Keď peniaze nesmrdeli ani biskupovi

Špecializovaný trestný súd vyšetruje obžalovaného Františka Mojžiša. Ako podnikateľ pripravil viac ako 23 tisíc ľudí o 130 miliónov euro. Mojžiš cez svoju dcérsku spoločnosť podporoval aj vtedy opozičnú Dzurindovu SDKU. Skrátka neprišiel ani banskobystrický diecézny biskup Rudolf Baláž. Biskupský úrad v Banskej Bystrici bol dokonca správcom Spoločnosti na podporu chudobných a chorých, na ktorú svojho času previedol svoj majetok František Mojžiš z obavy o svoj život a svoje peniaze, nakoľko mu išla po krku “slovenská mafia”.

Keď Európa mlčí

Keď Ján Slota v stave opilosti rozprával, že „vytiahneme tanky a zrovnáme nimi Budapešť,“ zaoberala sa vtedy jeho slovami takmer celá Európa. Ján Slota nás zviditeľnil. Rovnako keď nazval šéfku maďarskej diplomacie „strapatou chuderou.“ Aj vtedy jeho výroky vzbudili pozornosť. A zaslúženia hodné odsúdenie doma i vo svete. Stalo sa však niečo podobné teraz, keď krajne pravicová strana v Maďarsku Jobbik žiada prehodnotenie Trianonu? Extrémistická strana, ktorá môže mať podľa prieskumov v parlamentných voľbách až 18% hlasov voličov hlása „revanšizmus“ ako jednu zo svojich priorít.

Boli by sme psychicky chorí, ak by sme nemali „komplexy“

Po rokoch útlaku a tvrdej maďarizácie v ktorej sme ako Slováci mali však aj niekoľko zástancov na poli svetovej politiky,  by sme boli asi psychicky chorí, ak by sme nemali „komplexy.“ Prečo sa „komplexy“ nevytýkajú napr. Židom za ich neustále pripomínanie si udalostí súvisiacich s holokaustom? Nikoho to ani nenapadne, pretože každý sa snaží spolucítiť a pochopiť. My dnes nemáme nikoho, kto by nás a naše postavenie, naše problémy na poli národnostnom pochopil a správne interpretoval. Doma i smerom do sveta. Lebo inak budú zaznievať len informácie z druhej strany. A to je nebezpečné. Kto sa postavil proti výrokom maďarského europoslanca  Csanáda Szegediho na pôde európskeho parlamentu?

Top