DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Nová věda pro ISS

Soukromá zásobovací loď Cygnus dopravila na ISS tři tuny nákladu, z čehož zhruba 800 kilogramů připadlo na nejrůznější vědecké experimenty. Ty pokrývají různé obory výzkumu a nechybí mezi nimi ani experimenty zaměřené na lidské zdraví, jejichž výsledky ocení i běžní lidé na Zemi.

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Co nás čeká v roce 2016?/Sokol přistál

Souhrn kosmonautiky nemůže pokrýt vše. Chybí spousta zajímavých věcí, jen namátkou - instalace nafukovacího modulu BEAM na ISS, přistání sondy Rosetta na jádru komety, premiérový start z ruského kosmodromu Vostočnyj, start teleskopu Astro-H. O těchto (a samozřejmě i mnoha dalších momentech Vás budeme informovat v našem pořadu a budeme rádi, když nám zachováte přízeň i do dalších měsíců a let.

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU: Jaký byl rok 2015?

Souhrn kosmonautiky nemůže pokrýt vše. Chybí spousta zajímavých věcí, jen namátkou - objevy molekulárního kyslíku na kometě 67P/Čurjumov-Gerasimenko, zahájení svařování letového exempláře lodi Orion pro misi EM-1, statický zážeh motoru na tuhá paliva pro raketu SLS, financování nepilotované mise k Europě, vypuštění testovacího tělesa IXV, planý poplach s únikem čpavku na ISS, konec sondy MESSENGER, první potraviny vypěstované mimo zemský povrch, pokrok ve stavbě dalekohledu Jamese Webba, přistání pohonné jednotky New Shepard... a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. Byl to rok plný zajímavých událostech. O většině z nich jsme Vás informovali v našem pořadu a budeme rádi, když nám zachováte přízeň i do dalších měsíců a let.

Stránky

Top