Oskár Cvengrosch: TAJNÉ DEJINY SLOVENOV A UHORSKA

Známy autor a historický bádateľ Oskár Cvengrosch po viac ako štvorročnom autorskom úsilí práve vydal svoju novú knihu “Tajné dejiny Slovenov a Uhorska“ (296 strán, farebne ilustrované, v tvrdej väzbe). Kniha vyvolá určite značný rozruch, lebo prináša úplne nové, až prevratné pohľady nielen na našu, ale aj maďarskú históriu. Prečo? Táto objavná kniha je výnimočná svojim obsahom i poslaním. Jej hlavným prínosom je unikátny objav, ktorý zásadným spôsobom mení históriu nášho národa i bývalého Uhorska. Autor po dlhoročnom skúmaní historických prameňov a ich konfrontácie s výsledkami najmodernejších genetických analýz objasnil „tajomný pôvod Uhrov“...

Historik prišiel s kontroverzným výkladom dejín – oficiálnu verziu potopil

Napísal knihu, ktorá je v rozpore s oficiálnym výkladom dejín a mnohým historikom sa pri jej čítaní dvíha tlak. Oskár Cvengrosch v Tajných dejinách Slovenska, Slovenov a Sloveniek vychádza z najnovších genetických výskumov, ktoré by mohli absolútne prepísať naše dejiny. Bájna pravlasť Slovanov podľa jeho mienky neexistuje. Naši predkovia boli v Európe oveľa skôr a ich starobylý pôvod je opradený viacerými tajomstvami.

Ako sa z nášho Uhorska stalo cudzie Maďarsko IV.

Pôvod pojmov Uhor-Uhorsko i jeho variant Ugor, Ungarn, Venger atď. je čisto slovenský, ako na to už bolo v tejto knihe poukázané niekoľko krát. Avšak takým jednoznačným a exaktným dôkazom o nemaďarskosti slova Uhor nájdeme v katakombách pri Soľnohrade (dnes Salzburg, Rakúsko). Tu v útrobách Mníchovho vrchu (Mönchsberg) sa nachádzajú katakomby, kde v jednom z výklenkov sa nachádza pamätná tabuľa na ktorej stojí:

Ako sa z nášho Uhorska stalo cudzie Maďarsko III.

Uhor-uhorský sa pôvodne vzťahoval na obyvateľstvo hovoriace sklavónskym jazykom teda na Slovänov, dnes jazykovo Slováci, Moraváci, Slavónci, Chorváti, Slovinci, Rusíni; ale geneticky všetci obyvatelia bývalého Uhorska, vrátane dnešných Maďarov. Tento pojem sa „lámal“ (postupne menil) v období maďarizácie – rozumej v období jazykovej a „kultúrnej“ reformy (úpadku). Celý tento podivuhodný proces je pekne odsledovateľný v živote svetoznámeho slovenského skladateľa Franca Lista. (Táto časť je v prevažnej miere spracovaná na základe výsledkov výskumu Miroslava Demka.)

Stránky

Top