Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ztracená generace aneb Vysoká nezaměstnanost mladých lidí

Laszlo Andor, komisař pro zaměstnanost, sociální věci a začlenění Evropské komise, ve středu řekl, že nezaměstnanost mládeže a její související sociální problémy nyní stojí Evropskou unii kolem 1,2% hrubého domácího produktu (HDP), což se rovná asi 150 miliardám eur. “Je to obrovská suma. Obrovská škoda. Je to plýtvání lidským kapitálem, protože když mladí lidé roky hledají cestu na trh práce, tak to znamená, že se snadno stávají ztracenou generací,” uvedl Andor.


Komisař toto poznamenal při setkání s německou ministryní práce a sociálních věcí Ursulou von der Leyen v Berlíně při diskutování problému nezaměstnanosti mladých lidí v některých částech Evropy.

Podle tiskové zprávy Evropské unie činí nezaměstnanost mladých lidí za leden 2013 celkem 23,6%, což je dvojnásobné oproti nezaměstnanosti dospělých. Celkem 7,5 milionů mladých Evropanů (ve věku 15 až 24 let) ani nepracuje, ani nejsou činí v rámci vzdělání nebo odborné přípravy.


Nezaměstnanost mladých lidí je v Řecku 60%, ve Španělsku 55% a v Itálii téměř 39%, řekl Andor.


Pokračoval varováním, že finanční ztráty a hlavní sociální rizika spojena s nezaměstnaností “mají potenciál pro další destabilizace.”
Mezitím německá ministryně práce uvedla, že plánuje cestu příští měsíc do Španělska, aby podepsala memorandum týkající se vzdělávacího programu, který páruje formální vysokoškolské vzdělání s tréninky práce v podnicích.

Von der Leyen rovněž vyzvala uchazeče o zaměstnání, aby se “podívali za hranice v rámci Evropské unie. Existuje mnoho mladých lidí, kteří hledají práci. Myslete evropsky!”

Také zdůraznila, že “mladí lidé dnes nemohou doplácet na chyby z minulosti.”

Za 6 miliard eur zahájila Evropská unie schéma, aby garantovala evropské mládeži buď pracovní místo, pracovní výcvik a nebo stáž do čtyř měsíců od opuštění školy.

Dluhová krize Evropské unie přiměla vlády, aby přijaly tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, což spustilo protesty v mnoha evropských zemích.

Překlad článku High youth unemployment rates risk ‘lost generation’, says EU official
www.presstv.ir/detail/2013/03/14/293498/eu-official-warns-of-lost-genera...

Zdroj: freepub.comehere.cz


Súvisiace:

Oficiální údaje: 15% Američanů je na potravinových lístcích = 47,8 milionů lidí
http://www.cez-okno.net/clanok/hospodarstvo/oficialni-udaje-15-americanu...

24 znamení, že se celá Amerika začíná podobat Detroitu – hnijící, postindustriální, postapokalyptické pustině
http://www.cez-okno.net/clanok/hospodarstvo/24-znameni-ze-se-cela-amerik...


marec 18, 2013 23:05 popoludní

 

 

Top