Podivuhodná zahrada

Tento text jste již viděli, možná vám přišel e-mailem. Nám také. Hodnotíme ho jako dobrý návod pro ty, kteří nechtějí nakupovat předraženou zeleninu v supermarketech. Na prosbu mnoha přátel vám popíšu, jak pěstuji zeleninu. Tímto způsobem už pěstují mnozí chataři. Pokusím se vám vysvětlit, jak na to.

5 důvodů, proč dát přednost regionálním potravinám

Dokola omílané téma leč stále masově opomíjené (i když je to mnohem lepší než před rokem). Jako by čtení informací na výrobcích bylo obestřeno mocným závojem boha Ignora či jeho sestry Kašlunato. Paradoxně ale někdy nestačí ani důkladné studium mikrotextu na zadní straně výrobku na to, abyste si nekoupili výrobek, který nechcete. A to když prodejce porušuje zákon a přelepuje datum trvanlivosti či etiketu „český výrobek“ lepí na výrobky z Polska či Slovenska. Viz ZDE (http://www.novinky.cz/ekonomika/259034-ahold-prelepoval-trvanlivost-penn...) nebo ZDE.(http://byznys.lidovky.cz/retezce-lzou-o-kvalite-potravin-dan-/firmy-trhy...)

:::film::: Náš venkov - očima ekofarmáře

V hypermarketu by maso ani zeleninu nekupovali. Umí si totiž vyrobit vlastní (2010). Režie Z. Skokan
Levně a rychle nebo pomalu a přirozenou cestou? Ekologičtí zemědělci rozhodně nelámou rekordy v množství vyrobených produktů. Jako jedni z mála se totiž inspirují zemědělstvím našich předků, které pod tlakem obchodních řetězců pomalu upadá...

Top