OSHO: “Co když jste již všeho dosáhli?”

“Pokud byste měli k dispozici vše, co by vám jen okolní svět mohl nabídnout, pokud jste docílili všeho, co jste si umanuli, co jste si jen mohli vysnít, mohla by se zdát sebevražda jediným řešením, jak ukončit ten vnitřní neklid, který vás stále nutil něčeho dosáhnout. Protože, co když jste dostali vše, po čem jste ve vnějším světě prahli? Co potom? Co pak?”

:::film::: ORANŽOVÉ LÉTO

Film představuje skupinu Oshových příznivců, která se na počátku 80. let rozhodla přestěhovat z Berlína do Bavorska, kde jeden z jejích členů zdědil statek. Tam chtěli vybudovat terapeutické středisko. Je nabíledni, že příjezd této extravagantní oranžové partičky vnesl chaos do doposud klidné každodennosti konzervativní bavorské vesnice.

OSHO: Zvuky pre sedem čakier 7. ČAKRA KORUNNÁ

Sahasrára (sanskr.) je 7. čakra, korunná čakra, čakra telena hlavy; symbolizuje ju lotos s tisícimi okvetnými lístkami.
Je umiestnená tesne nad hlavou, otvára sa smerom hore.
Jej základným princípom je číre bytie; farba: fialová, biela, zlatá.

OSHO: Zvuky pre sedem čakier 6. ČAKRA TRETIE OKO

Adžňá (sans.) je 6. čakra, čakra čela (obočia), tretie oko, vnútorné oko, oko múdrosti, čakra príkazov; leží približne v strede hlavy, prst nad koreňom nosa, v strede medzi obočím, otvára sa dopredu. Základným princípom adžny je poznanie bytia; jej zmyslovou funkciou sú všetky zmysly, i nadzmyslové vnímanie; jej farbou indigovo modrá, i žltá a fialová.

Stránky

Top