Slnovrat a obroda sveta

Tak som sa práve vrátil z osláv zimného slnovratu. Kultúrny dom vo Svite pod Tatrami, krásny výhľad, aj slniečko nám vyšlo – bol to deň a noc priateľských stretnutí, spoločných obradov, rozhovorov, pohostenia a hudby – hral Svetlan, Horana, Vejan, Žiarislav a Bytosti a ďalší a iní. Vianočný stromček sme nemali – bolo to v znamení skôr nového ohníka, ktorý bol vykresaný do tmy ako iskra nového roka. Zasvietili sme.

Probiotikum – urob si sám

Antibiotiká bežne nejem – teraz je to druhýkrát v živote. Prvýkrát to bolo pred pár rokmi a bral som ich vyše mesiaca – a k tomu samozrejme treba hltať aj probiotiká – pretože v našej tráviacej sústave máme dokonca viac rôznych malých zvieratiek (baktérii) ako našich vlastných buniek… A keďže tie antibiotiká rušia všetky malé živé zvieratká, nie len nežiadané Borélie – aj naše trávenie to pekne rozhodí – vlastne celú našu bytosť… Prejavuje sa to hnačkami…

Turíce a obrady

Poslednú predmájovú noc sa zjavia v dedinách máje. Potajme za tmy postavia mládenci svojim milým dievčatám do dvorov smreky okrem vrcholku osekané a ozdobené vencom. Pýtal som nato starých rodičov, tí to zažili, ale význam netušili – tak som začal dumať. Teda, stavali sa máje, a stavali ich mládenci dievkam, čiže má sviatok ľúbostnú podstatu. Ako s tým súvisí ten strom?

Prostriedky, ciele a čistý zámer

Jeden priateľ mi nedávno hovoril o cieľoch, ktoré chce dosiahnuť: Stať sa úspešný. Mať veľa ľudí v tíme. Predať veľa výrobkov. Mať veľa peňazí.
Sú toto naozaj ciele?
Alebo len prostriedky? Prostriedky niečo umožňujúce?

Stránky

Top