Jak si připravit léčivou vodu z tajícího ledu

Tuto léčivou vodu si připravíme následovně:
a) Obyčejný hrnec s vodou dáme do mrazničky, v zimě na balkon. Po 4–5 hodinách ho vyndáme. Povrch vody nebo stěny hrnce jsou už potaženy prvním ledem.
b) Vodu přelijeme do jiného hrnce. Led, jenž zůstal v původním, zkoncentroval molekuly těžké vody, která mrzne při teplotě +3,8 °C, pro organismus je však potřebná voda zmrzlá při –1 °C.

G. P. Malachov: HLADOVĚNÍ

Podíváme-li se na historii lidstva, můžeme jasně rozlišovat dva přístupy k hladovění. První přístup je negativní. Dějiny lidstva obsahují nespočet případů smrti hladem. Jsou to následky neúrody, ztroskotání lodí, a řada dalších situací, kdy člověk z nedostatku potravy hyne. Kromě toho, jistý stupeň nepohodlí pociťuje každý, kdo je nějakou dobu bez jídla.Vlastní zkušenost nám říká, že bez jídla je to špatné - točí se nám hlava, ubývají nám síly apod. Tímto způsobem se tvoří a ve vědomí člověka pevně usazuje negativní vztah k vynucenému hladovění.

Druhý stupeň detoxikácie organizmu - očista obličiek

Po očiste hrubého čreva a pečene sa budete cítiť oveľa lepšie a zdravšie. Životné sily, ktoré ste skôr vynakladali na neutralizáciu následkov intoxikácie z hrubého čreva, ktorú ste si sami spôsobili, na podporu činnosti pečene, teraz môžete plne využiť a dať organizmus do poriadku. Ozdravný proces prebehne rýchlo a kvalitne. Niektorí ľudia môžu trpieť obličkovými kameňmi, nadmernou toxicitou lymfy, krvi, polyartritídou atď. Ako s týmito neduhmi bojovať, si ukážeme v nasledujúcej kapitole.

Najjednoduchšia a najefektívnejšia očista pečene

Pri fyziologických mechanizmoch očisty pečene sú uvedené ideálne potraviny, ku ktorým sa radí olivový olej a citróny. Vyvstáva tiež otázka ich rovnocennej náhrady. Miesto oleja je možné použiť ľubovoľný slnečnicový (rafinovaný, nerafinovaný) a citrónovú šťavu je možné nahradiť kryštalickou kyselinou citrónovou a tiež prírodnými potravinami so silnou prirodzenou kyslou príchuťou – rakytník, brusnicu, egreš atď. ako ukázala prax, očista s týmito náhradnými druhmi je prípustná rovnako ako s ideálnymi (teda s olivovým olejom a citrónmi). Sám som sa o tom presvedčil na vlastnej koži a zistil som to tiež zo skúseností iných ľudí. Smelo teda použite i hore uvedené náhrady – slnečnicový, kukuričný olej; kryštalickú kyselinu citrónovú (riedi sa tak, aby jej chuť pripomínala citrónovú šťavu) a prírodné požívateľné potraviny so silne kyslou chuťou, ktoré rastú vo vašom okolí.

Stránky

Top