Exopolitická filmotéka – klasická 50. léta

Vraťme se na okamžik v čase a vydejme se na prohlídku prvních filmů sci-fi s tématikou mimozemských bytostí a létajících talířů. Možná vás překvapí, že jejich éra začala ve velkém již v 50. letech a filmy byly značně populární. Samozřejmě z dnešního hlediska dosahovaly vskutku skrovné úrovně speciálních efektů, nicméně svým poselstvím jsou, alespoň některé, poutavé dosud. Samozřejmě se jedná o žánr science-fiction, různé kvality, v určitých ohledech však tyto filmy, jak uvidíte, odrážejí i mnoho pravdivého, rozhodně stojícího i dnes za zamyšlení.

Sny o UFO III.

Třetí díl seriálu o snech o UFO 〉 navazuje na předchozí dva a není potřeba jej nijak zvlášť uvádět ani komentovat, neboť to, co bylo řečeno o prvních dvou, téměř shodně platí i pro tento vzorek snů. Opakují se zde shodné motivy a charakteristiky, témata jsou podobná, a stejně tak závěry.

Ve chvíli oficiálního kontaktu s mimozemskou civilizací...

...bude Organizace spojených národů hrát nezastupitelnou roli. Je to v současnosti jediná organizace univerzálního charakteru, mající dostatečnou autoritu k zastupování lidstva planety Země v situaci, kdy to bude potřeba. V rámci OSN se pak stává osobou číslo jedna generální tajemník, jakožto její hlavní představitel. Mandátem svého úřadu de facto zastupuje zájmy celého společenství, nyní zahrnujícího prakticky všechny státy světa.

Ayahuasca, šamani a mimozemšťané

Posvátná rostlina ayahuasca, používaná jihoamerickými šamany k navozování změněných stavů vědomí a léčení, se v poslední době stává stále populárnější, a to i v Česku. Velký podíl na tom mají i kvalitní filmové dokumenty, které u nás nedávno vznikly. Existuje o ní také již celá řada knih. Šamani ji využívají ke spirituální práci a léčení, umožňuje však také spojení s mimozemskými civilizacemi. Procento konkrétních důkazů (jako fyzické implantáty s nanotechnologií, analyzované na prestižních univerzitách a institucích) vylučuje důvěryhodnost psychologického faktoru, kdy považujeme možnou mimozemskou přítomnost za „tabu“.

Stránky

Top