Obrázok používateľa CEZ OKNO
Zaslúžiš si Seba (Návrat dnu, časť 1)

Ako často sa zastavíme, aby sme načúvali sami sebe?

Nie je to tak vzácne, že sme bombardovaní nárokmi, požiadavkami, úlohami a všeobecnou metelicou vplyvov ostatných ľudí, či okolností. Časom ani sami nevieme, kde nám hlava stojí, a tak sa v špirále dostávame ešte hlbšie a hlbšie do tohto riskantného teritória. Do miesta, kde strácame tú najpodstatnejšiu, tú najdôležitejšiu osobu v našom živote – nás.

Pod lavínou udalostí, reaktívnosti a dlhodobého zanedbávania vlastných pohnútok sa často stráca naša podstata. Až po odhrnutí a vyčistení nánosov toho, čo sme na seba za celé roky nášho života naviazali, je znovu možné obnoviť nebeské, harmonické súznenie s jadrom našej Duše.

Nie len, že absencia tohto dôverného prepojenia prináša chaos a vyhorenie do nášho života, ale aj konštantné nepohodlie, neistotu, nízku sebadôveru a… Kto to vlastne som?

Nie je to cnosť

Sebaúctou si ctíme aj ostatných. Také je pravidlo, že nevieme dať to, čo sami nemáme.
Akonáhle si však povolíme prežívať plnosť nášho srdca, žiariť vo veľkosti celého nášho potenciálu... Až vtedy vieme byť tými najlepšími partnermi, priateľmi, ľuďmi.

Nevraviac o tom, že zhadzovaním seba samých si pritiahnete iba ľudí, ktorí vás budú zhadzovať a využívať ešte viac než doteraz.
Viem, viem, príliš často bolo hovorené:

“Uprednostňuj ostatných pred sebou.”
“Viac záleží na XY než na mne.”
“Je príjemnejšie sa starať o druhých.”
“To nestálo za reč.“

Avšak,
ako sa cítite po nasledovaní týchto viet?

Naplnení, mocní a nadšení – alebo vyšťavení, nedocenení a stratení?

Charita, dobrovoľníctvo a nápomocnosť sú vskutku skvelé aktivity napĺňajúce človeka. Avšak, príliš často sa za tieto výrazy zamieňa konštantné slúženie druhým, nekonečné láskavosti, vzdávanie sa našich záľub, cieľov, či dokonca obľúbených jedál a snov.

Nekonečnou službou ostatným a zanedbávaním seba sa iba dostávame do vnútornej pozície ,,Zaslúžim si viac, veď toľko dávam druhým, vesmír/karma mi to má vrátiť…”
A práve táto pozícia, tento prístup, dáva vzniknúť zatrpknutosti, ešte väčšej rezistencii a zatvrdzuje vás v tom, že ‘nemáte na výber.’ Akonáhle ste v tejto ‘studni‘ a odmietate vidieť rebrík von, asi ťažko čokoľvek získate.
Keďže slovami “Zaslúžim si...” je obvykle vyjadrované to, že NEMÁTE, čo by ste si priali.
Ale o zákone rezonancie neskôr :)

Akoby toho nebolo málo, tak akonáhle sa odhodláte na nasledovanie vašej Duše, možte dostať nepekné odkázanie na vyššie spomenuté vety, ba až emočne vydieranie zo strany druhých.

Mimochodom, všimnite si to slovko. Druhých.
Už z tohto je jasné, že v prvom rade prichádzate VY. Najprv je nutné splniť SVOJE potreby, SVOJE sny a SVOJE štandardy na to, aby sme my NÁSLEDNE prinášali radosť a pozitívnu energiu do života ľuďom a iným bytostiam okolo nás!
Veď, ako môžte naliať vodu, ak je fľaša prázdna?

Malo by sa, vraví sa...

Celé argumenty začínajúce na tieto slová môžte rovno hodiť do vedra.
Neprinesú nič nové a plodné, a rozhodne nie príjemné.

Žiaľ, dá sa počítať s tým, že pri znovuzískavaní našej moci a sebaúcty sa objavia ľudia, ktorí nám budú týmto spôsobom oponovať. Vtedy je potrebné si uvedomiť, že ľudia sa často boja zmeny. Tým pádom aj zmena vašich reakcii či emócii je pre nich nová, je zmenou, a vzniká v nich podvedomý strach z celej situácie.

Nie každý si to uvedomuje.

Prosím, buďte preto zhovievaví a zároveň si stojte za svojím. Odkladaním vlastných snov iba strácate, a negatívnou reaktívnosťou voči slovám taktiež nezískavate čokoľvek hodnotné.

Ak takto reagujú vaši blízki, tak sa jednoducho obávajú, že im prestanete venovať vašu lásku, energiu a pozornosť.
Skúste sa s nimi porozprávať o tom, aký spoločný program by vám obom vyhovoval, a zároveň vám umožnil prežívať čas, kedy sa sústredíte iba na seba.

Na to predsa existuje medziľudská komunikácia :)

Prioritizácia JA

Pravdepodobne vám popri čítaní vyvstalo v hlave: Ale Malgery, veď nie je toto egoizmus?
Tak sa na to pozrime!

Egoizmus je konštantný záujem IBA o to, čo chce daný jedinec. Ochotný využiť ostatných na svoje ciele, bez akýchkoľvek medzí a zásad. Táto cesta nemá ako priniesť úspech, keďže iba beriete a nič nedávate do vesmíru naspäť.
Na rozdiel od
SEBALÁSKY A SEBAÚCTY,
kedy máte určené svoje priority, vyhradený čas na zábavu a aj voľný čas s priateľmi či rodinou.
Vtedy si určujete hranice, aby ste efektívnejšie hospodárili s vašou energiou – a mohli jej viac venovať tým, na ktorých vám skutočne záleží.

Aj keď na začiatku možno dokážete vytesniť iba jednu žiadosť týždenne, stále robíte pokroky. Pocity viny sa môžu objaviť, a akonáhle o nich viete, tak sa dajú odstrániť.

Veď predsa,
investovaním vášho času a energie do toho, čo vás teší a napĺňa, prináša svetu samé dobro. Ste kreatívnejší, efektívnejší v práci, príjemnejší vo vzťahoch, a zároveň žijete s čistou hlavou a úsmevom na perách.
Tvoríte tak z vášho okolia príjemnejšie a krajšie miesto.
A tým, verte či nie,
inšpirujete aj ostatných.

! Nižšie nájdete karty s afirmáciami, ktorú si môžte stiahnuť alebo uložiť na váš Pinterest

Prajem vám krásny deň!

Malgery Aldaine

›› malgeryaldaine.com

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.›› PÍŠEME:)

AJ VY?

›› POŠLITE NÁM TO;)


Súvisiace:

Seriál: SLOVO DO ŽIVOTA
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-slovo-do-zivota


február 07, 2019 20:06 popoludní

 

 

Top