Obrázok používateľa CEZ OKNO
Záhada mise Apollo 20 (10): Rozhovor s "MOONWALKER1966DELTA" – dokončení první části a část druhá

Následuje pokračování rozhovoru a jeho druhá část, interview investigativního novináře Luca Scantamburla a zatím blíže neidentifikované osoby vystupující pod přezdívkou „moonwalker1966delta“, která o sobě prohlásila, že je bývalým astronautem NASA a byla zároveň velitelem údajné mise Apollo 19. Tento člověk, jehož identitu Scantamburlo zatím tají se podělil o mnoho nesmírně závažných informací a zároveň poskytl velmi podnětné a logické indicie, které vybízejí k dalšímu vyšetřování případu „Apollo 19 – Apollo 20“. Konečně posuďte sami.Luca Scantamburlo: V jedné z vašich zpráv jste zmínil jednu velmi zajímavou věc. Hovořil jsem o tom, že jste byl k dispozici jako záložní tým Apolla 19. Vzhledem k tomu, že původní posádka byla zrušená zhruba tři týdny před startem, nahradil jste původní členy posádky a společně s vámi se členy týmu stali (jméno vynecháno) a (jméno vynecháno). Šlo o dalšího astronauta v rámci programu Apollo, a dalšího ruského kosmonauta s výjimečnými lékařskými dovednostmi. Co mi můžete říci o Stephanii Ellisové. Byla členem původní posádky Apolla 19, která byla později zrušená. A můžete potvrdit totožnost bývalého sovětského astronauta, který by také plánován pro misi Apolla 19. William Rutledge mi sdělil, že šlo o „Alexeje Sorokina“ (informace kterou jsem obdržel skrze You Tube dne 15. července 2007). Jak je to s těmito lidmi?

Moonwalker1966delta: Ano tímto osobně potvrzuji, že v původní posádce Apolla 19 byla zařazena Stephanie Ellisová, Alexej Sorokin a John Swigert. John zemřel v roce 1982 na rakovinu, ale Stephanie a Alexej za dosud nevyjasněných důvodů zmizeli v letech 1975 a 1976. Neznám důvod jejich odstranění z původní posádky mise Apollo 19, ale někdo říkal, že Stephanie příliš mluvila o této utajované misi a hlavně o neznámém plavidlu na Měsíci. V této souvislosti jsem zaslechl hypotézu, že snad zemřela během tréninkového letu ke konci roku 1975.

Luca Scantamburlo: Setkal jste se někdy s Leonou Mariettou Snyderovou z Apolla 20 kde měla zastupovat pozici CSP?

Moonwalker1966delta: Ano setkal jsem se s Leonou Snyderovou a Williamem Rutledge zhruba 2 měsíce po misi Apollo 20. Konkrétně během utajované konference v „KSC“ a znovu pak v roce 1993 v restauraci v San Antonio s Leonovem a Davidem Scottem.

Luca Scantamburlo: Můžete mi říci, pakliže k tomu skutečně došlo, proč a kdy jste se setkal poprvé a naposledy s Williamem Rutledgem?

Moonwalker1966delta: Poprvé jsem se setkal s Williamem v roce 1974 v „JSP“ kde jsem pracoval jako vedoucí týmu astronautů. Trénoval jsem na Apollo 19 a v rámci této přípravy jsem se setkal s posádkou Apolla 20. Byl jsem ohromen jejich znalostmi ohledně cizí technologie, která je předmětem i vašeho osobního výzkumu. Naposledy jsem se Rutledgem setkal v San Antonio v roce 1933.

Dodatek: Apollo 20: pro tehdejší sovětskou část mise se nacházelo řídící středisko v Jevpatorii. Informace od identity „moonwalker1966delta“ potvrzují Rutledgovo svědectví. Luca Scantamburlo hovoří o tom takto:

„V jedné z posledních zpráv, kterou jsem od Williama Rutledge (aka „retiredafb“) obdržel, sdělil mi, že pro sovětskou část expedice se nacházelo řídící středisko v Jevpatorii. „Moonwalker1966delta“ tento detail potvrzuje hned v odpovědi na mou první otázku. Na tomto místě vlastně poprvé zveřejňuji kompletní odpověď od Rutledgeho na toto téma.“

„…Rusové měli své řídící středisko v Jevpatorii, takže Ljoša mohl přijímat příkazy odtud. Rozhodně neexistovalo nějaké rušení mezi tehdejší sovětskou a americkou armádou. Znám vaší poznámku týkající se medailí….. Víte, my jsme byli velmi zapáleni pro tento společný kosmický program. Americký vesmírný program začal kolabovat poté, co byl za amerického prezidenta zvolen Jimmy Carter. Gerald Ford byl velkým fanouškem vesmírného programu a spolupráce mezi tehdejším SSSR a USA byla velmi aktivní.“

Asi bych měl ještě dodat, říká Scantamburlo, že v květnu roku 2007 na počátku našich společných kontaktů se William Rutledge zmínil ještě o dalších dvou městech. Jedno z ředitelství sovětského kosmického programu se prý nacházelo na Urale ve městech Nijni Tagil a Sverdlovsk (dnes Jekatěrinburg).


- konec první části rozhovoru -

Druhá část rozhovoru s „MOONWALKER1966DELTA“

„Takže na úvod této druhé části bych rád zmínil některé okolnosti, které formovaly rámce mého rozhovoru s „moonwalker1966delta“. Tato druhá část bude probíhat formou odpovědí na mnou položené otázky č. 8, 10, 11 a 12. Doposud jsem neobdržel odpovědi na otázky č. 6, 7 a 9. Bohužel neznám důvody proč tomu tak jest. Navíc ještě chybí odpovědi na otázky č. 13 a 14. Jakmile tyto odpovědi obdržím a já doufám, že to bude co nejdříve, bude rozhovor pokračovat další částí“, říká Luca Scantamburlo.

Luca Scantamburlo: Můžete mi podat nějaké informace o Charlesovi Peterovi Conradovi a Jamesovi Irwinovi jako „CapCom“? Setkali jste se někdy s prof. Valentinem Alexejevem. O něm se zmiňuje W. Rutledge v souvislosti s tím, že tento muž byl zodpovědný za sovětskou část kosmické mise Apollo 19 a Apollo 20. Později se měl stát prezidentem Akademie věd na Uralu?

Moonwalker1966delta: Ano, mohu potvrdit, že Charles Peter Conrad a James Irwin byly na pozici „CAPCOM“ Apolla 20, ale nikdy jsem se nesetkal s Alexejevem i když byl ředitelem ruské části mise i v rámci Apolla 19 kde jsem byl aktivní.

Luca Scantamburlo: Co bylo tedy ve skutečnosti cílem posádky mise Apollo 19?

Moonwalker1966delta: Našim hlavním cílem byl výzkum trojúhelníkového objektu, který se nachází jižně od mateřské lodě, výzkum mateřské lodě a jakýchsi zbytků měsíční základny, která se nachází jihozápadně od mateřské lodě. Lokalita našeho přistání byla stejná jako u Apolla 20. Sověti tenkrát před dva měsíce naší misi vypustili do západní části kráteru „SL-12“ a „Lunu 21“. Apollo 20 používalo také pro aktivní radiový přenos Lunochod 2 díky jeho poměrně důmyslné technologii, která se pro tento druh mise velmi hodila a nejen čtyři telefonometrická zařízení.

Luca Scantamburlo: Co můžete povědět o původu kosmických lodí. Říkám-li to správně, pak jde o mateřskou loď doutníkového tvaru a dva trojúhelníkové objekty? Existuje mezi nimi nějaký vztah?

Moonwalker1966delta: Původ všech objektů je stejný. Stejné materiály a stejné stáří. Máme za to, že byly sestřelené na kosmickou základnou – „měsíční Pearl Harbor“. Základna byla kompletně zničená a mateřská loď včetně dvou menších trojúhelníkových objektů byly zřejmě sestřelené během nouzového úniku. Toto je názor i Williama Rutledge a Leonova. Dva menší objekty jsou jasně viditelné na fotografiích „AS15-P-9625“ a „AS15-P-9630“ v horní části obrázku a to na pozicích 18.7 stupňů jižní šířky – 116.92 východní délky a 18.31 jižní šířky – 119.48 východní délky. Na první pohled si můžete všimnout, že oba dva trojúhelníkové objekty jsou ve svém designu absolutně totožné. Pokud máte možnost používat software „World WindL jako NASA, můžete si všímat kovově nazelenalých odlesků u prvního objektu.

Luca Scantamburlo: Měsíční koordináty velkého mateřského mimozemského plavidla jsou: čelo plavidla na 17.3 stupňů jižní šířky a 117.62 stupňů východní délky, pilotní kabina je na 17.15 stupňů jižní šířky a 117.62 stupňů východní délky, záď plavidla se nachází na 17.20 stupňů jižní šířky, 117.62 stupňů východní délky. Jsou tady ale jisté sporné indicie. Geodetická délka je logická s rozsahem tohoto obrovského objektu (přibližně 4 km délky). Problematická je šířka a to s odkazem na hlavní části objektu (čelo a záď objektu). Nemělo by to být obráceně? Co si o tom myslíte?

Moonwalker1966delta: Pakliže budete sledovat cestu „LM“ v první části stopáže a porovnáte jí na mapě Měsíce tak budete vidět, že to je logické s titulky a kamerou, kterou jsme používali. Šlo o 16mm snímací kameru Maurer s čočkou 10 mm. Ve druhé části videa pak vidíte stopáž, která byla provedena filmovou čočkou 75mm, přičemž aparatura byla nastavena k LM X ose + 1 stupeň což je obvyklé pro venkovní (vnější) manévry. Tato druhá stopáž trajektorie je nelogická k předchozí trajektorii ani k titulkům. Mám za to, že tato druhá část je obrácená a titulky jsou reverzní vůči obrazové stopě. Takže jednoduše takto…

© 2008 Luca Scantamburlo

© 2008 Jaroslav Chvátal

Zdroj: Matrix-2001.cz


Sekcie: 
december 18, 2008 22:44 popoludní

 

 

Top