Obrázok používateľa CEZ OKNO
XIII. Vyhněte se tomuto populárnímu nápoji, dokud se neseznámíte s šokujícími detaily

"Dnešní emailové novinky mi nabídly článek o mlíku, tak proč ne, to mě taky zajímá, jak je to doopravdy. Mně se taky zdálo, že mě mléko zahleňuje, tak ho spíš nepiju. Ale vím, že mnozí lidé ho pijou a nemají problémy. Ovšem co u nás zřídilí "mléčné bary" - syrové mléko z automatu přímo od výrobce, tak si ho občas dám. Nepřevařuju. Ta chuť je skvělá, jako v dětství... A přijde mi, že mi to dělá dobře. Ovšem pochybnosti zůstávají - je teda mlíko zdravé nebo ne? Možná tenhle článek trochu pomůže se zorientovat. Už stačí jenom zjistit, jaké máme u nás krávy - A1 nebo A2? Kdybyste to někdo věděl, napište. Já se zeptám ZD Hosín, odtud je totiž ten můj mléčný bar. (P. S. Jak se tak rozhlížím po netu, informace od dr. Mercoly nejsou nic nového, ale běžní lidé o tom nevědí. Ale chovatelé dobytka u nás s tím už počítají, viz pdf v češtině" http://old.naturalgenetics.cz/Soubory/kasein/Beta%20kasein_genotyp.pdf


Všeobecný názor tvrdí, že pití mléka znamená zvýšené zahlenění. Avšak vědci všeobecně zamítli tuto teorii, protože experimenty ji údajně nepotvrdily. V jedné studii výzkumníci praví, že ani u lidí, kterým byl naočkován virus běžného nachlazení, se neukázalo žádné zvýšení symptomů, když pili mléko.

Avšak nová zpráva tvrdí, že tyto dřívější studie mají základní chybu: ne všechno mléko je stejné.

Některá plemena krav produkují mléko obsahující protein zvaný beta-CM-7. Tento protein může stimulovat hlenové žlázy jak ve vašem trávicím, tak dýchacím traktu.

Mléko obsahující beta-CM-7 protein by tedy velice dobře mohlo stimulovat hlen, zejména u lidí, kteří trpí chronickými plicními problémy.

Prameny:

New York Times 12. 4. 2010 http://www.nytimes.com/2010/04/13/health/13real.html?partner=rss&emc=rss
Medical Hypotheses, duben 2010 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19932941

Komentář dr. Mercoly:

Nejprve si prosím povšimněte, že nedoporučuji pití vůbec žádného pasterizovaného mléka. http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2003/03/29/pasteurize...
Protože pasterizované mléko je víceméně mrtvé a obsahuje velmi málo hodnotných živin komukoli, ať už má intoleranci na mléko nebo ne.

Jsou znehodnoceny cenné enzymy, množství vitamínů (A, C, B6 a B12) je sníženo, křehké mléčné proteiny jsou radikálně změněny ze zdraví prospěšných na nepřirozené aminoacidní konfigurace, které ve skutečnosti zhoršují vaše zdraví. A nakonec i vyhlazení prospěšných bakterií během procesu pasterizace nakonec podporuje patogeny.

Zdravou alternativou k pasterizovanému mléku je syrové mléko, které je výborným zdrojem živin, včetně prospěšných baktérií, jako lactobacillus acidophilus, vitamíny a enzymy, a podle mého názoru je to jeden z nejlepších zdrojů přisvojitelného vápníku.

Syrové mléko všeobecně není spojováno se zdravotními problémy spjatými s pasterizovaným mlékem, a i lidé, kteří jsou alergičtí po mnoho let na pasterizované mléko, mohou typicky tolerovat a dokonce prospívat na syrovém mléku http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2000/07/30/milk.aspx.

Avšak někteří lidé mohou dále mít problémy, jako například ucpání horních cest dýchacích, když pijí syrové mléko, a zdá se, že odpovědí na tento problém je rozdíl mezi různými plemeny krav, od nichž mléko pochází.

Různé krávy - různé mléko

O tomto tématu jste asi nikdy neslyšeli, pokud nejste důvěrně obeznámeni s hovězím průmyslem, anebo pokud jste neprováděli výzkum o mléku. Ale mezi mlékem produkovaným různými plemeny krav jsou skutečně rozdíly.

Takzvané krávy A1 jsou "novější" plemena, která prodělala mutaci zvláštní aminokyseliny před 5000 lety, zatímco krávy plemen A2 jsou starší plemena, která tuto mutaci nemají.

Jak vysvětluje Thomas Cowan, MD, zakládající člen komise Weston A. Price, ve svém článku Ďábel v mléku http://www.westonaprice.org/Devil-in-the-Milk-by-Keith-Woodford.html, mléko se skládá ze 3 součástí:

* mléčného tuku

* syrovátky

* pevných součástí mléka

Pevné součásti mléka se skládají z různých proteinů, laktózy a dalších cukrů. Jedním z těchto proteinů je beta-casein, a ten nás právě zajímá, když srovnáváme mléko A1 a A2.

Všechny proteiny jsou dlouhé řetězy aminokyselin. Beta casein je řetěz 229 aminokyselin. Krávy A2 produkují tento protein s prolinem (základní aminokyselina) na čísle 67, zatímco krávy A1 mají mutovaný prolin, který konvertuje na histidin.

Prolin v mléku A2 má silnou vazbu na jiný malý protein zvaný BCM 7, který ho pomáhá udržet, aby se neuvolňoval.

Histidin (mutovaný protein) však drží velmi slabě na BCM 7, takže je uvolňován do GI traktu zvířat a lidí, kteří pijí mléko od krav A1. Navíc, BCM 7 je silným opiátem, který může mít na vaše tělo velmi zhoubné účinky.

Jak je diskutováno v článku výše, tento histidin je pravděpodobně příčinou zvýšené produkce hlenu ve vašem trávicím a dýchacím traktu, což může zhoršit dýchací problémy.

To potvrzuje předchozí objevy, diskutované v knize Keitha Woodforda: Ďábel v mléku: Nemoc, zdraví a politika mléka A1 a A2. http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1603581022/optimalwellnessc

V Americe se chovají hlavně "špatné" krávy...

Krávy A1 jsou zejména černá a bílá plemena jako Holstein a Friesian. Bohužel je holštýnské plemeno jedním z nejpopulárnějších v severní Americe.

Starší plemena, jako Jersey, Guernsey, Asijké a Africké jsou zejména A2. Kozy a ovce rovněž produkují zdravější mléko typu A2.

"Naším problémem v Americe je, že máme špatné krávy", píše dr. Cowan. http://www.westonaprice.org/Devil-in-the-Milk-by-Keith-Woodford.html

"Když se zbavíte mléka od krav A1 a stimulujete své vlastní endorfiny namísto toxického opiátu BCM 7, bude to pro vás mít prospěšné zdravotní důsledky.

Záchranou může být, jak se píše v článku Ďábel v mléce, že absorbce BCM 7 je mnohem nižší u lidí se zdravým trávicím traktem. BCM 7 není v mléce ovcí a koz, takže tyto typy mléka mohou být lépe tolerovány.

Máme nyní další námět pro aktivismus. Dr. Woodford vysvětluje, že je docela nekomplikované převést stádo A1, aby se stalo stádem A2. Není k tomu třeba žádné genetické inženýrství, žádné nákladné testy, pouze jediný test beta-caseinu a může se to provést. Doufejme, že se toto rozšíří a že budeme nakonec mít zdravé a bezpečné zdroje mléka."

Přirozeně, přesvědčit americké mléčné farmáře, aby převedli svá stáda na A2 bude vyžadovat masívní kampaň, ale mezitím již to, že jsme si vědomi rozdílu mezi mlékem A1 a A2 může být prospěšné pro mnohé, zejména pokud se již pokusili přejít na syrové mléko a stále s ním mají problémy.

Může to být tím, že pijete mléko od plemene A1... Přechod na mléko A2 by měl způsobit významný rozdíl.

A je to taky důležitý podnět pro farmáře kdekoli na světě, aby uvážili, že dobytek A1 neprodukuje nejzdravější mléko pro lidskou spotřebu, i když se pase na trávě.

Jak sehnat opravdu zdravé mléko

V závislosti na tom, kde žijete, nemusí být složité získat mléko A2. Ve skutečnosti mnohá stáda v Asii, Africe v částech jižní Evropy stále produkují zejména mléko A2.

Pokud žijete ve Spojených Státech, na Novém Zélandu, v Austrálii a v Evropě (jinde než na jihu), může to být těžší, protože většina dobytka v těchto oblastech je plemeno A1.


Jak víte, propaguji získávat syrové mléko od místního farmáře, který chová dobytek organicky, nechává ho pást na čerstvé trávě. Takže abyste si zajistili, že mléko, které kupujete, je od plemene A2 - to je typ, který není spojován s nemocemi, a namísto toho má zřejmě četné prospěšné účinky na zdraví - prostě se zeptejte farmáře, jaký druh dobytka chová. (Pamatujte, že plemena A2 jsou Jersey, Guernsey, Asijské a Africké.)

Kupovat v maloobchodě (ve státech, kde je povoleno prodávat syrové mléko) bude vyžadovat trochu větší úsilí, protože musíte získat kontakt na dodavatele mléka a pak mu napsat nebo zavolat, abyste zjistili, jaké krávy chová.

Naštěstí syrové mléko od pasených krav téměř vždy pochází z malých farem, které nemíchají své mléko s mlékem z jiných farem, takže tím si snadněji získáte jistotu, že kupujete mléko A2.

Pokud budete pátrat po malovýrobcích mléka v USA, můžete začít na webu RealMilk. http://realmilk.com/where.html

V Kalifornii je to http://www.organicpastures.com/

Údaje o jiných zemích a světadílech můžete začít hledat zde http://realmilk.com/happening-other.html

Údaje o zdravém mléku a mléčných barech v Česku: http://www.tmlieko.sk/index.html

Další možností je syrové kozí a ovčí mléko, které nikdy neobsahuje škodlivý BCM-7.

Další odkazy:

Co udělali s mlékem?
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2007/07/05/what-have-...

Pravda o mléku
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/06/12/the-truth-...

"Experti" se mýlí o syrovém mléku
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2006/09/07/the-expert...

Dr. Mercola, 27. 4. 2010

Preklad: Orgonet

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com


Motto: "Viac, ako 80% medicínskych intervencií a technológií nemá vedecké opodstatnenie a účinok."

Uverejnené v Britskom medicínskom žurnále pod názvom "Kde je múdrosť: Chudoba medicínskych dôkazov".

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=268&Item...


Všetky časti seriálu "Prečo mi je zle keď počujem: JE TO VEDECKY DOKÁZANÉ" nájdete na tejto adrese.

Sekcie: 
apríl 29, 2010 13:34 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Pozitron
  Pozitronapríl 29, 2010 21:53 popoludní

  Komentár: 

  Po mlieku z mliecneho automatu som sa citil fajn.
  Ale ked pijem mlieko zo škatule, je mi ťažko na žaludku asi 1 - 2 hodiny, takze ta pasterizacia, no niečo pravdy na tom isto je.

 2. Obrázok používateľa zdravotnik
  zdravotnikapríl 30, 2010 00:17 dopoludnia

 

 

Top