Sakurajima 21. 2. 2012

Aktualizácia 24. 2. 2012 | Sakura-džima alebo Sakuradžima je názov aktívneho stratovulkánu, nachádzajúceho sa na ostrove (bývalom, od erupcie v roku 1914 je spojený s pevninou) rovnakého mena v severnej časti zálivu Kagošima na japonskom ostrove Kjúšu. Jej vrchol je tvorený troma štítmi: Kitadake, Nakadake a Minamidake, najvyšší je Kitadake (1 117 m nad hladinou mora).

Divné zvuky po celém světě

A hleďme, Dutchsinse právě poslal nové video shrnující podivné zvuky, které se objevily po celém světě v minulém týdnu (viz předchozí článek http://orgo-net.blogspot.com/2012/01/podivny-rachot-hukot-z-oblohy.html)! Je tam i video s rachotem z Česka - doufám, že se jeho autor někde ozve a doplní, kde to točil... Taky doufám, že se ozve někdo z Českého Krumlova a poví, jaké zvuky slyšel v souvislosti se zemětřesením 12. 1. ...

Bouře přes polovinu planety - od Indie po USA

Už jsme se tu několikrát podivovali délce uměle vytvořených oblačných pásů. Na satelitních snímcích, které máme k dispozici, často vidíme, že pásy mají délku mnoha tisíc kilometrů. Je to normální? Na ukázku: snímek Evropy (3. 1. 2011) ukazuje jeden docela solidní pěkných pár tisíc km dlouhý pás, zakončený pěknou hranatou bouřkovou spirálou nad Skandinávií, a další pás nad Ruskem. (Bývají vidět i delší...)

Mezinárodní datová hranice byla posunuta - proč?

Na začátek nového roku 2012 se koukněme na jedno z nových videí od Dutchsinse (to je americký nadšenec sledující vše ohledně zemětřesení, HAARP a manipulace počasí atd., vydává varování před extrémním počasím atd. - už jsme tu od něj měli haarpové kruhy - prostě borec.) Dutchinse zde rekapituluje události loňského roku související s posunem magnetických pólů Země:

Top