Obrázok používateľa CEZ OKNO
Zdraví Evropanů se zhoršilo kvůli úsporným opatřením

Tvrdí to lékařská zpráva. Ve zprávě zveřejněné v časopise Lancet autoři uvedli, že rozpočtové škrty a rostoucí míra nezaměstnanosti mají za následek zhoršené zdraví evropských občanů a více lidí s diagnózou deprese. “Úsporná opatření nevyřešila ekonomické problémy a také vytvořila velké zdravotní problémy,” řekl Martin McKee, profesor evropského veřejného zdraví na London School of Hygiene and Tropical Medicine.


McKee řekl, že zhoršující se zdravotní stav není jen kvůli nezaměstnanosti, ale také kvůli nedostatečnému systému sociálního zabezpečení. “Lidé potřebují mít naději, že jim vláda pomůže v této těžké době,” dodal.


Zpráva ukázala, že počet sebevražd v Řecku vzrostl o 40% v roce 2011 ve srovnání s předchozím rokem. Kromě toho země zažila prudký nárůst počtu případů HIV v loňském roce mezi uživateli drog poté, co byly zrušeny programy výměny jehel.
Řecko také v poslední době zažilo vypuknutí malárie, viru západonilské horečky a horečky dengue.


“To nejsou nemoci, které bychom normálně očekávali v Evropě,” řekl Willem de Jonge, generální ředitel Lékařů bez hranic (MSF) v Řecku.


V roce 2011 MSF pomohli v zemi bojovat proti vypuknutí malárie, která se objevila poté, co vláda zrušila program hubení komárů.

Mezitím Hans Kluge ze Světové zdravotnické organizace Řecko před radikálními zdravotnickými reformami v době hospodářské krize.


Kluge řekl: “V každém systému zdravotnictví je tuk k odřezání,” a vyzval evropské země, aby začaly s jasným opatřením, včetně nákupu více generických léků nebo odstraněním zbytečných nemocničních lůžek.

Překlad článku Europeans’ health worsened due to austerity measures: Report
www.presstv.ir/detail/2013/03/27/295394/health-worsens-suicides-rise-in-...

Zdroj: freepub.comehere.cz


Súvisiace:

Ztracená generace aneb Vysoká nezaměstnanost mladých lidí
http://www.cez-okno.net/clanok/ztracena-generace-aneb-vysoka-nezamestnan...

Oficiální údaje: 15% Američanů je na potravinových lístcích = 47,8 milionů lidí
http://www.cez-okno.net/clanok/hospodarstvo/oficialni-udaje-15-americanu...

24 znamení, že se celá Amerika začíná podobat Detroitu – hnijící, postindustriální, postapokalyptické pustině
http://www.cez-okno.net/clanok/hospodarstvo/24-znameni-ze-se-cela-amerik...


marec 31, 2013 23:51 popoludní

 

 

Top