Rick Strassman: DMT – molekula duše

DMT: molekula duše je podmanivou a dobrodružnou cestou zákulisím experimentálního výzkumu nejsilnějšího známého psychedelika. Rick Strassman vedl klinický výzkum, během něhož podal tuto látku šedesáti dobrovolníkům. Podrobně zde popisuje uskutečněné experimenty, je nezaujatým badatelem lidské mysli a znovu po dlouhé době přichází s myšlenkou, že psychedelika mají terapeutický potenciál. DMT vyvolává mystické a transcendentální zážitky i stavy blízké smrti, které byly téměř pro každého dobrovolníka jedním z nejhlubších zážitků v jeho životě.

:::film::: MAGICKÝ EGYPT 5: Orientácia v posmrtnom živote (EN)

- Poznali Egypťania rovinu života po živote? Hroby Setiho I. a Tuthmosa III. obsahujú symbolické znázornenia základných posmrtných udalostí
- Dr Rick Strassman, autor "DMT: The spirit Molecule" predstavuje biochémiu skúsenosti smrti a úlohu šišinky mozgovej (epifýzy). Interakcia s DMT vrhá nové svetlo na staroveké chápanie epifýzy ako tretieho oka a sídla vedomia.
- Lon Milo Duquette diskutuje zvláštny stav vedomia známy ako denné snenie a jeho neočakávaný vzťah k posmrtným udalostiam.

MAGICKÝ EGYPT

Magický Egypt je 8-dielna dokumentárna séria, ktorá v mnohom nadväzuje na dokumentárnu sériu „Okom Boha Hóra“. Vznikla pravdepodobne ako rozšírenie dokumentu „Mystérium Sfingy“ (1993) nezávislého archeológa Johna Anthony Westa. Prechádza postupne niektoré neparadigmatické aspekty mýtickej egyptskej kultúry.

Top