Čínsky med

Čína sa postupne stala najväčším dodávateľom medu na svetovom trhu a pritom medu nezvyčajne lacného. Tento med znížil ceny a zničil veľa dodávateľov v mnohých krajinách. Ukázalo sa však, že kvalita tohto medu je natoľko nízka, že v mnohých krajinách ho uznali neprípustným na konzumáciu. V prvom rade v USA a v západnej Európe.

Evropská petice za zákaz pesticidů hubících včelstva

Milí přátelé, děje se to potichu a globálně, umírají miliardy včel, což ohrožuje naši úrodu a potraviny. Ale během 72 hodin by Evropská unie mohla přistoupit k zákazu těch nejjedovatějších pesticidů, a vydláždit tak cestu ke globálnímu zákazu, který by včely zachránil před vymíráním. Čtyři země EU už tyto jedy začalo zakazovat a některé populace včel se již zotavují. Před několika dny oficiální dozor nad Evropskou potravinovou bezpečností poprvé uvedl, že určité pesticidy včely osudově poškozují. Právní experti a evropští politici teď už volají po jejich okamžitém zákazu.

A DOST! Test medů

Skandální odhalení. V českých obchodech se prodávají falšované a chemicky dobarvované medy a dokonce i bio medy obsahující pesticidy. To vše odhalily nejnovější testy časopisu dTest. V tomto díle A DOST! zjistíte, které medy to jsou a které z testovaných dopadly naopak nejlépe.

Stránky

Top