Obrázok používateľa CEZ OKNO
Co říkají vědci: Existuje duše?

Leonardo Vintiñi | Dne 28. července 1976 v časných ranních hodinách otřáslo městem Tangshan v Číně nejničivější a třetí největší zaznamenané zemětřesení 20. století. Byla zničena přibližně pětina města, přesto se však podařilo zachránit tisíce lidí z náruče smrti. Mezi lidmi, kteří byli přivedeni zpět k životu ze stavu blízkého smrti, byl prováděn sociologický průzkum, aby se zjistilo, co zažili v kritických chvílích při zemětřesení. Mnoho lidí překvapivě vypovědělo, že na prahu smrti necítili bolest nebo lítost, nýbrž zvláštní druh vzrušení, jako kdyby byli osvobozeni od tíhy svého fyzického těla. Někteří říkali, že viděli tunel světla, a někteří hovořili o svých setkáních s jinými bytostmi.

Celý článok nájdete na tejto adrese

Zdroj: VelkaEpocha.sk

október 30, 2009 22:46 popoludní
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Tunel
  Tuneljún 19, 2012 10:55 dopoludnia

  Komentár: 

  Světlo na konci tunelu viděl kdekdo, kdo byl v bezvědomí. Stejně jako nutkavý pocit si na něco důležitého vzpomenout (to jest probudit se z bezvědomí) a proplavat bezbolestně tím tunelem za světlem.
  Je to lékařsky popsaná reakce mozku, který je nedostatečně zásoben okysličenou krví. Není to důkaz duše.
  Nerouhám se, pojmu duše rozumím, člověk by se měl chovat dobře k přírodě a lidem, žít nejen fyzicky jako spotřebitel. Měl by rozvíjet své duchovno a umožnit to podle svých sil i ostatním, zvláště svým dětem.
  Světlo v tunelu jsem viděl, když jsem si po pádu vyrazil dech a ležel na sněhu. Duše jako světlo v tunelu je šarlatánství.

 

 

Top