po bezmála štvrťroku dnes môžete zhliadnuť.

Je podľa mňa podstatné ešte uviesť, že doleuvedený článok pôvodne vznikol ako reakcia na článok admina Tajomstva.org, ktorý sa niesol nepriamo na môj účet v duchu „Končím, ostáva to na Vás“. Nie. Začíname a - je to na nás! :)

Veľa zdaru všetkým!

Sokol

. . .

11.12.2007

Dovi „na vlastnom“ a „po svojom“

Rád by som sa s Vami všetkými rozlúčil bez zbytočného pátosu a sentimentu, no neviem, či sa mi to podarí – pokúsim sa spomenúť iba základné fakty, ktoré považujem za určujúce.

Sú to bezmála dva roky, čo som oslovil admina magazínu zameraného na UFO, záhady a paranormálne javy s ponukou prispievania. Keď u neho poľavila počiatočná nechuť zverejňovať i články širšieho spektra, uvidel som skvelú možnosť prinášať na jednom mieste čitateľom vybrané informácie a ponúkať tak z toho množstva internetového balastu to naozaj kvalitné. Navrhol som teda novú tvár webu so všetkými rubrikami, ako ich poznáte. Samozrejme nemohli ostať prázdne a tak som sa s chuťou pustil do každovečernej práce - pravdaže bez nároku na honorár. Satisfakciou a ďalším pracovným motorom bola Vaša návštevnosť. Neuveriteľne a bez kolísania rástla až po dnešok, čo považujem tak trochu za zázrak. Dosiahnuť takmer návštevnosť profi webov a mať ešte čas aj na autorské preklady z angličtiny a češtiny – to som považoval za ďalší malý zázrak. Vznikala dobrá spolupráca i s ďalšími webmi a oslovil som i kvalitných externých prispievateľov, takže budúcnosť sa zdala byť jasná. Občasné zaškrípanie - to keď sa adminovi niekedy nevidel obsah, ktorý som vkladal, som nebral zásadne – zameriaval som sa na tvorbu obsahu. No ale časom z toho začali byť pomerne dlhé výmeny názorov. Opakujem, debaty s komerčne zameraným adminom, ktorý pôvodne sľuboval technickú podporu, no čím ďalej tým viac chcel zasahovať i do obsahu a uverejňovaných tém.

A pohár sa naplnil. Prosto jedného dňa som si povedal: „Stačilo!“

A tak bude nový web. Viem, fungovanie redakcie, ktorá pozostávala z mojej osoby pod rôznymi nickmi, bol kopec každodennej práce, a teraz pribudne ešte práca programátorská, ale nevadí - a už som aj začal.

Seriály budú pokračovať, a chystám ako prekvapenie i novinky. Budú samozrejme i nové exkluzívne články a preklady, na ktorých sa už teraz pracuje. Pribudnú zasvätené komentáre, zamyslenia a väčší priestor dostane ekológia, konkrétne permakultúra. Čo dodať na záver? Snáď len, že sa na Vás všetkých teším už čoskoro na novej adrese.

Váš;)

Golden Wing alias Dj NET alias Ptah alias Strieborné Oko alias Valsorim alias Svätoboj alias... Sokol

Autori: 
Sekcie: 
február 12, 2008 08:37 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonymný
    Anonymnýnovember 15, 2018 02:09 dopoludnia

    Komentár: 

    Pozeram ci vidim dobre - preklady z cestiny? - ked niekto nevie po cesky tak sa moze fakt ze hanbit, prekladat cestinu je pod uroven.

 

 

Top