Obrázok používateľa CEZ OKNO
Záhada mise Apollo 20 (6)

Po delší době, tak jak jsem slíbil, se vracíme k problematice kosmické mise Apollo 20 a samozřejmě tím pádem i ke všem okolnostem s touto záležitostí souvisejících. Ve spolupráci s nezávislým italským novinářem Lucou Scantamburlo se podařil získat další zajímavé informace dotýkající se této problematiky. Na pozadí celé kauzy, jak dobře víme, stojí William Rutledge, který na serveru „YouTube“ vystupuje pod přezdívkou „retiredafb“. Tento dnes 77 roků starý muž o sobě tvrdí, že je bývalým civilním zkušebním pilotem různých typů letounů. Sdělil také, že se narodil v Belgii roku 1930 a to ve městě Grembergen. Byl zaměstnán u několika společností, především pak u „AVRO“, „Chance Vought“ a „USAF“ a to v době před tím, než se zúčastnil proklamované smíšené sovětsko – americké kosmické mise „Apollo 20“ na Měsíc ke které mělo dojít srpnu roku 1976, přičemž byl start proveden na základně Vandenberk AFB na palubě rakety „Saturn 5“. Na základě dostupných indicií se zdá velmi pravděpodobné, že společná americko – sovětská kosmická mise „Sojuz – Apollo“, která se uskutečnila o rok dříve, tedy v roce 1975 byla ve skutečnosti generální zkouškou před misí na Měsíc. Lze tyto logické domněnky vyvrátit a nebo potvrdit?Podle Rutledgeho svědectví byla jedna z posledních jeho činností před misí Apollo 20 soustředěna na jakýsi záhadný projekt (USAF) jenž je kódově označen položkou „KH-11“. Italskému novináři Scantamburlo také naznačil, že „ASTP“ (Apollo – Soyuz Test Project) byl ve skutečnosti přípravou k misi „Apollo 19“ a jak jsme již naznačili, pak i k „Apollo 20“ (díky katastrofické události spojené se ztrátou osádky Apolla 19“). Aktuálně máme k dispozici další velmi zajímavé skutečnosti, ale více již v této reportáži…

Apollo 18? Ale ano, to přece existovalo a jeho mise se uskutečnila

Součástí projektu „ASTP“ byla americká mise „Apollo 18“ a sovětská mise „Sojuz 19“. Bližší podrobnosti může čtenář získat na tomto odkazu http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/apollo/welcome.html

Členy americké „Apollo 18“ byli: Thomas P. Stafford, Vance D. Brand a Donald K. Slayton“. Bohužel neexistuje v současné době žádný oficiální důkaz v nějakém historickém záznamu, že by že by na Apollo 18 přímo navazovalo Apollo 19. Jde především o pracovní záměr mise. Vše nasvědčuje tomu, že Apollo 19 byla snad nejvíce utajovaná mise. William Rutledge podal poměrně přesné informace týkající se záležitosti „ASTP“. Je to o to zajímavější, že tyto skutečnosti nejsou široké veřejnosti nijak známé.

Projekty „KH – 10“ a „KH – 11“

Podle Williama Rutledge jedna z jeho posledních aktivit byla zaměřena na projekt „KH – 11“. Tuto skutečnost konečně sdělil v soukromé komunikaci na YouTube i Scantamburlovi s tím, že byl i dobrovolníkem pro tzv. „Program MOL – Gemini“. Svěřil se ale také s tím, že nakonec pro tento projekt vybrán nebyl.

V historických záznamech zjistíme, že „MOL“ znamená (Manned Orbiting Laboratory) a šlo o projekt, který generalizoval „USAF“ a nikoliv NASA. Projekt měl dostat vybrané piloty amerických vojenských leteckých sil až na 40 dní do kosmického prostoru. Program „MOL“ ve své původní podobě byl zrušen v roce 1969, přičemž byl nahrazen programem „KH – 11“. Kvůli potřebě ostře sledovat celý povrch Země byl „MOL – Gemini“ navržen tak, aby mohl být vypuštěn ze základny Vandenberg AFB (kvůli zařazení polární orbity).

Scantamburlo později objevil, že „MOL“ byl také prezentován jako projekt „KH – 10“ od krycím názvem „Dorian". To co je pro nás tím pádem velmi překvapující, je fakt, že Routledge se nezmiňuje o Gemini jako o „KH – 10“, nýbrž o „KH – 11“. Nelze to samozřejmě nijak oficiálně prokázat, ale na základě těchto indicií se věc má zřejmě tak, že Routledge byl zapleten do „KH – 10“ jako potencionální pilot a zřejmě existují jisté okolnosti ohledně kterých nechce (možná zatím……) tuto kauzu zmiňovat a později se účastní programu „KH – 11“ jako zaměstnanec před tím než zcela odstupuje.

A co víme o projektu „KH – 11“?

Jeho krycí jméno je „Projekt Crystal“, přičemž šlo o sérii armádních družic vypuštěných ze základny Vanderberg AFB v době od prosince roku 1976 do konce osmdesátých let 20. stol. Tyto družice byly využívány jako průzkumné satelity přičemž byly umístěné na polární orbitě z důvodu globálně sledovacích účelů.

Pakliže byste se o těchto věcech chtěli dozvědět něco více navštivte internetové stránky „F.A.S“ (fas.org). „F.A.S.“ je zkratka pro federaci amerických vědců (mnozí z nich se v roce 1945 jako inženýři a atomoví vědci zúčastnili známého „Mahattan projektu). Stránky byly vytvořené za účelem iniciovat diskusi o kritických vládních rozhodnutích.

Místo narození: GREMBERGEN, Belgie

Takže co můžeme říci o předpokládaném místě narození našeho záhadného Williama Rutledge. I v tomto směru novinář Luca Scantamburlo pátral a došel k velmi zajímavému zjišzění. Konečně posuďte sami. Tak především je jasné, že si William Rutledge aktivizoval svou YouTube kartu na začátku června roku 2007, kde přidal i své místo narozením. Tímto místem je město Grembergen, ale je vloženo mezi hranaté závorky. Scantamburlo provedl kontrolu přes některé encyklopedie a také přes web přičemž zjistil, že Grembergen je malé belgické město nedaleko Dendermode v oblasti „Oos – Vlaanderen“. V této oblasti se mluví francouzským a vlámským jazykem – dva oficiální belgické jazyky.

Předpokládejme tedy, že za nickem „retiredafb“ se skutečně nachází oficiální příjmení (Rutledge). Ale jak ověřit jeho pravost? Tato možnost je prakticky nemožná, ale ve chvíli kdy se Scantamburlo lámal právě tímto problémem hlavu se stalo něco zajímavého. Ozval se mu pomocí e-mailu totiž jakýsi neznámý muž – inženýr, který se představil jako G.C. (nepřál si zveřejnit své jméno a příjmení) a doporučil hledat přijmení „Rutledge“ na webu „familenaam.be“. Jde o stránky kde můžete s poměrně dost velkou přesností zjistit geografické rozšíření jakéhokoliv belgického přijmení.

Tímto způsobem Luca našel dvě lokality s evidentně dramatickým výskytem prezentovaného příjmení. Jednou z těchto lokalit je město Antverpy. Velmi zajímavé na celé věci je ovšem fakt že město Grembergen se nachází od Antverp pouhých 27.3 km letecky a 33.6 km po silnici. Tuto skutečnost lze ověřit např. pomocí programu „Microsoft AutoRoute“. Luca Scantamburlo je přesvědčen o tom, že právě toto je jedním z velmi důležitých záchytných bodů a já s ním souhlasím.

Pakliže je „retiredafb“ podvodník vybral velmi pečlivě a dobře příjmení a místo narození neb tyto faktory se přesně kryjí se skutečným geografickým rozšířením tohoto přijmení. Nevěřím osobně tomu, že by hypotetický podvodník si dával tu práci a zjišťoval takové nuance. V opačném případě máme tedy k dispozici jistý důkaz, který signalizuje, že za uvedenou přezdívkou skutečně muž, který se narodil v Belgii pod příslušným jménem a příjmením, který později získal americké občanství.

Hlavní problém, ale sále přetrvává: Byl William Rutledge skutečně civilista, bývalý zkušební pilot a astronaut, který pracoval pro USAF v 70-tých letech (dnes jde o instanci bezpečnostní firmy Blackwater jejichž aktivity pro „DoD“ jsou všeobecně známé)?

Snad se v další části tohoto seriálu k zodpovězení této klíčové záležitosti o kousek přiblížíme…

© 2008 Jaroslav Chvátal

© 2007 Luca Scantamburlo

Zdroj: Matrix-2001.cz


Sekcie: 
september 01, 2008 03:33 dopoludnia

 

 

Top